Karadeniz Pet

Kış için Vitamin Takviye Önerileri

Ahmet hocam yulaf tüy döneminde ve normal zamanlarda 1 çift kuş için hangi ölçüde ve kaç günde bir kullanılmalı birde versele laga yem kullanıyorum içerisinde azımsanmayacak miktarda yulaf var ölçüsüz yulaf kullanımı kuşların tüye girmesini tetiklermi
Ölçüsüz kullanım etkiler. Yemin içerisindeki yulafı ellemenize gerek yok. Ben yulafı genelde kuşlarlımla ilgilendiğim zaman elime bir çay kaşığının yarısı kadar döküp kuşlarıma veriyorum. Düzen içerisinde değil abartmadan bazen veriyorum. Sık kullandığınızda hem kuş yağlanacak hem de sürekli tüye girecektir. Kuşlar yulafa diğer yemlere kıyasla bayıldığından hem eline alışmaları içinde iyi oluyor.

Ölçüsüz kullanım etkiler. Yemin içerisindeki yulafı ellemenize gerek yok. Ben yulafı genelde kuşlarlımla ilgilendiğim zaman elime bir çay kaşığının yarısı kadar döküp kuşlarıma veriyorum. Düzen içerisinde değil abartmadan bazen veriyorum. Sık kullandığınızda hem kuş yağlanacak hem de sürekli tüye girecektir. Kuşlar yulafa diğer yemlere kıyasla bayıldığından hem eline alışmaları içinde iyi oluyor.
Peki tüy döneminde özellikle yulaf verin diye paylaşılan konular var bu yüzden sordum normal dönemde haftada 1 kere az miktarda verilebilir bunda sıkıntı yok tüy döneminde süreklimi verilmeli ne miktarda verilmeli

Kuşları tüyde mesela dün ufak yuvarlak mamalıkta 2 tatlı kaşığı koydum kafese 10 dk silip süpürdüler daha versem sabaha kadar yiyecekler

Kuşları tüyde mesela dün ufak yuvarlak mamalıkta 2 tatlı kaşığı koydum kafese 10 dk silip süpürdüler daha versem sabaha kadar yiyecekler
Ya şimdi vermesen de geçirirler versen de geçirirler. Verdiğinde ne fark eder biraz daha az stresli olurlar ve daha hızlı gerçekleşir. Öyle 2 kat daha iyi şeklinde gözle görebileceğin şeyler bekleme. Ayrıca dediğim gibi kuşlar bayılır yulafa yani istiyosan bir tas koy boğazlarına kadar dolsalar ağzında bekletir yine yer. Çok verirsen tüy dökümünde çıkmaz aksine üst üste iki kez girer. %40 mı - %60 mı ne karbonhidrat olduğundan çok yerlerse yağlanma da olur. Dediğim gibi eline bir tutam serpip kuşlara elinle verebilirsin. Öyle net ölçüme çok gerek yok abur cubur gibi arada az miktarda ver. Bir de hocamız sana 20 günde 1 tatlı kaşığından fazla verme demiş zaten.

İlgi ve alakanız için teşekkürler iki üründe anladığım kadarıyla gayet profesyonel ürünler ve kullanan herkes memnun. Yulaf konusunda uyardığınız için ayrıca teşekkür ederim. Röhnfried gervit w benim için yeterli olabileceği kanısına vardır. Kullanım konusunda ideal dozu nedir acaba ? ve sulukta kalma süresi 24 saat mi probiyotik gibi ?

İlgi ve alakanız için teşekkürler iki üründe anladığım kadarıyla gayet profesyonel ürünler ve kullanan herkes memnun. Yulaf konusunda uyardığınız için ayrıca teşekkür ederim. Röhnfried gervit w benim için yeterli olabileceği kanısına vardır. Kullanım konusunda ideal dozu nedir acaba ? ve sulukta kalma süresi 24 saat mi probiyotik gibi ?
Sulukları bir düzen içerisinde 24 saatte bir olacak şekilde tazelemeniz gerekir. Röhnfried Gervit W normalde kendi prospektüsünde 10 damla yazar tam dolu bir suluk için. Kuşlar tam dolu orta boy bir suluğu 24 saatte bitiremeyeceğinden de bu şekilde kullandığınızda büyük bir kısmı israf oluyor. Orta boy suluğu tam değil yarım doldurup 5 damla damlatarak haftada 2 defa olacak şekilde kullanabilirsiniz. Kuşlara ek besin için bu tabloya uymanızı tavsiye ederim;

kuş beslenme tablosu.png

Program için sağ olun çok makbule geçti. Vitamin takviyesini de bahsettiğiniz gibi ilave ederim. Bu şekilde uygulamaya başlarım artık. Mama olarak ev yapımı yumurta mamasını mı bahsettiniz ? Sebze ve meyve olarak ta belirli bir ölçü var mıdır acaba ?

Program için sağ olun çok makbule geçti. Vitamin takviyesini de bahsettiğiniz gibi ilave ederim. Bu şekilde uygulamaya başlarım artık. Mama olarak ev yapımı yumurta mamasını mı bahsettiniz ? Sebze ve meyve olarak ta belirli bir ölçü var mıdır acaba ?
Belirli bir ölçü yok zaten sen çok da koysan az da koysan kuş yediğini yiyor. Ben havuç doğruyorum bazen maydanoz sapı vb. evde ne bulursam. Mama olarak evet ev yapımı yumurta maması eğer isterseniz aldığınız kuru mamalardan da katabilirsiniz internette bir sürü tarif var. Vermek istediğiniz sebzeler için bu kaynağı kullanabilirsiniz site deki en geniş kaynak;

Teşekkürler tekrardan ilgilendiniz vakit ayırdınız bir çok şey öğrendim sayenizde. Yulaf konusunda olsun beslenme konusunda ve vitamin konusunda. Kışa hazırlığımızı güzel bir şekilde ayarlamış olduk. Güzel bir platformunuz var keşke daha önce keşfetme fırsatım olsaymış. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Sulukları bir düzen içerisinde 24 saatte bir olacak şekilde tazelemeniz gerekir. Röhnfried Gervit W normalde kendi prospektüsünde 10 damla yazar tam dolu bir suluk için. Kuşlar tam dolu orta boy bir suluğu 24 saatte bitiremeyeceğinden de bu şekilde kullandığınızda büyük bir kısmı israf oluyor. Orta boy suluğu tam değil yarım doldurup 5 damla damlatarak haftada 2 defa olacak şekilde kullanabilirsiniz. Kuşlara ek besin için bu tabloya uymanızı tavsiye ederim;

Ekli dosyayı görüntüle 48774
Tablo tanıdık geldi 🙄

Bütün vitaminleri geçin eczaneden sadece 11 TL ye supravit alın bütün vitaminler var çoğu büyük üretici kardeşlerim bilir.. Kuşlarda gözle görülür farkında görürsünüz 2 günde bir suluğa bir çay kaşığı koyabilir veyahutta suluğa şırıngayla 6 - 8 damla koyup 24 saat sonra suyu değiştirmek şartıyla kullanabilirsiniz. Faydasını göreceksiniz. Hastalıklarda da bu vitamin kuşu canlı tutar

Babam bi kuşa bakıyor 5-6 yıldır sadece yem su arada yerse marul vs koyar ne kum biliyo ne darı ne vitamin anacım kuş dipdiri ben o kadan besliyorum vitaminler meyve sebzeler ishal ishal ishal...

Küçükken bizimde bir çift muhabbet kuşumuz vardı annem akdarı dışında hiç birşey vermezdi gaga taşı falan yoktu çiçeklerin dibini eşelerlerdi arasırada maydonoz sapı ve marul verirdi aynı çift kuşlardan 3-4 ağız yavru bile almıştık eşe dosta dağıtmıştık elimdeki yemler bitince eski usule gidecem yem olarak haftada 1-2 vitamin verecem fazla karışık beslenmeyi bünyesi kaldırmıyor diye düşünmeye başladım

Bakın bu dediğimiz şeyler kuşunuzu normalden 10 kat daha sağlıklı yapmaz. Bunları vermemizin sebebi kuşun direncini yükseltmek. Böylelikle bir hastalık baş gösterdiğinde onları kurtarma şansımız da maksimum olsun. Şimdi örnek olarak düzenli şekilde ek besinlerin uygulandığı bir muhabbet kuşunda kursak mantarı çıksa zaten güçlü bir bünyesi olduğundan hastalığı zorlanmadan atlatacaktır. Şimdi bir de sadece yem, su ile beslenilen bir kuş bu şekilde hasta olsa onu kurtarma şansımızın ne olduğunu düşünün. Zaten bunları hiç kullanmazsanız kuşun sağlıksız olması size garip gelmez. Normalde bunlarla beslenen bir kuştan bu besinleri keserseniz zamanla kuşta tüylerin daha sağlıksız göründüğünü ya da daha az enerjik hale geldiğini görürsünüz. Hayatı boyunca renk körü olan biri doğal olarak renk körü olmasını garipsemez değil mi?

tek kuş için takviyeye pek gerek yok zaten aminoasiti yumurtadan , vitamini meyve sebzeden alıyor. size önerim probiyotiği haftada 1 kullanın. ilave olarak haftada 1 multivitamin takviyesi yaparsanız iyi olur, yukarıda arkadaşlar marka önermişler. internette "akyol kardeşler" firması 50 ml bölünmüş ürünü uygun fiyata veriyor, güvenilir firmadır
Hocam akyol kardeşlerde bu vitamin tarzı ürünlerin son kullanma tarihleri hakkında bilginiz var mı? Mail atıp sordum fakat bir dönüş olmadı. Bir çift kuşum var vitamin alacam ama aldığım vitaminin kısa ömürlü olup çöpe gitmesini istemiyorum.

Hocam akyol kardeşlerde bu vitamin tarzı ürünlerin son kullanma tarihleri hakkında bilginiz var mı? Mail atıp sordum fakat bir dönüş olmadı. Bir çift kuşum var vitamin alacam ama aldığım vitaminin kısa ömürlü olup çöpe gitmesini istemiyorum.
Özele gel kardes numara atacagım orayla görüs urünlere kefilim kendi takimlarima kullandigim ürünler

O arkadaş artık forumumuzda yok.

Geri