Karadeniz Pet

kuşlardan yumurta almam için ne yapmam gerekiyor

• Konbuyu başlatan Fethi Uzun
  • Başlangıç tarihi
F

Fethi Uzun

Guest
bugün 2 çift muhabbet aldım kuşlardan yumurta almam için ne yapmam gerekiyor

En önemli şey beklemek. Bu işler öyle ''Ha'' değince olmuyor. Birazda şans işi... Bir baktın 1 hafta da çiftleştiler, bir baktın 1 sene de. Önce eş tutmaları, birbirlerini beğenmeleri gerekiyor. Gözlemle... Ağızdan ağıza yem verme, birbirini kaşıma falan başladıysa tak yuvalığı. Ayrıca nijer, havuçlu mama vererek bu sürece destek olabilirsin. Ama daha çok erken bilesin.

Kafes düzeni,kafesin bulunduğu yer önemli rol oynuyor en fazla 3 tünek kullan

kafesinde ebeveyn lerin sürekli gelip geçmediği yüksek bi yer olsun.Gerisi onlara kalmış.

Nijer ve havuç vereceksin. Ayrıca dışarı çıkarmayacaksın sürekli içeride duracak.

En önemli şey beklemek. Bu işler öyle ''Ha'' değince olmuyor. Birazda şans işi... Bir baktın 1 hafta da çiftleştiler, bir baktın 1 sene de. Önce eş tutmaları, birbirlerini beğenmeleri gerekiyor. Gözlemle... Ağızdan ağıza yem verme, birbirini kaşıma falan başladıysa tak yuvalığı. Ayrıca nijer, havuçlu mama vererek bu sürece destek olabilirsin. Ama daha çok erken bilesin.

Biliyorum erken olduğunu bize alışması lazım zaten çift kuş kaşıma öpüşme vb hepsi var.Ben şunu merak ediyorum nereye yumurtayalacaklar.Bazı yerlerede görüyorum tahta gibi birşey var küçük yuvarlak deliği var kuşlar oraya giriyor bunun adı nedir ? burayama yumurtalıyorlar.

Yuvalık onun adı. Kuşçular satıyorlar alabilirsin. Ona yumurtluyorlar.

Biliyorum erken olduğunu bize alışması lazım zaten çift kuş kaşıma öpüşme vb hepsi var.Ben şunu merak ediyorum nereye yumurtayalacaklar.Bazı yerlerede görüyorum tahta gibi birşey var küçük yuvarlak deliği var kuşlar oraya giriyor bunun adı nedir ? burayama yumurtalıyorlar.

Arkadaşım işte o tahta olan yuvarlak deliği olan kuşların girip çıktığı şey onların yatak odası :D yani yuvalık.evet oraya yumurtluyorlar

Geri