Karadeniz Pet

Kuluçka dönemi

uba

Yeni Üye
Arkadaşlar erkek kuşumuza aldığımız Dişi kuş iyi bir uyum sağladı ve uzun sürmeden yumurtalarımız geldi. 6 yumurtamız oldu. Dişi kuşun ilk yavrulaması diye biliyorum ama pek emin de değilim. 18+3 gün 21 gün kuluçka dönemi Olduğunu öğrendim ve her doğumdan sonra yumurtaya işaret koydum. CD kalemi ile nokta şeklinde. 7 ocaktan itibaren 2 gün ara ile hep aynı zamanda ikindi vakti geldi yumurtalar. Bu gün ilk yumurtanın 21. Günü ikindi vaktide geçti. Yumurtanın içi dolu gözüküyor. Ne yapmalıyım. Forumda yazılanlar gibi ılık suya koyup hareket edip etmediğini kontrol etmelimiyim. Gene forumda okuduğum gibi hareket ediyorsa cımbızla kırıp çıkmasına yardımmı etmeliyim? Doğrusu nedir ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kus yumurtalara 2 ya da 3. yumurtadan sonra yatabiliyor ya da sıcaklığa bağlı geç çıkıyor. 2,3 gün kalsın doluysa çıkacaktır.

Kus yumurtalara 2 ya da 3. yumurtadan sonra yatabiliyor ya da sıcaklığa bağlı geç çıkıyor. 2,3 gün kalsın doluysa çıkacaktır.

Dediğiniz gibi 3 yumurtadan sonra tam olarak yattı. 2 gün daha bekleyeyim. İnşallah sağlıklı bir şekilde doğarlar.

Dediğiniz gibi 3 yumurtadan sonra tam olarak yattı. 2 gün daha bekleyeyim. İnşallah sağlıklı bir şekilde doğarlar.

Hayırlısı olsun. İnşallah sağlıkla doğarlar. Arkadaşlarında dediği gibi genelde 3 yumurtayla birlikte yatmaya başlıyor dişi kuluçkaya. Yine de siz gözlemlemeyi eksik etmeyin. Acil durumda müdahale edersiniz :)

1-2 gun daha bekleyın cıkmazsa sız catlatın yumurtayı

Arkadaşlar ilk yavru 30 Ocak öğle vakti yani tam 23 gün sonra çıktı. İşaretlediğimin hangisi çıktı bilemiyorum. Anneyi rahatsız etmek ürkütmek istemiyorum. Eğer bu gelen 1. Ise herhalde 2 gün arayla çıkmaya başlarlar. Yavru hareketli ama çok küçük bu yavruya anne bakmazsa elle nasıl beslenebilirler ki. Herhalde en azından 10 günlük olması gerekir değilmi. İnşallah bize iş düşmez. Yazı ve temennileriniz için teşekkür ederim.

Arkadaşlar ilk yavru 30 Ocak öğle vakti yani tam 23 gün sonra çıktı. İşaretlediğimin hangisi çıktı bilemiyorum. Anneyi rahatsız etmek ürkütmek istemiyorum. Eğer bu gelen 1. Ise herhalde 2 gün arayla çıkmaya başlarlar. Yavru hareketli ama çok küçük bu yavruya anne bakmazsa elle nasıl beslenebilirler ki. Herhalde en azından 10 günlük olması gerekir değilmi. İnşallah bize iş düşmez. Yazı ve temennileriniz için teşekkür ederim.

Bakar dostum bakar. Merak etme sen :) Hayırlı uğurlu olsun.

Arkadaşım Sen Anneyi Fazla Rahatsız Etme Yemlerini Eksik Etme Ek Olarak Mama Takviyesi Yap Suyuna Vitamin Ekle O Anne Hertürlü Besler Onları Kendisi Düzenli Beslenirse.

Arkadaşlar yavrular 23 günde bir çıkıyor. Ikinci yavru 2 gün yaşadı. Dişi pek çıkmıyor, erkeğinde dişiyi pek beslediğini görmedim. Erkek yavruluğa çok sık giriyor ve orda kusma işi yapıyor gibi. Maydanozu çok sevdiği için kafesten eksik etmiyorum ve Dişi sadece maydanoz yiyor. Ölen yavrunun resminden neden öldüğünü anlayabilirmisiniz. Kursağı dolu gibiydi. Boğulmuş olabilirmi? Yavruluğunun içinde çukur olan kap yok kuşun altında boğulma ihtimali varmı? Şimdiden teşekkürler.
a01afbe63da8c37c4474c82e531387b7.jpg

maydonozun etkisi olabilir mi acaba? ustalar yorum yapsın bende merak ettim.

Merhaba brn resim atamiyorum telefondan giriyorum acaba telefondan girdigim icin mi olmuyo

Onu da yukledim mail hatasi veriyor adminle konusun diyor admini nerden bulabilirim acaba

@Muhammet ÇELİK admin bu arkadaş özel mesajla ulaşabilirsiniz.yada bu etiketi görünce o size ulaşır.

Son düzenleme:
Geri