Karadeniz Pet

Kardeş Çiftleşmesi

lordmaniatic

Yeni Üye
Merhabalar

Ben ilk kuluçkadan çıkan iki yavruyu birbirleriyle eş yaptım ve şu an bir yumurtaları var. Sorum şu. Bundan sonra ne olacak, neye hazırlıklı olmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.

Bence yumurtayı atıp kuşları başka kuşlarla eşleştirin.
Sakat yavru çıkarsa yumurtadan, ömrümün sonuna kadar bakabilecekmisiniz belki üç öğün elle beslemeniz gerekecek. Sakat yavruları ücretsiz sahiplendirmek çözüm değil.
Bile bile bu şekilde eşe atılır mı kuşlar?

Bazen salmalar da olabiliyor. Daha önce denk geldim. Ama tasvip etmiyorum. Aynı kuluçkadan olup illa ki yavrular sakat olacak diye bir şey yok. Ama dediğim gibi etik bir durum değil.

eğer soylarında belirli rahatsızlıklar varsa ve anne babada görülmemiş olsa bile bu çiftin yavrularında baskın hale gelip görülebilir. kardeşleri çiftleştiren birisini tanımıştım. bir batında french molt yavrular almıştı, diğer batında normal yavrular. 3. batını bilmiyorum. ama dediğim gibi, hastalık riski yüksek olur. bunun haricinde bir sorun çıkmaz. memeli hayvanlar olmadığından ötürü annelik, babalık, kardeşlik güdüleri yoktur.

Dikkat edilmesi gereken bir konu olmus arkadas aordugu icin tesekkur ederim peki bu tüm kuşlarda gecerlimi?

Sony Xperia Z3

Yumurtasını atmayı düșünmüyorum. Bir hata yaptık. Sonucuna katlanıcaz artık. Cevapladığınız için teşekkürler. Eğer yavrular çıkarsa buradan paylaşırım

Son düzenleme:
Geri