Karadeniz Pet

konuşturma

brksnck

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar
kuşum çok erken konuşmaya başladı 5 kelime söylüyor ama üstünden 3 ay geçti üstüne 1 kelime eklemedi bildiklerini de söylememeye başladı.
eskisi gibi konuşmaya da çalışmıyor sadece ötüyor eskiden hiç ötmezdi konuşmaya çalışır gibi sesler çıkarırdı. dışarıdayken hiç konuşmuyor genelde biz odada yokken konuşuyor o da aynı kelimeyi tekrarlayıp duruyor:) değişir diye bekledim ama geriye gitmeye başladı.bildiği kelimeleri söyleyince deliriyor oyun oynuyor ama konuşmuyor neden olabilir?
bi de sadece bana geliyor evde başka kimseye gitmiyor 7 ay oldu değişen bir şey yok. evdekileri ısırıyor onlar odaya gelince kafesine gidiyor ilk defa böyle bi kuşum oldu. şimdi 1 ay evde yokum umarım strese girmez. neden böyle yapıyor sizce ne yapmalıyım.?

Kardeş evdekiler ilgilensin sana geldiginde sende evdekilerin eline ver evdekiler gitsin konussun alışır evdekılerede benım kuşda sadece bana gelirdi bende ablama felan verdım ablam ugraştı biraz şimdi onada gıdıyor fakat dişi koydum yanına şimdi bana bile saldırıyor :D kafesten ıcerıye elımı koyamıyorum :D

en çok kardeşim uğraşıyor yem besliyor konuşuyor ama alışmadı. neler yaptık ısırıp gidiyor kardeşim de vazgeçti artık.
belki ben yokken alışır:)

cevap için teşekkürler.konulara baktım ama sorumun cevabını bulamadım onun için konu açtım. benim sıkıntım eğitmek değil kuş bana alışık kafesten çıkmak için deliriyor salınca tepemden inmiyor ama neden artık konuşmaya çalışmıyor ona anlam veremiyorum bi hastalığı mı var oyuncaklarıyla ilgili olabilir mi kafesteki oyuncaklarını almam mı gerekiyor onu merak ediyorum.

Geri