Karadeniz Pet

Konuşan kuşumun yanına kuş koysam?

• Konbuyu başlatan Uğurcan Keder
  • Başlangıç tarihi
U

Uğurcan Keder

Guest
Merhabalar, muhabbet kuşumu ilk aldığımda ilk bu forumda konu açmıştım o zamanlar intihar etmeye çalışıyordu şimdi kocaman oldu ve cicikuş, babacık, babişko, aşkım, beşiktaş ve yavşak diyebiliyor. Sorum şu bayram dönüşü mersinden yavru bir kuş getirdim ayrı kafeslerde tutuyorum ama ara sıra yavru kuş ötüyor ve güzelim konuşan kuş susup onu dinliyor ve oda ötüyor.

1- Kuşum konuşmayı unutur mu?
2- Birde parmağımı uzatınca parmagıma konusur gibi konusuyor ve konusurken agzından yem kusuyor eş istiyor dediler başka bir nedeni olabilir mi?

Fotoğrafları şunlar;

Not: Çok hareketli düzgün fotoğraf çekemedim telefonu görünce üzerine çıkıyo hemen :)

konuşmayı unutmaz dişiye konuşur sizde dinlersiniz. Maşaallah kuşunuza o şekilde kusması da eş istemesinden

Teşekkür ederim, peki bir yaşını doldurdu fakat daha hiç kuş görmedi acaba yanına kuş gelince ele gelmeyi benimle oynamayı unuturmu?

Bence unutmaz Bende 3 gün önce 1 senedir bana alışkın erkek kuşuma dişi eş aldım kur yaparken ona konuşuyor.Bazı zamanlar bana geliyor kendiliğinden. oynamak istiyor belki zamanla unutabilir.Kaç kelime biliyor kuşunuz ?

Siz ilgilenin yine aynı şekilde devam eder ilk başlarda dişiyle çok ilgilenir ama zamanla eski halini bulur izlenimim bu yönde

İlk bir hafta 10 gün ayrı kafeslerde dursunlar ve aynı anda dışarı salmayın..
Sonrasında eğer onunla aynı kafesi paylaşmak isterse birleştirin
Eğer kabul etmezse ayrı durdukları süreyi 1 aya çıkarın
Ama ilk başta başka odalarda olmalı,, sesine tepki vermesi iyi birşey,,

Detaylı bilgiyi burdan okuyun : papağanları birbirine alıştırmak

Konuşmayı diğerine de öğretir,, ki bence her kuş arkadaşı hakediyor

Son düzenleme:
Bence unutmaz Bende 3 gün önce 1 senedir bana alışkın erkek kuşuma dişi eş aldım kur yaparken ona konuşuyor.Bazı zamanlar bana geliyor kendiliğinden. oynamak istiyor belki zamanla unutabilir.Kaç kelime biliyor kuşunuz ?

6 kelimeyi söyleyebiliyor ara sıra iki kelimeyi birleştirip değiştirdiğide oluyor :)

Benim pamuğum dişsine cici kuş aşkım diyor mesela o kelimeleri söylüyorsa çok zevkli oluyor cilvelişirken :D unutmaz yani :)

Ben önermem. Arkadaşım konuşan kuşunun yanına sultan papağanı aldı. Yan yana kafeslerdelerdi. Muhabbet kuşu biraz ilgisizleşince papağanı geri sattılar. Ama belki senin kuşlarında birşey olmaz.

Ben önermem. Arkadaşım konuşan kuşunun yanına sultan papağanı aldı. Yan yana kafeslerdelerdi. Muhabbet kuşu biraz ilgisizleşince papağanı geri sattılar. Ama belki senin kuşlarında birşey olmaz.
Sürekli ilgilenecek ama ilgilenmwsse dediginiz doğru.

Kuşunuzla ilgilenmezseniz tek kalsa da konuşmayı unutur. Eş alın yanına ilk başlar biraz afallar konuşmaz ama sonra yine eski haline dönecektir. Hatta dişiye kur yaparken tattlı tatlı konuşur o kadar şirin olur ki inanamazsınız. Ne sultan ne de başka kuş muhabbetin konuşmasını etkilemez.

Konuşmayı söktükten sonra konuşması durmaz.Dişiye ağzını dayar hep konuşur.

Geri