Karadeniz Pet

Kuşların suyuna çamaşır suyu konur mu ?

• Konbuyu başlatan kartall82
  • Başlangıç tarihi
K

kartall82

Guest
merhaba arkadaşlar bugün şans eseri tanıştığım Burhan amca 17 senedir muhabbet kuşu besliyormuş ve kuşlarına ayda 2 sefer suyuna çamaşır suyu damlatıp veriyormuş nedeni ise kuşların iç parazitleri temizleniyormuş 2 litreye 3-5 damala damlatıp kuşlara veriyor ve 2 gün sonra sularını değiştirip normal su veriyormuş ben kendi gözlerimle görmesem inanmazdım şimdiye kadar böyle birşey ne duydum nede gördüm arkadaşlar sizin bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

Ben gorsemde inanmam :) ama mantiken yaklasimca 1 damla pek zarar vermez kusa ama cesaret edip yapamam

çamaşır suyu bildiğin zehir dostum her kuş o kadar dayanıklı olmayabilir anında öldürebilir kör edebilir çok tehlikeli

Burhan amca içkiyi fazla kaçırmış galiba

diyelim ki işe yarıyor parazit olmuyor. durduk yerde ne gerek var ki? saçma bence amcam durduğu yerde hayvanları zehirliyor yavaş yavaş haberi yok...

burhan amca dediğin tam bir cahil cühela.Onunda beyninde ki parazitlerin temizlenmesi lazım.Bir sor bakıyım kendi içer mi?

17 senedir kuşlara her ay 2 gün su orucu tutturuyor demekki.

Burhan amca iç hastalıkları uzmanı mıymış yada veteriner hekim mi nerden biliyor iç parazitleri temizlediğini yada organlarına zarar vermediğini.

Son dakika !!! Büyük açıklama Orhan amcadan geldi: Ben çocuklarıma da çamaşur suyu içiriyorum hatta bende içiyorum bunda bişe yok parazit olsa daha mı iyi ?

güvercinciler yapiyor diye biliyorum çamaşır suyu katmayi suya

Onun yerine ayda bir kere suyuna 2 gün kalmak üzere elma sirkesi damlatabilirsiniz oda aynı görevi görüyor hemde risk yok.

Arkadaşlar ben ciddiyim ben güvenipte onun yaptığını yapamam ama kuşları gayet sağlıklı 18 çifti neredeyse 8-9 senedir ondaymış

zehir dediğiniz çamaşır suyu aynı zamanda dezenfektan ve fastfood restorantlarında ki kolanın suyuna da belli olçüde katılıyor. yani siz de tüketiyorsunuz.

benim tanıştığım show üreticiside batikon damlatıyordu kuşların suyuna.

yani uygulanan yöntemler bunlar.

Baticon bildiğim kadarı ile iyot eksikliği için kullanılıyor. Akvaryumda da belli miktarda kullanıyorduk. Özellikle mercan olan resif akvaryumlarında. Çamaşır suyu kullanımıda var ama riskleri büyük olduğu için pek tercih edilmez.

mrb arkadaşlar daha neler duyucaz ya kuşlara veriyor çamaşır suyunu baktı her kez aynı şeyi söyleyince zehir olduğunu anladı bende içiyorum diye kendini kurtarmaya uğraşıyor alkol çok pahalı kolanya ç. suyu ucuz ama böyle yapar insanı sonunda bi psikoloji doktoruna gitmesi ve kesin tedavi olması lazım ailesinide yok edecek bu gidişle her keze kolay gelsinn..

mrb arkadaşlar daha neler duyucaz ya kuşlara veriyor çamaşır suyunu baktı her kez aynı şeyi söyleyince zehir olduğunu anladı bende içiyorum diye kendini kurtarmaya uğraşıyor alkol çok pahalı kolanya ç. suyu ucuz ama böyle yapar insanı sonunda bi psikoloji doktoruna gitmesi ve kesin tedavi olması lazım ailesinide yok edecek bu gidişle her keze kolay gelsinn..

Zeki şaka yaptım ben yaa kendisi ve ailesi içmiyor. İçiyorsa da haberim yok valla :D

Adamın arkadasından ne kadar salladınız yaa.Belki dogruluk payı vardır ki oldugunu benzer yöntemler uygulandıgını söyleyende var.Biraz araştırıp kesin bilgiye varıldıktan sonra konusmak lazım gibi geldi bana

yani yararı olacağını bilsem çamaşır suyunun genede kuşlarıma vermem bu cesaret işi düşününsene evimde 6çift kuş var hepsine uyguluyormuşum 1 saat sonra kuşlar nalları dikmiş :D
o zaman elbistandan otobüse biner burhan amcayı gırtlaklamaya gelirim zuhahah :D

Dostum Her söylenen yapılsaydı o zaman cok zararlı cıkardık bu işten . Bende kesinlikle Denemezdim . Ama Onu yapacağına Hem bir çok üretici tarafından kullanılan bir yöntem hemde bende denedim baya bir Etkili . Sularına İster ayda 1 istersen 3 haftada bir 1-2 damla '' ELMA SİRKESİ '' Damlat tamamdır işin sırrı budur .

Geri