Karadeniz Pet

konuşturma

• Konbuyu başlatan bay kuş
  • Başlangıç tarihi
B

bay kuş

Guest
arkadaşlar selamlar, ben süt beyaz erkek yavru muhabbet arıyorum özellikle çok konuşsun istiyorum. ama eşim düz beyazların ve düz sarıların çok kelime konuşamadığını mavi ve yeşillerin çok kelime ezberlediğini iddia ediyor bu bilgi doğru mu? bilen biri yanıtlarsa sevinirim

aslında orjinal olan yeşil kuştur ama ilgilenirse diğerleri de çok iyi konuşur. önemli olan kuşun erkek olmasıdır.

Orjinal mutasyona uğramamış yeşil kuşların daha zeki olduğu söyleniyor.Bizim kuşta öyle.Uğraştığımız zaman kelimeyi 1 günde öğretiyoruz.

Orjinal mutasyona uğramamış yeşil kuşların daha zeki

herkese çok teşekkür ederim eşim kısmen haklıymış demek ki. ama ben yine de beyaz güvercin gibi bir muhabbet alacağım :) ilgilenince hepsi konuşuyor cevabı bana yetti. yeşillerden daha çok uğraşmam gerekse de buna değeceğini düşünüyorum.

hiç alakası yok bu kuşların orjinali avustralyada yaşar siz gidip avustralyadan ormandan yakalamadığınız taktirde satın alacağınız her kuş yeşilde olsa genleri mutasyona uğramıştır ayrıca bu kuşların mutasyona uğrayan boyutları ve renkleridir beyinleri ve iç güdüleri mutasyona uğramaz, dolayısıyla hangi renk kuşu alırsanız alın o sizin eğitme kapasitenize bağlı olarak kelime hazinezi artar veya hiç konuşmaz.

hiç alakası yok bu kuşların orjinali avustralyada yaşar siz gidip avustralyadan ormandan yakalamadığınız taktirde satın alacağınız her kuş yeşilde olsa genleri mutasyona uğramıştır ayrıca bu kuşların mutasyona uğrayan boyutları ve renkleridir beyinleri ve iç güdüleri mutasyona uğramaz, dolayısıyla hangi renk kuşu alırsanız alın o sizin eğitme kapasitenize bağlı olarak kelime hazinezi artar veya hiç konuşmaz.

en doğru cevap

bilgi için çok teşekkürler ben de beyaz alınca ya konuşturamazsam diye üzülüyordum. şimdi içim çok rahatladı.

Her renk kuş konuşur hiç dert etmeyin sadece cinsiyetleri önemli bir noktadır.Onda ise albino ve lutinolara çok dikkat etmeniz gerek erkek diye aldığınızın 2. 3. ayında dişi olduğunu farkedebiliyorsunuz :)

Kuşu konuşması için alacaksanız muhabbet kuşu almayın. Çünkü hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Her kuş güzel ve anlaşılır konuşmayabilir. Hatta hiç konuşmayabilir. Kuş bu sonuçta konuşmak zorunda değil.

Jako alın daha rahat edersiniz.

daha çok ararsın kardeş onun yerine albino al işte onlarda beyaz süt beyazı ne yapacaksın

Geri