Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Durup Duruken Bi Anda böyle Yapmaya Başladı Bilen Hemen Yardımcı olabilirmi?

berkaykzgl

Yeni Üye
muhabbet kusum bi anda böyle yapmaya başladı tükürük gibi sıvı ve küçük küçük yem çıkardı galiba neden olur?

Son düzenleme:
Kursak veya mide ile ilgili iltihap veya mantar olabilir. Fakat mantar ile iltihabın tedavi yöntemleri çok farklı olduğu için mutlaka bir veterinere götürün eğer bu hareketi yarın tekrar yapmaya devam ederse. Erken teşhis bu gibi durumlarda çok önemli, maalesef benim kuşum erken teşhis konulamadığı için artık rahatça yürüyemiyor, uçamıyor. En kısa zamanda bir veterinere gidin.

Sizi de telaşlandırmak istemem, sadece kusuyor da olabilir. Eğer bu harakete yarın da devam ederse veterinere götürün çünkü veterinerler en küçük şey için pahalı bir fiyat verebiliyorlar..

Screenshot_20240116_000447_Gallery.jpg
Sizi de telaşlandırmak istemem, sadece kusuyor da olabilir. Eğer bu harakete yarın da devam ederse veterinere götürün çünkü veterinerler en küçük şey için pahalı bir fiyat verebiliyorlar..
Dışkıları ne durumda, yeni yapılmış dışkısını atar mısınız? Üstte dendiği gibi bir problem olabildiği gibi sindirim kaynaklı bir problem de olabilir. Kum kumu veya probiyotik kullanıyor musunuz?
Bugün videoyu veterinere gösterdim enfeksiyon kapmış ilaç tedavisine baslanmali dedi bu ilaçları verdi 2 gündür oyle bir hareket yapmadı şuan neşesi keyfi yerinde dışkısında da herhangi bir problem yok veteriner ilaçları bitirmemi söyledi aynı hareketi 1 ay öncede yapmiştı başka bi veterinerden antibiyotik kullanmişti 2 gün düzelmişti veteriner bu ilaç daha ağır daha iyi gelir dedi kararsız kaldım veterinerin dediği dozlardan birazdaha az verip 2 3 gün kullanıp bırakıcağim hem tüy dökümü zamanına denk geldi büyük ihtimal üşütmüşte olabilir veteriner vitamin ile ilacı karıştırmamı söyledi sıkıntı olmaz herhalde

Dışkıları ne durumda, yeni yapılmış dışkısını atar mısınız? Üstte dendiği gibi bir problem olabildiği gibi sindirim kaynaklı bir problem de olabilir. Kum kumu veya probiyotik kullanıyor musunuz?
Kuş kumu var b vitamini falan hepsi var
20240116_002637.jpg

İlk videodaki gibi kusma olmadı sadece 2 gün önce bu hareketi yapmıştı az önce de 2 3 kere yaptı.Oynuyor konuşuyor keyfi yerinde arada bazen kuyruk sekmesi yapıyor gibi nefes alırken çıkardığı ses baya baya azaldı yok gibi.Birde gece uyumadan önce 3 4 kere hapşırıyor

Videoda kuyruk sekmesi göremedim. İyi görünüyor maşallah.
Nadir yapıyor kuyruk sekmesini ilaç kullanmaya başladıktan sonra düzeldi bu gagasını açıp kapatma hareketi normalmi neden yapar ilacın son günü bugün tam fayda etmedimi acaba

Kuş kumu var fakat probiyotik yok
Üstte yazdıklarınıza göz gezdirdim de, kokusu var demişsiniz. Dolayısıyla mantar türevi hastalıklar tekrar nüksedebilir. Veteriner hangi ilaçla tedavi uyguladı? Ve entrobac probiyotik temin edip kullanın. Kuş kumu da gritli olmalı. Beyaz, ince yapılı olanlardan olmasın. Ve tükettiğine emin olunuz.

Üstte yazdıklarınıza göz gezdirdim de, kokusu var demişsiniz. Dolayısıyla mantar türevi hastalıklar tekrar nüksedebilir. Veteriner hangi ilaçla tedavi uyguladı? Ve entrobac probiyotik temin edip kullanın. Kuş kumu da gritli olmalı. Beyaz, ince yapılı olanlardan olmasın. Ve tükettiğine emin olunuz.
20240131_233557.jpg

20240116_000439.jpg

Bu kumdan yiyor sadece diğerlerini büyük diye yemiyor atıyor yere.İlacı ilk videoyu gösterdim veterinere enfeksiyon var diye verdi şırınga ile suyuna damlatarak kullandım kutusundan çıkartıp verdiği için ilacın adını bilmiyorum.Bu gün dikkatimi çekti tekrar kulağıma yaklaştırdığımda arada hızlı ve yüksek sesli nefes almaya başladı.

Screenshot_20240201_000037_Chrome.jpg

Dediğiniz probiyotik bumu nasıl kullanılması gerekiyor.Bunu kullandiğimda normal vitaminleri vermem gerekiyormu

Geri