Karadeniz Pet

kuşlarım ile ilgili soru

• Konbuyu başlatan Çağatay İĞCİ
  • Başlangıç tarihi
Ç

Çağatay İĞCİ

Guest
Arkadaşlar merhaba öncelikle beyaz kuşum 2 aydır bende mavi kuşumda 5 gündür sorularım şunlar

mavi kuş geldiğinde beyaz çok ürkek oldu su değiştirmeye bile yaklaşsam çırpınmaya başlıyorlar mavide öyle

benim bildiğim kadarıyla mavi erkek beyaz dişi doğrumudur

kabaca yaşlarını söyleyebilirmisiniz

ve bana alışmaları için ne yapmam gerekli

birde yavrusu olması için ne yapmam gerek

yardımcı olursanız sevinirim

Resimler

r0pqb.jpg

r0ppv.jpg

r0pqz.jpg

mavi 6 7 aylık civarı beyaz 5 aylık civarı beyaz dişi mavi erkek sana alışmaları imkansız eğer alıştırmak istiosan 1,5 aylık erkek kuş al sadece 1 kuş olcak ama

yuva konusunda bilgi verirmisiniz nasıl bi yuva alayım 2 kapılı kafes içine talaşmı koymalıyım yavru zamanı nezaman satış için değil bakmak için

nasl bi yuva almalısın zaten 1 çeşit yuva var ondan al içine bşy doldurma annesi tüyleri ve dışkısıyla doldurur

Kürşat deneyimli galiba ama bence talaş koy derim çünkü hem temizlik hemde yumurtalar çarpmaz birbirine

estağfirullah ama doğal olarak tüy daha ii olur talaş yumurtalara zarar verebilir

birde arkadaşlar beyaz tekken saldığımda sadece perdeye konuyor nekadar engellediysemde gidip perdeye konuyor perdeyi çekersem cama çarpıyor çift olarak salmadım perdeye ayağı geçiyor tırnakları kırılıcak diye korkuyorum

perdeye konunca alkışlayarak uzaklaştır zamanla konmuyor bende işe yaradı

Geri