Karadeniz Pet

Konuşturma

Doğukan Hazar

Emektar Üye
Arkadaşlar. 2 aylik-erkek bir muhabbet kuşum var. Konusmasini istiyorum. 3er kelimelik öbekler halinde telafuzu kuş için kolay kelimeleri surekli soyluyorum. Acaba bunu kaydetsem. Sabahtan aksama kadar dinletsem bu daha cabuk konusmasina yardimci olur mu ? 24 saat bile dinletebilirim yardimci olcaksa :D yorumlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler :)
836433f9d42b2a8d1f7772629fd1e218.jpg

Muhabbet kuşları planlı ve düzenli ilgi bekleyen canlılardır. Teybe kaydedip 24 saat dinletmeni tavsiye etmem. Aksine her gün düzenli ve belirli saat ve periyotlarda bizzat kendin ilgi göstererek göz teması kurarak ve ilgiyle dudaklarını seyretmesinin keyfini yaşayarak onu çok sıkıp strese sokmadan bir eğitim izlersen çok rahat konuşacağına inanıyorum. Ayrıca ilk olarak tek kelime ve söylemesi kolay bir kelimeyi öğret. Dili açıldıktan sonra yavaş yavaş cümle aşamasına geçersin. Kuşun kafasını karıştırma bence :)
Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Maşallah kuşunuzu güle güle besleyin ve konuşturun inşallah

Tesekkur ederim cevabiniz icin :D insan yoruluyo konuşa konuşa. :D dilin tüy bitiyo resmen :D cicikuş" o halde en klasik ve kolay olanindan başlayalim.

Geri