petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

konusmaya mi calisiyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gökhan Almar tarafından 24 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Arkadaslar merhaba. 12 gundur bende olan tam 2 aylik erkek bir yavru var. Bana alismasi cok cabuk oldu kafes disinda falan hep bana gelir ve dizimde omzumda falan uyur. Her gun muhakkak ortalama 10-15 dk "aşkım" kelimesini soyluyorum kendisine. Ozellikle aksamlari kafesinde baya farkli sesler cikartiyor. Bazen gicirdama gibi bazen anlamsiz hece gibi. Bu kadar cabuk surede konusmaya calisiyo olabilir mi? Ses kaydi yapmaya calisicam yine yaparsa.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

Cevap verebilicek yok mu?

2. Berşan KENAR

Berşan KENAR New Member

Beğenileri:
    0
    Buyuk ihtimal konusmaya calisiyordur. Iyi dinlerseniz belki konusuyordur bile. Ben ses kaydini tavsiye etmiyorum sen konusursen hem daha cok ikgi artacak hemde ses sahibinden geldigi icin sesi ezberlemeye daha cok can atacaktir.

Sent from my SM-G313HY using Tapatalk

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Birkaç aya konuşur kısmetse.. Önce böyle bıcır bıcır söylenir. Anlamazsın ne dediğini. Sonra düzelir konuşması.

4. Berşan KENAR

Berşan KENAR New Member

Beğenileri:
    0
    Bi akrabam vardi hep askim askim diyordu kus hep mirildaniyordi sonunda pes etti her bagirisinca sus lan diye bagirdi kusa kus sus lani ogrendi ne acaip bisey :)

Sent from my SM-G313HY using Tapatalk

5. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Peki ilk kelime icin askim iyi bir kelime mi? Su kelimeyi calis diyebileceginiz bir kelime var mi?

6. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    Benim arkadasim naber moruk demeyi ogretmisti kuş arkadasimin babasinjn omunda bile bu kelimeyi soyluyordu :D su an insan gibi konusuyor ne bakıyon diyor millete artik

Aslinda kuslar herseyi taklit etme yeteneği var 2 3 haftaya cok dikkatli dinlerseniz zamanla heceyi beyniniz anlayacabilecektir ses kaydida yapma enin gercek sesine alistir

#6 muhabbetciavukat, 24 Nisan 2016
    Son düzenleme: 24 Nisan 2016
  7. Buddy

Buddy New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuşum da böyle garip sesler çıkarıyor bıcır bıcır o kadar mutlu oluyorum ki :) ben konuşmaya başlayınca gözlerini kapatıyor kulağının birini bana dönüyor ben susunca kendi başlıyor ama ne dediğini anlamıyorum :)

8. Berşan KENAR

Berşan KENAR New Member

Beğenileri:
    0
    aynen aşkım kelimesi iyi bir kelime devam edebilirsin aşkım demeye sabah 15-30 dk akşam 15-30 dakka söylemen iyi olur. hatta ne kadar erken konuşursan o kadar iyi olur çünkü hayvanın kafası sabahları boş olur :) İnşaALLAH aşkım demeyi başarırsa 2. kelimen cic kuş olsun daha sonra istediğin kelimeyi çğretmeye devam edebilirsin. İyi günler :):)

9. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Cok tesekkurler hepinize insallah ilk kelimeyi duyunca burda sizlerler paylasirim:)

10. Berşan KENAR

Berşan KENAR New Member

Beğenileri:
    0
    bekliyoruz :)

11. Gökhan Yücel

Beğenileri:
    0
    Konuşturursunuz inşallah. Ben becerememiştim ilk beslediğim kuşta. Yavru alıp deneyeceğim

Sayfayı Paylaş