petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kıvamı yine tutmadı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yasin Coşkun tarafından 19 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Yasin Coşkun

Dediğiniz gibi havucu iyice sıktım ot gibi oldu ama yine birleştiler resminide cektim

2. Abdurrahman CENGİZ

3. Yasin Coşkun

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:29 -->-> Daha önceki mesaj 16:28 --

Telefondan attığım için biraz zaman aldı

4. Abdurrahman CENGİZ

tozunu biraz daha katarsanız tane tane olur

5. Yasin Coşkun

2.5 kaşık atmıştım sitede 2 kaşık diyodu atiyimmi biraz daha

6. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    ne demıştik?

7. Abdurrahman CENGİZ

kıvamını tuturana kadar atabilirsin kuşların yiyorsa herhangi bir sakıncası yok

8. Yasin Coşkun

Havucun suyunu iyice sık sulu olmasın demiştiniz

9. Yasin Coşkun

İlk defa yaptığım için yemiyolar simdi biri yemlige indi agzına bile vurmadan tünege cıktı

10. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    yesın normal rendelerın kucuklerı oluyor onlarla rendele delıklerı daha kucuk olanlar la bır de kımdedı bılmıyorum ama nıye havucun suyu sıkılıyor anlamadım vıtamınler suyu ıle bırlıkde gıtsın dıye mı ?

11. Abdurrahman CENGİZ

ilk defa veriyorsanız hemen yemez zamanla alışacaklar mamaya daha

12. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Havucun suyu sıkılır mı hiç sadece yıkadıktan sonra kurula yeterli

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

13. Yasin Coşkun

Blendırda un gibi yapıyom havucu dediğiniz gibi bi kere yaptım acemi oldugum icin parmak gitti bende robotta yapıyom :) cok yerde gördüm mama sulu olmasın diye bide ishal olmasınlar diye sıkın diyodular..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:42 -->-> Daha önceki mesaj 16:42 --

De her sefer cöpe gidiyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:44 -->-> Daha önceki mesaj 16:42 --

Simdi buzdolabına koysam sabah versem olur mu

14. muhammet aslan

muhammet aslan New Member

Beğenileri:
    0
    Bende havucun suyunu sıkmıyorum dedigi gibi vitamin zaten suyunda hic isal olduklarinida gormedim

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

15. Abdurrahman CENGİZ

çok az yapacaksın yediğini yiyecek yemediğini çöpe atacaksın bu alışana kadar böyle yemiyorsa da yapacak birşey yok, kuşunuzun yavrusu yumurtası veya kızışkınlığı yoksa fazla yemez zaten

16. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    ben yaptıgımı soyluyorum sıze tercıh senın ahanda benımkıler nasıl yıyor :)

17. Yasin Coşkun

Neyse öğrenmış oldum bidaha sıkmam..yavrular zaten onun için daha 7 8 ayları varda ek olarak yese iyi olurdu sağlıklı olurlardı..erkek olan havucu seviyo 2 günde bir tatlı kasıgıyla rendelenmis havuc veriyom 1 saat olmadan bitiriyoda bunu bi yemedi..gelci gecen yedi mama yarım saat olmadan kustu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:55 -->-> Daha önceki mesaj 16:52 --

Maşallah gömülmüşler hemen :)

18. Sinan ÇELİK

Ben önce yarım parmak havucu rendeliyorum. Sonra bıçakla 1-2 dakika iyice parçalıyorum kağıthavluyu üzerine bastırıyorum suyunu çekiyor. Sonra 1 yemek kaşığı tozdan serpiyorum. Çatalla bastırmadan karıştırıyorum. Sonra haşlanmış ve soğumuş yumurtanın yarısını rendeliyorum. Sonra bıçakla yumurtayı da havuç gibi bıçakla iyice ufaltıyorum. Yumurtayı da üzerine serpiyorum sonra yine araları sık olmayan çatalla karıştırıyorum ama 10 saniye kadar sonra kabı ufak ufak sallayarak karıştırıyorum. Kıvam süper oluyor. Kuşlar afiyetle yiyor. Eğer kuşlar mamayı tanımıyorsa yemliği gün ışımadan çıkartın aç kalksınlar yemliğin yerine mamayı koyun tadını alınca afiyetle yiyorlar.

19. Yasin Coşkun

Tarif için sağolun hocam..robotu niye kullanmadığınızı merak ettim..simdi gidip alsam buzdolabına atsam sabah versem olur mu?

20. Sinan ÇELİK

8 kuşa yapıyorum robot gerektirecek bir durum olmadı henüz. Yumurta sıkıntı olabilir düşüncesiyle ben akşam yapmıyorum. Sabah işe gitmeden yarım saat önce kalkıp yapıyorum. sabah 6,30 da işbaşı yapıyorum kaçta kalkıp yapıyorum siz düşünün ;)

Sayfayı Paylaş