petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kokuyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mudo DURMUŞ tarafından 16 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    Kuşum banyosunu düzenli olarak yapar sürekli ama özellikle banyo yaptıktan sonra olmak üzere sürekli ağır bi kokusu var nedeni ve çözümünü bilen arkadaşlar bilgilerini döksünler bakalım bi zahmet :)

2. karantina

karantina Member

Beğenileri:
    0
    bende bir tane kanarya var geçen bütün suluk yem kaplarını fln sıcak suda kaynattım sonra altını yıkadım köpükledım fln koku yine oluyor
    koku havalar sıcak kuş süreklı dışkısı var fln ondan kokuyor bence normal yanı

3. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    doğru olabilir bak gerçekten kışın hiç böyle bir sorun yoktu havalar ısınmaya başladıkça bastıralamaz bir koku oluşmaya başladı kuşta

4. karantina

karantina Member

Beğenileri:
    0
    daha önce muhabbet kuşu çok besledım ancak galiba yüksekte olduğumu için vitrinin üstündeydı koku gelmiyordu : )) şimdi kanaryayı hemen koltugun yanında masanın üstüne koydum şimdi koku geliyor : )

5. Özgür+

Özgür+ Guest

öyle buram buram kötü kokması pek iyi değil özellikle düzenli yapıyorsa :D ancak kuş dur bu.

insanlar gibi kimisi 2 gün yapmasın yanına yaklaşamazsın . kimisi 1 hafta yapmaz bişey hissetmezsin :D

6. karantina

karantina Member

Beğenileri:
    0

Aynen zaten öyle buram buram kokmuyor sadece yanına iyice yaklaşınca hissediyorsun mesela benım kanarya salondadır öyle salondaki anneme babama rahatsızlık vermıyor kokusuyla sadece yaklaşınca iyice koktugunu hissediyorsun

7. Özgür+

Özgür+ Guest

o kokuyu kesmenin pek yöntemi yok . ama ben kafese talaş sermeyi denemiştim. (cipsi kemirgen talaşı) çam

talaşın faydaları çok oldu . yanına yaklaşınca kuşun kokusu değil talaşın kokusu geliyordu hem altını temizlerken pek zorlanmıyorsun . tavsiye ederim :)

8. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    parfüm sıkıcam yakışıklıya en sonunda hahah başka türlü bastıralamaz bu koku:))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:51 -->-> Daha önceki mesaj 15:48 --

işin içinden çıkamadım valla pencereye yakın yere taşıdım pencere kapı hep açık durur ama kokusunu yanına yaklaşınca mutlaka hissediyorsun

9. Özgür+

Özgür+ Guest

pencere kapı falan ceyran yapar ölebilir. aman dikkat . talaşı deneyin kesinlikle

10. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    Yok dostum yok kafesini hiç kapatmıyoruz zaten kafese sadece yem ve su için giriyor o esnada ceyran yapsana bişi olmaz. Talaş normal bildiğimiz talaş mı ?

11. Özgür+

Özgür+ Guest

bende bundan var menmunum.

12. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Mısır granülu kullanabilirsiniz sonuç alacağınıza eminim

13. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    nerde bulabilirim bunu bide nasıl kullanıcaz

14. Özgür+

Özgür+ Guest

petsoplarda vardır. çam talaşı olarak da bulabilirsin . pakete preslenmiş halde konulmuştur. kafesin büyüklüğüne göre 1-2 tutam kopartılır ve kafes tabanına el ile elenir .

15. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    çok sağol dostum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:50 -->-> Daha önceki mesaj 13:48 --

önerinizi mutlaka alıp denicem teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş