Karadeniz Pet

Kuş hem dişi hem de erkek!

Muhabbet kuşu Pikaçu

Meraklı Üye
Arkadaşlar yeni bir kuş almıştı arkadaşım. Kendisi pet shoptan erkek diye aldı. Fakat sonra bana sorduğunda dişi olduğunu söyledim çünkü, kuşun cere rengi dişi olan kuşlarla birebir uyuşuyordu. Fakat hem kendi gözlemlerime dayanarak hem de yakın arkadaşımın söylediklerine göre, kuş kur yapıyor. Aslında 2 türlü düşünebiliriz:

1.si kuş eğer dişiyse parmağını eşi değil yavrusu zannetmesi gerekmez mi?
2.si kuş eğer erkek ise parmağını yavrusu değil eşi zannetmesi gerekir çünkü ona göre kur yapacaktır.

Başka belirtilere baktığımızda ise konuşmaya bakarsak, kuş hem konuşuyor hem de konuşmuyor gibi. Ben de anlamış değilim. Çünkü dişi kuşlar konuşmaz, erkek kuşlar daha yatkındır. Örneğim şimdi komik olabilir biraz ama, babacık kelimesini öğretmeye çalışıyor arkadaşım. Kuş babacık demiyor bacık bacık diyor. Yarım yamalak konuşuyor. Şimdi o zaman bu kuş çok nadir görülen yani... biseksüel mi?

Sayın moderatörlerimiz lütfen bu konuyu kapatmayalım, çünkü sanırım bu forumda bir ilk!

1654017942819.png

Bunu buldum araştırmalarımda ve kuşlarda görüldüğü üzerine yapılan araştırmalar bulunmakta.

Doğada tüm canlılarda farklı cinsel yönelimler görülebilir lakin sizin tespitiniz ile bu sonuca ulaşmak pek mantıklı değil. Kuşun cinsiyeti farklı bir olaydır cinsel yönelimi farklı bir olaydır. Kuşunuzun cinsiyet tespiti için forumda ilgili başlık mevcut kuşun cere (burun) kısmını net görünecek şekilde yükleyin bakalım.
Arkadaşıma yazdım mesaj olarak atar mısın diye. O görünce atar ben de oradan buraya atmaya çalışırım.

Doğada tüm canlılarda farklı cinsel yönelimler görülebilir lakin sizin tespitiniz ile bu sonuca ulaşmak pek mantıklı değil. Kuşun cinsiyeti farklı bir olaydır cinsel yönelimi farklı bir olaydır. Kuşunuzun cinsiyet tespiti için forumda ilgili başlık mevcut kuşun cere (burun) kısmını net görünecek şekilde yükleyin bakalım.
Evet güzel tespit. :)

Doğada var olan değişimler ile ilgili bilgi vermek isterim.

- Bitki çiçekleri çift cinsiyet taşır.
- Salyangozlar çift cinsiyet taşır. ( 1 Salyangoz hem erkek hem de dişidir.)
- Hamam böcekleri duruma göre cinsiyet değiştire bilir. Bir ortamda dişi hama böceği çok ise dişilerin bazıları erkeğe, erkek hamam böceği çok ise bazıları dişiye dönüşürler.
- Genç Ahtapotlar dişilerin olduğu bölgeye daha olgun erkek ahtapotlar geldiğinde o bölgeden olgun erkekleri uzaklaştırmak için renklerini değiştirerek kendilerini dişi gibi göstererek kur yaparlar ve olgun erkekleri o bölgeden uzaklaştırırlar. Bu değişimi sadece genç erkekler yapabilir. Olgunluk dönemine girdiklerinde onlarda bu özelliği kaybederler. 😀😀😀

Resime şimdi ulaşabildim

Hemen atıyorum şimdi
Evet güzel tespit. :)

Doğada var olan değişimler ile ilgili bilgi vermek isterim.

- Bitki çiçekleri çift cinsiyet taşır.
- Salyangozlar çift cinsiyet taşır. ( 1 Salyangoz hem erkek hem de dişidir.)
- Hamam böcekleri duruma göre cinsiyet değiştire bilir. Bir ortamda dişi hama böceği çok ise dişilerin bazıları erkeğe, erkek hamam böceği çok ise bazıları dişiye dönüşürler.
- Genç Ahtapotlar dişilerin olduğu bölgeye daha olgun erkek ahtapotlar geldiğinde o bölgeden olgun erkekleri uzaklaştırmak için renklerini değiştirerek kendilerini dişi gibi göstererek kur yaparlar ve olgun erkekleri o bölgeden uzaklaştırırlar. Bu değişimi sadece genç erkekler yapabilir. Olgunluk dönemine girdiklerinde onlarda bu özelliği kaybederler. 😀😀😀
Bu arada teşekkürler bunun için

Cere kısmının tam oraya demir denk gelmiş belli olmuyor ki 🤷🏻‍♀️ yazinizi şimdi okudum ben kuşlarda hiç duymadim çift cinsiyetli olduğunu. Bence siz hal ve tavırlarıni değil de cere rengini baz alın. Artı dişi kuşlarda konuşmaz diye bir şey yok evet erkek kuşlara göre konusma yetileri daha az ama üstüne çok dusersen konuşabilirler. Bir artı daha benim erkek kuşumada önce babacik öğrettim ama ilk zamanlar o da bacık diyordu sonra sonra ben üstüne düşünce kelimeyi zamanla oturttu. 🙂 Söyleyeceklerim bu kadar 🙂

Geri