Karadeniz Pet

kiki max yem nasıldır

bırakın ithal yemleri yerli malı mavi boncuk alın.yemler arasında hiçbir fark yok.ananelerimiz hep kuşlarını mavi boncukla beslemiş.ne vitamin ne kum hiç birini kullanmamışlar.bu şekilde bile 10 yıl beslemişler.yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı.

yerli malı haftasıda yakın sanırım :) aralarında fark var hocam siz ne derseniz diyin vitakraftla garden mixi yan yana koyun bir bakın.

bırakın ithal yemleri yerli malı mavi boncuk alın.yemler arasında hiçbir fark yok.ananelerimiz hep kuşlarını mavi boncukla beslemiş.ne vitamin ne kum hiç birini kullanmamışlar.bu şekilde bile 10 yıl beslemişler.yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı.

Kardes mavi boncuk'un sahibi neyin oluyor :D
Saka bir yana cok farkediyor. Yani sonuçta kuşlar da canlı ne kadar farklı besin o kadar farklı vitamin mineral vs.

Bir çift muhabbet.
Ama hep bir çift :(

ben vitakraft gerden mix ballı veriyordum çimlendirme içinde açık yem alıyorum. şimdide kiki max aldım ne kadar .eşit o kadar besin diyorum. kanarya yemini de ezip mamasına katıyorum :) çeşit bol :)

Yerli markalara karşı değilim ancak ülkemizdeki yerli markaların çoğu kalitesiz ya da çok küçük (besin değeri az) tohum kullanıyorlar. Mustafa Bey'in mesajında da yazdığı gibi iki yemi yanyana koyduğunuzda aralarındaki fark tohum parlaklığı ve boyutu ile bile belli oluyor.

Ha derseniz ki ben tohumdan anlarım, kendi karışımınızı yapın. yıllarca yaptım ve en kısa zamanda yine o şekilde yem hazırlamaya başlayacağım. İyi tohumları bulursanız 1. kalite bir yemin kilosunu 4-5 liraya mal edebilirsiniz. ancak sterilizasyon ve diğer koruma koşullarını göz önünde bulundurmalısınız.

bonnie ile mavi boncuk aynı fabrikada üretilip paketleniyor.
eskiden bonnie ithal di ama artık böyle .

Bonnienin sahibini tanıyorum kedi köpek kuş vs için mama yem herşeyi üretiyor. bence gayet güzel ben bonnie kullanıyorum.

bonnie ile mavi boncuk aynı fabrikada üretilip paketleniyor.
eskiden bonnie ithal di ama artık böyle .

Bonnie piyasanın en kaliteli yemlerindenken şuan en dandik yemi oldu.Nede olsa türklerin eline geçti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:32 -->-> Daha önceki mesaj 23:30 --

KİKİ nin yemlerinde ve krakerlerinde de boyalı ekmekler var maalesef.Vitakraft ve versele lagadan şaşmayın.Versele laga nın normal standart yemi ile vitakraftın meyveli ödül yemini alın.Bu kombin çok sağlıklı olur

Bonnie piyasanın en kaliteli yemlerindenken şuan en dandik yemi oldu.Nede olsa türklerin eline geçti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:32 -->-> Daha önceki mesaj 23:30 --

KİKİ nin yemlerinde ve krakerlerinde de boyalı ekmekler var maalesef.Vitakraft ve versele lagadan şaşmayın.Versele laga nın normal standart yemi ile vitakraftın meyveli ödül yemini alın.Bu kombin çok sağlıklı olur
Vitacraft muhabbet kuşu yemi bir süre türkiye'ye gelmiyecek.

Vitacraft muhabbet kuşu yemi bir süre türkiye'ye gelmiyecek.

Vitakraftın bir ton çeşidi var zatende sadece bir tek avustralian muhabbet kuşu yemi geldi.Mesela 2-3 sene öncesine kadar normal standart muhhabet yemi,yavru muhabbet yemi,gaga taşları,vitaminleri filan vardı.Bende bekliyorum bayadır ama yok.Versele laga ya döndüm.Çok memnunum.2007 yılında ilk kuşu aldığımda bonniie cidden çok iyiydi.Zaten paketin arkasında hollanda yazıyordu.Ordan ithal geliyordu.1 tane boyalı ekmek bulamazdın yemde.Firma el değiştirdi galiba acayip kötü biryem oldu.

deli naturede iyi imiş ben 20 kiloluk izmirden sipariş verdim geldi

ama bazı namussuz satıcılar bonnie dünyanın en kaliteli ithal yemni olduğunu söylüyorlar

Vitakraft'ın ürün çekmeye çalıştığı gemisi gümrükte bekletiliyor diye duydum. Gemide bekleyen yemlerin de süresi bitmek üzereymiş sanırım. İkinci parti bir mal getirmişler ama o da gümrüğe takılmış. Yılbaşından sonra hallolacak ve satışa başlayacaklar diye biliyorum.

Yabancı yerli arasında ise şöyle bir fark var. (Kedi ve köpek mamalarında da böyle durum). İthal yemde yemin içinde neler olduğu sıkı sıkıya şartlara bağlı. Yani adam içinde yüzde 30 protein varsa yüzde 25 çıkmaz,çıkamaz. Çıkarsa o üretici bir daha üretim yapamaz. Mesela acana,orijen gibi yemlerde içindeki balık etinin nerede tutulduğu bile bilinir. Türkiye'de ise üreticinin insafına kalmış durumdasınız. Mamaların/yemlerinin içeriğine bakılmıyor bile. Kendi gerçekten işine adamış bir mühendis araştıracak ki bulsun. Bir yanlışlık bulsa bile gelen bir telefon ile susturulur satış devam eder. O yüzden elimden geldiğince hayvanlarıma yerli yem/mama yedirmiyorum. Güvenmiyorum çünkü.

Vitakraft'ın ürün çekmeye çalıştığı gemisi gümrükte bekletiliyor diye duydum. Gemide bekleyen yemlerin de süresi bitmek üzereymiş sanırım. İkinci parti bir mal getirmişler ama o da gümrüğe takılmış. Yılbaşından sonra hallolacak ve satışa başlayacaklar diye biliyorum.

Yabancı yerli arasında ise şöyle bir fark var. (Kedi ve köpek mamalarında da böyle durum). İthal yemde yemin içinde neler olduğu sıkı sıkıya şartlara bağlı. Yani adam içinde yüzde 30 protein varsa yüzde 25 çıkmaz,çıkamaz. Çıkarsa o üretici bir daha üretim yapamaz. Mesela acana,orijen gibi yemlerde içindeki balık etinin nerede tutulduğu bile bilinir. Türkiye'de ise üreticinin insafına kalmış durumdasınız. Mamaların/yemlerinin içeriğine bakılmıyor bile. Kendi gerçekten işine adamış bir mühendis araştıracak ki bulsun. Bir yanlışlık bulsa bile gelen bir telefon ile susturulur satış devam eder. O yüzden elimden geldiğince hayvanlarıma yerli yem/mama yedirmiyorum. Güvenmiyorum çünkü.
Kedi köpek besliyenlerin zaten acana ve orijenden şaşmaması lazım diğer mamalara göre pahalıdır fakat hayvan için çok besleyici ve sağlıklıdır. İkisinide aynı firma üretiyor ikiside kanada malı sadece acana orijenin bir düşük ürünüdür. Türkiyede satılan şuan bütün vitacraft ürünleri stokta kalan ürünlerdir. Yeni yıldan sonra yeni mallar geliceğini bende duydum gelene kadarda stoktaki ürünleri almıyorum zaten.

Duyurulur
vitakraft artık türkiyede üretilecekmiş 2015 başından itibaren.yani buda bonnie gibi olacak kalitesi

Geri