Karadeniz Pet

Kuş konuşturma ile ilgili

Rex

Yeni Üye
selamın aleyküm abiler benim dişi kuşum var üreticiden almıştım erkek diye ama dişi çıktı dişi kuşum var eğitimli ara sıra ıssırıyor öpücük atabiliyor bir tek konuşmuyor kuşum 3 aylık ben konuşmasını istiyorum annemde bana dediki kuşunu akrabamız var yani annenem ona götür sende yeni erkek kuş al diyor erkek hem konuşur eğitirsin dedi bende kararsız kaldım ne yapsam kuşumu verip yeni kuş alayımmı sizce yoksa kuşum dursunmu çok kararsız kaldım bir dişiler kemirgen olduğu için bir yandan almak isiyorum yeni kuş bir yandan almamak kuşum gittiği için gerçi göremicem değil anneanneme gittikçe görebileceğim ama aşırı kararsız kaldım sizce ne yapayım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
babayiğit gibi gereksiz kelimeler kullanmayın.

Dişiler sahiplerine daha aşırı bağlanır ve konuşmama gibi bir durumu yok ilgi ile konuşabilir ancak daha çok yırtıcı ve kemirgendirler doğru. Karar sizin kararırınız iki sonuçta olumlu sonuçta petshopa bırakmayacaksın anneannene vereceksin

erkek kuş al 45 günlügü geçmesin 3-5 gün eve alışsın kafes içinde parmak egitimi yap 2. 3. gününden sonra sürekli babacık cicikuş aşkım çapkın çiko aşk vs benzer kelimelerden herhangi biri ile başla benim kuş sırası ile 7 ayda : cicikuş , aşkım , beşiktaş , kartal , kartal gol gol gol , babacık ögrettim. bazende aşkuş aşkoş aşkitoş cicikuş gol karışımı şeyler söylüyor :D

Geri