Karadeniz Pet

kızışma ve titreme

KORDON

Onursal Üye
Dişi beni görünce titriyor. Sanırım şoka girdi. Erkek ile 5 aylıkken eş yapmıştım. Kızışma sıkıntısı da var. Ele de geliyorlar. Bir türlü yavru alamadım ve titremesiyle alamayacakmısım gibi geliyor. Yuva ilgisi de sıfıra ındi. Değiştirmeli miyim dişiyi?

kuşlarla fazla oynamamak lazım yeni gelen dişinin de bir alışma süreci olacak pat diye yumrtlaması çok nadir olan birşey. ben ilk çiftlerimi yavrudan aldığımdan bir sene bekledim. beklemekten zarar gelmez. yap boz gibi oynamak iyi değil.

kuşlarla fazla oynamamak lazım yeni gelen dişinin de bir alışma süreci olacak pat diye yumrtlaması çok nadir olan birşey. ben ilk çiftlerimi yavrudan aldığımdan bir sene bekledim. beklemekten zarar gelmez. yap boz gibi oynamak iyi değil.

Titreme olayını nasıl önleyebiliriz hocam?

Aynı sorun benim dişi kuşta da var geleli 1.5 ay oldu neredeyse yanına kim gidince titriyor bazen hemen yuvalıga giriyor korkudan.

Son düzenleme:
Aynı sorun benim dişi kuşta da var geleli 1.5 ay oldu neredeyse yanına kim gidince titriyor bazen hemen yuvalıga giriyor korkudan.

hocam benim dişimde ilk geldğinde öyleydi hemen yuvaya atlıyordu korkudan tabi önceki eşi benim erkeğin sonra alıştıkça yapmıyor onu

Geri