Karadeniz Pet

Kuluçka döneminde bitlenme

Kafesteki herşeyi çıkardım kuşları da elime aldım baş kısmını avcumda tuttum sonra sıktık kanat altına karın kısmına ve kuyruk bölgesine uzaktan sıktım fakat yuvaligin içine sktm yumrtalara gelmeden kenar üst köşelere fakat şuan kuş grip geri cikyr yuvaliktan ne yapmam lazim
bence biraz bekleyin.

Koku rahatsız etmiş anlaşılan. Loş ışıkta kalsın girecektir yuvaya. Umarım yuvalık düzeniyle çok oynamamışsınızdır.

ben bit ilacını ilk kez evin içinde uyguladım, kokuyu çıkarmam epey zaman almıştı, o yüzden açık havada sıkın demiştim.

Banyoda yaptım hepsini yapar yapmaz da oradan çıkardım kafesi yerlerine gtrip koydum

İnş dediğiniz gibi olur çok teşekkür ederim yardımlarınız için birde 2 tane boş yumurta aldım yuvalktan günü geçmişti ilk yumrtalari onun içinde rhtsz olablr mi

Kafes pozisyonunu değişmek bile bazen dişinin yuvayı yadırgamasına neden oluyor. yumurtaları geri koyup deneyin bi. Gerçi sayı sayamıyorlar ondan olduğunu sanmam.

Olablr dedgnz gibi kafestn oyuncağının birini cikrdm ve ymrtalari iyice kontrol edip kırdım geri koyamam

Hepsini aynı anda yapmasaydınız keşke. oyuncağı geri takıp , Anne yuvadayken oyuncağı çıkarın.

Ne kadar zormuş bu kuluçka dönemi ne yapacgmi sasrdm birde yavru olursa o zmn ne olacak blemyrm iyiki böyle bi site var

Çok da zor değil aslında zamanla ne yapmanız gerektiğini öğrenirsiniz. Yavru dönemi nispeten daha kolay. Dişinin yavruyu dövdüğünü falan görürseniz yavruyu yuvalıktan alıp kafes tabanına koyun. Dişinin yavruya zarar vermesini engellemiş olursunuz bu şekilde. Kolay gelsin.

IMG_20170413_003253.jpg
IMG_20170413_003253.jpg yuvaligin içi bu şekilde aslında böcek fln yok gözüken bit olsa gözükmez miydi daha fazla

Geri