Karadeniz Pet

kuruma hastalığı acill...

İstanbul'da değilim maalesef, fakat böyle bir imkana sahip olduğunuz için çok şanslısınız. İsterseniz bahsettiğiniz veteriner hekime ulaşıp ilacı incelemesini ve fikrini söylemesini isteyin. Merak ettim açıkçası, fakat sonuçlarına dair bir merakım ve şüphem yok. Orkun Gören'e ulaşabilmiş olmak da benim için şanstı, Biteral'in bilnmediğini zaten söyleyerek tavsiye etti. Bir de insan sağlığı söz konusu olduğunda da bir çok doktordan farklı şeyler duyabiliyorsunuz. Hepsini dinlersek ayvayı çöpüyle yedik demektir. En mantıklı ve en bilimsel açıklama kimden geliyorsa ona göre hareket etmeye gayret ediyoruz. Ben şiddetle tavsiye ediyorum, Biteral'den sonra hiçbir sorun yaşamadım çok şükür.

Size inanıyorum ama yorum yazdıktan sonra biteral ilaca baktım. Etken maddesi Amfoterisin B değil ornidazole. Megabaktere etken maddenin Amfoterisin B oduğundan eminin ama bu maddeyi biteral adlı ilaçta değil fungizon adlı ilaçta buldum FUNGİZONE (IV Flakon) . Kliniğe yakında gidecem ilacı da inceletebilirim bütçem el verirse. Ama ulşma imkanınız varsa o kişiye söylediklerimi sorarsanız açıkçası memnun olurum. Etken maddesi olmadığı halde neden o ilaç.

Etken maddesinin amfoterisin olduğunu söylemedim zaten, amfoterisinin megabakteri üzerinde etkili olduğuna dair araştırmalar var dedim. Etken maddesi ornidazol, doğrudur. Söylediğim gibi şüphem olmadığı için kliniklere ayıracak bir bütçem ve vaktim maalesef yok. Neden o ilaç olduğunu açıkladım zaten, bakteri ve protozonlarla savaşarak megabakterinin üreme ve beslenme zeminini yok ediyor. Arkadaşım güvenirse kullanır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:09 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

Bu arada şu da aklınızda bulunsun ya da gittiğinizde sorarsınız, Amfoterisin B'nin kuşları zehirleme ihtimali tartışılıyor. Yukarıda yazdım ama etken maddeyi yanlış okuduğunuza göre bu bilgiyi de atlamışsınız demektir, zehirleme ihtimali bulunan bir ilacı zaten bu ihtimalin varlığından söz ettikten sonra ben tavsiye edemem. Tavsiye ettiğim ilacın etken maddesi de sizin de öğrenmiş olduğunuz gibi amfoterisin değil. Flucan, Zolax, Candidin.. gibi ilaçları ben de kurumayla mücadele evresinde araştırmıştım. Bilhassa Candida için kullanılıyorlar, amfoterisinden de Arif Kurtdede'nin tavsiyesi üzerine uzak durdum. Kimseye önermiyorum, denenmiş ve sonuç alınmış bir duruma denk gelmedim çünkü.

bu baytril eczanedemi satılıyor

Kuruma hastalığının ilaç sonrası tedavisinda kekik lapası ya da kekik çayı verirseniz faydasını görürsünüz. Kekik yara iyileştirici bir özelliğe sahip. Hem ilaç tedavisi sonrası oluşan bitkinliği alır hem de onarıcı etkisi var.

sa herkese, 4 gündür baytril kullanıyorum muhabbet kuşuma maksimum 5 gün kullanın demişlerdi yarın 5. gün fakat kuşta pek bi iyileşme katedemedim napmam lazım kuş canlı duruyor yem yiyor sürekli bi sıkıntı yok fakat şu göğüs kuruma hastalığından komple kurtarmak istiyorum..

merhaba benim kuşumda sanırım bu hastalığa yakalandı bende 5 gün baytril kullandım ama düzelmedi bıteral250 mg önermişler kullandınızmı acaba sonucun ne olduğunu merak ettim doğrusu bende alırım belki kurtulur

KURUMA :

A) Bu hastalık halsizlik ve göğüste kuruma olarak çoğunlukla ölüm halinde görülür. Kesin tedavisi olan bu ilaçlarla aynı zamanda yukarıda Baytiril’in çözemediği problemler için de etkilidir. Yani çok geniş etkili birçok hastalığa iyi gelen bir antibiyotiktir.

Biteral tablet : Bir tablet 8 eşit parçaya bölünür, bir parça bir sulukta eritilerek 8 gün boyunca kuşlara verilir. (Her gün 1/8 verilir.)
B) Kuruma hastalığı salgın hastalıklardandır en tehlikeli hastalıklarındandır bu hastalığa yakalanan kuşta diğer kuşlardan ayrılmalıdır kuşu eritir kilo kaybı olur göğüs kafesi üçgen şeklini alır kuruma hastalığına greyfurt suyu, elma sirkeli su, sarımsak suyu, yulaf, ekmek içi iyi gelir ilaç olarak Sulphamezathine iyi gelir.
C) FUNGİZONE FLAKON
Leblebi kadarını 1 lt suda eritip veriliyor.

yukarıda 3 farklı forumdan alıntı var. artık hangisi tutarsa. benim bir güvercinimde olmuştu kuruma hastalığı ne yaptıysak da kurtaramadık. 1-2 ay boyunca devam etti hastalık sonra öldü

merhaba benim kuşumda sanırım bu hastalığa yakalandı bende 5 gün baytril kullandım ama düzelmedi bıteral250 mg önermişler kullandınızmı acaba sonucun ne olduğunu merak ettim doğrusu bende alırım belki kurtulur

merhaba evet kullandım kuş canlanır gibi oldu 1-1.5 ay kadar yaşadı yani ömrü uzadı kesin bi çözümü yok bunun fakat denemenizde fayda var eğer izmir de oturuyorsanız size satabilirim 2-3 tane kullandım 21 tl almıştım ilacı uygun bişeyler yaparım isterseniz..

merhaba evet kullandım kuş canlanır gibi oldu 1-1.5 ay kadar yaşadı yani ömrü uzadı kesin bi çözümü yok bunun fakat denemenizde fayda var eğer izmir de oturuyorsanız size satabilirim 2-3 tane kullandım 21 tl almıştım ilacı uygun bişeyler yaparım isterseniz..

TŞKLER ben ilacı aldım bu gün başladım tedaviye prbiyotik siparişimide verdim inş faydasını görürüm

merhabalar baytaril çok ağır bir antibiyotiktir kusunuz duzelse bile ureme organı bayağı bir zarar görmüş olacaktır benim size tavsiyem ezzanelerde çocuk ilacı diye satılan aguamantin toz al 10 litre suya 1 çay kaşığı ver veya fungam 150 mg kapsulu 2,5 lt suya karıstır 5 gün boyunca ver bunun yanı sıra kuslarınızı kış ayında yağlandırmak için mamalrına veya sade olarak çekirdek içi ile kenevir tohumu ver

merhabalar baytaril çok ağır bir antibiyotiktir kusunuz duzelse bile ureme organı bayağı bir zarar görmüş olacaktır benim size tavsiyem ezzanelerde çocuk ilacı diye satılan aguamantin toz al 10 litre suya 1 çay kaşığı ver veya fungam 150 mg kapsulu 2,5 lt suya karıstır 5 gün boyunca ver bunun yanı sıra kuslarınızı kış ayında yağlandırmak için mamalrına veya sade olarak çekirdek içi ile kenevir tohumu ver

tşkler ama ne yazıki baytril 5 gün boyunca kullandım sonrasında biteral 250 mg başladım bu ilaç bitince probiyotik ve vitamin takviyesi yapıcam üremesede olur ölmesinde inş...

Geri