Karadeniz Pet

Küçük Dostum Hasta

ees23

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba, 2 hafta öncesinde eşini kaybeden kuşum şuna hasta.

Lütfen acil yardımınıza ihtiyacım var.
Veterinere götürdüm dediği eşini kaybettiği için strese girmiş ama bana pek inandırıcı gelmedi. Veteriner antibiyotik verdi suyuna ekledim. Sizce hastalığı
Belirtileri: İshal, kabarma, halsizlik, yeni tüy topları, cerede ve ayaklarda renk değişikliği, zayıflama.
C94A3085-0B88-4413-A3B6-8D8D20C4BAD9.jpeg

Arkadaşlar sorun Kuruma hastalığı olabilir mi acaba yardımcı olur musunuz ?

Kuruma hastalığında kuşun ön tarafında sivrilme olduğunu biliyorum. Öyle bir durum var mı?

Kuruma diye bir hastalık yok..Kuşun zayıflaması olarak düşünebiliriz.Bu süreçte vitamin ve probiyotik kullanımı öneririm sitede güzel tavsiyeler mevcut aratırsanız.

Antibiyotikler kuşlar için ağır olabiliyor acaba neye dayanarak ne ilacı verdi bilemiyorum.Ama tüyde olab kuşların halsiz olması normal diye biliyorum bir de eşini kaybetmiş olması evet bi stres ve üzüntü.Son zamanlarda üşüttü mü hiç genelde cereyanda kalınca kabarıyorlar.Renk değişimi derken öncesi ve sonrası nasıl bir fark var ?

Sevebileceği bir oyuncak edinebilirsiniz zilli ses çıkaran oyuncakları seviyorlar :)dal darı verebilirsiniz ama dediğim gibi hazır konu başlığıda var sitedeki konularda probiyotik ve vitaminle süreci destekleyebilirsiniz.Bir de üşümesin..

Antibiyotikler kuşlar için ağır olabiliyor acaba neye dayanarak ne ilacı verdi bilemiyorum.Ama tüyde olab kuşların halsiz olması normal diye biliyorum bir de eşini kaybetmiş olması evet bi stres ve üzüntü.Son zamanlarda üşüttü mü hiç genelde cereyanda kalınca kabarıyorlar.Renk değişimi derken öncesi ve sonrası nasıl bir fark var ?
Cansız bir renk oluştu ayaklarına bakabilirsiniz size yeni bir fotoğraf çekeyim hemen. Desteğiniz için teşekkür ederim bu arada.
45813EB1-05ED-42B5-8043-A1BE23BFE454.jpeg

Hocam antibiyotiği kullandiktan sonra mi ishal oldu kullanmadan önce mi ishaldi?(Faydalı faydasız bakterileri antibiyotik vucuttan dışarı ishal olarak atar o yuzdrn soruyorum)Eşini kaybedip büyük strese girebilir bu normal.Kafasinda tuy kapsulleri var bu da halsizlik ve durgunluk verir kusunuza.Şimdi asıl mesele ölen kuşunuz hastamiydı da öldü acaba?Ölen kuşunuzdan bu kuşunuza hastalık bulaşmış olabilir.

Hocam antibiyotiği kullandiktan sonra mi ishal oldu kullanmadan önce mi ishaldi?(Faydalı faydasız bakterileri antibiyotik vucuttan dışarı ishal olarak atar o yuzdrn soruyorum)Eşini kaybedip büyük strese girebilir bu normal.Kafasinda tuy kapsulleri var bu da halsizlik ve durgunluk verir kusunuza.Şimdi asıl mesele ölen kuşunuz hastamiydı da öldü acaba?Ölen kuşunuzdan bu kuşunuza hastalık bulaşmış olabilir.
Hocam antibiyotik kullanmadan önce ishal vardı. Ölen dişi kuşumuz da ishalden öldü anladığımız kadarıyla, oda aynı belirtileri gösteriyordu biz vitamin verdik ve geçer diye düşündük maalesef onu kaybettik. Bulaşmış olabilir hocam bilemiyorum. Hayvan şuan çok durgun halsiz uyukluyor sürekli. Ne yapacağımı bilemiyorum.

vitamin markanız ne 3 gün vitamin ve probiyotik verin.dışkı fotosu atar mısınız

Vitamin olarak Avisol A almıştık, suyuna damlatıyorduk 10 damla kadar.
marka kalitesiz bunu tavsiye ederim

Kuşun kursağı boş bu yüzden dışkıda besin yok. Yumurta haşlayıp sarısını ılık su ile seyreltip muhallebi kıvamına gelince çay kaşığı yada şırınga yardımı ile yediriniz sonrasında güncel dışkılara bakarız.
Tamamdır hocam, şimdi hazırlıyoruz. İnşallah iyi gelir, teşekkürler.

Geri