Karadeniz Pet

Kuluçka döneminde bitlenme

seren aydemir

Meraklı Üye
Yuvalikta yumurtanın üstünde siyah böcek gördüm sanırım kuşum bitlenmis ne yapablrm yavrular yumurtadan çıkmadı ve kuluçka döneminde aynı zamanda kafesi sürekli tmzlerm fakat yuvalgi hiç temizlememstm

Veterinerden Vilmectin isimli ilaçtan alın. Kuşların ense derilerine gelecek şekilde bir damla damlatın. 10 gün sonra 1 damla daha damlatın.

Peki yuvaliga bişey yapmam gerekir mı yumurtanın üstünde gördüm bit kusuma bakmadım

Bitler kuşlar akşam uyurken ortaya çıkarlar. sizin gördüğünüz bit olmayabilir de. Ama yine de önlem almakta fayda var. Bit için üretilmiş toz ilaçlar var. Ondan alıp yumurtalara gelmeyecek şekilde yuvaya serpebilirsiniz. Ama enseye bir damla olayını ihmal etmeyin. Yavrular çıkıp da 3 günlük olduklarında karın derilerine Kulak çöpü yardımıyla çok az miktarda sürebilirsiniz. Ayda 1 defa enselerine bir damla yapmanızı öneririm.

Çok teşekkürler yumurta falan umrunda değil kuslarima zarar gelmsn yeterli petshop dans bulablrmym bu ilaçları kuscularda

Bazılarında oluyor bu tarz ilaçlar. Olmazsa veteriner kliniğinden temin edebilirsiniz.

İnternetten de sipariş verebilirsiniz. Vilmectin yoksa Baymec de olur etken maddeleri aynı. Bit tozu da herhangi bir marka olabilir. Biodus vs..

Mrblar veteriner bulamdik ve kuşçu da bunu verdi acaba bu zararı olur mu bliyrmusunz

Ekli dosyalar

• 1492016250498562945561.jpg
    1492016250498562945561.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 82
Mrblar veteriner bulamdik ve kuşçu da bunu verdi acaba bu zararı olur mu bliyrmusunz

Bu sprey 30 40 cm uzaktan kuşların uzerlerine uygulanabilir. Yine parazit olduğunu düşündüğünüz yerlere de uygulayabilirsiniz

Kuşları spreyledm kafesi yemlik suluk iyice temzldm boş yumrtali aldım ve yuvaligin kenarına sprey yaptım şuan dışı kuşum girmiyor neden olablr

hadi üreticiler neyse de, evde tek kafeste kuş besleyenlerden ricam hemen her gün kafes bakımını yapın, özellikle kafes tülünü temizlikte bir çırpın ve haftadabir yıkayın, bit düşürmeyin.

Zaten sürekli yapiyrdm hiç olmamıştı şuan kadar kuluçka döneminde çok tmzlemeyn dedikleri için hafta da 2 temzliyrdm kanat alttlrnda falan da bişey yok sadece yumurtanın üstünde siyah bişey grdm bit olblr diye spreyldm temzldm

Zaten sürekli yapiyrdm hiç olmamıştı şuan kadar kuluçka döneminde çok tmzlemeyn dedikleri için hafta da 2 temzliyrdm kanat alttlrnda falan da bişey yok sadece yumurtanın üstünde siyah bişey grdm bit olblr diye spreyldm temzldm
kuluçka döneminde neden temizlenmesin ki? Ben bunu da anlamıyorum, bit yüzünden kuş kuluçka döneminde ölebilir tabi yavruları da... Bit ilacını kullanırken prospektüsünü detaylı okuyun, kuşları hepten kaybedebilirsiniz. Bit en çok sıcak ortamlarda çoğalıyor, muhabbet kuşlarını evin soğuk olmayan serin kısmında tutabilirsiniz, inşallah süreci kazasız atlatırsınız.

İnş öyle olur ilk yumurtalarimiz onun için pek anlamyrm kuluçka dönemini bitini arastrp elimden geleni yapmaya calsyrm

Ekli dosyalar

• 14920272858491911195572.jpg
    14920272858491911195572.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 81
İnş öyle olur ilk yumurtalarimiz onun için pek anlamyrm kuluçka dönemini bitini arastrp elimden geleni yapmaya calsyrm
avispray etkilidir, kullanırken su yiyecek vs ne varsa kafesten uzaklaştırın, ayrıca açık havada sıkarsanız spreyin koku vs. maruz kalmamış olursunuz, kuşun gözüne gelmesin, kafesin köşelerine de sıkabilirsiniz, şimdiden geçmiş olsun.

Kafesteki herşeyi çıkardım kuşları da elime aldım baş kısmını avcumda tuttum sonra sıktık kanat altına karın kısmına ve kuyruk bölgesine uzaktan sıktım fakat yuvaligin içine sktm yumrtalara gelmeden kenar üst köşelere fakat şuan kuş grip geri cikyr yuvaliktan ne yapmam lazim

Geri