Karadeniz Pet

konusmaya mi calisiyor?

Gökhan Almar

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba. 12 gundur bende olan tam 2 aylik erkek bir yavru var. Bana alismasi cok cabuk oldu kafes disinda falan hep bana gelir ve dizimde omzumda falan uyur. Her gun muhakkak ortalama 10-15 dk "aşkım" kelimesini soyluyorum kendisine. Ozellikle aksamlari kafesinde baya farkli sesler cikartiyor. Bazen gicirdama gibi bazen anlamsiz hece gibi. Bu kadar cabuk surede konusmaya calisiyo olabilir mi? Ses kaydi yapmaya calisicam yine yaparsa.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

Cevap verebilicek yok mu?

Buyuk ihtimal konusmaya calisiyordur. Iyi dinlerseniz belki konusuyordur bile. Ben ses kaydini tavsiye etmiyorum sen konusursen hem daha cok ikgi artacak hemde ses sahibinden geldigi icin sesi ezberlemeye daha cok can atacaktir.

Sent from my SM-G313HY using Tapatalk

Bi akrabam vardi hep askim askim diyordu kus hep mirildaniyordi sonunda pes etti her bagirisinca sus lan diye bagirdi kusa kus sus lani ogrendi ne acaip bisey :)

Sent from my SM-G313HY using Tapatalk

Peki ilk kelime icin askim iyi bir kelime mi? Su kelimeyi calis diyebileceginiz bir kelime var mi?

Benim arkadasim naber moruk demeyi ogretmisti kuş arkadasimin babasinjn omunda bile bu kelimeyi soyluyordu :D su an insan gibi konusuyor ne bakıyon diyor millete artik

Aslinda kuslar herseyi taklit etme yeteneği var 2 3 haftaya cok dikkatli dinlerseniz zamanla heceyi beyniniz anlayacabilecektir ses kaydida yapma enin gercek sesine alistir

Son düzenleme:
Benim kuşum da böyle garip sesler çıkarıyor bıcır bıcır o kadar mutlu oluyorum ki :) ben konuşmaya başlayınca gözlerini kapatıyor kulağının birini bana dönüyor ben susunca kendi başlıyor ama ne dediğini anlamıyorum :)

Peki ilk kelime icin askim iyi bir kelime mi? Su kelimeyi calis diyebileceginiz bir kelime var mi?

aynen aşkım kelimesi iyi bir kelime devam edebilirsin aşkım demeye sabah 15-30 dk akşam 15-30 dakka söylemen iyi olur. hatta ne kadar erken konuşursan o kadar iyi olur çünkü hayvanın kafası sabahları boş olur :) İnşaALLAH aşkım demeyi başarırsa 2. kelimen cic kuş olsun daha sonra istediğin kelimeyi çğretmeye devam edebilirsin. İyi günler :):)

Cok tesekkurler hepinize insallah ilk kelimeyi duyunca burda sizlerler paylasirim:)

Konuşturursunuz inşallah. Ben becerememiştim ilk beslediğim kuşta. Yavru alıp deneyeceğim

Geri