petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşların suyuna çamaşır suyu konur mu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kartall82 tarafından 11 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. kartall82

kartall82 Guest

merhaba arkadaşlar bugün şans eseri tanıştığım Burhan amca 17 senedir muhabbet kuşu besliyormuş ve kuşlarına ayda 2 sefer suyuna çamaşır suyu damlatıp veriyormuş nedeni ise kuşların iç parazitleri temizleniyormuş 2 litreye 3-5 damala damlatıp kuşlara veriyor ve 2 gün sonra sularını değiştirip normal su veriyormuş ben kendi gözlerimle görmesem inanmazdım şimdiye kadar böyle birşey ne duydum nede gördüm arkadaşlar sizin bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

2. Gökhan KARAALİ

Ben gorsemde inanmam :) ama mantiken yaklasimca 1 damla pek zarar vermez kusa ama cesaret edip yapamam

3. Efe Çalışkan

çamaşır suyu bildiğin zehir dostum her kuş o kadar dayanıklı olmayabilir anında öldürebilir kör edebilir çok tehlikeli

4. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Burhan amca içkiyi fazla kaçırmış galiba

5. Selahattin GÖKTAŞ

diyelim ki işe yarıyor parazit olmuyor. durduk yerde ne gerek var ki? saçma bence amcam durduğu yerde hayvanları zehirliyor yavaş yavaş haberi yok...

6. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    burhan amca dediğin tam bir cahil cühela.Onunda beyninde ki parazitlerin temizlenmesi lazım.Bir sor bakıyım kendi içer mi?

7. Sinan ÇELİK

17 senedir kuşlara her ay 2 gün su orucu tutturuyor demekki.

8. Duranettin ERAYDIN

Burhan amca iç hastalıkları uzmanı mıymış yada veteriner hekim mi nerden biliyor iç parazitleri temizlediğini yada organlarına zarar vermediğini.

9. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Burhan amcayı konuya davet ediyorum :-D :-D

10. Sinan ÇELİK

Son dakika !!! Büyük açıklama Orhan amcadan geldi: Ben çocuklarıma da çamaşur suyu içiriyorum hatta bende içiyorum bunda bişe yok parazit olsa daha mı iyi ?

11. kaksoy

kaksoy Guest

güvercinciler yapiyor diye biliyorum çamaşır suyu katmayi suya

12. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Onun yerine ayda bir kere suyuna 2 gün kalmak üzere elma sirkesi damlatabilirsiniz oda aynı görevi görüyor hemde risk yok.

13. kartall82

kartall82 Guest

Arkadaşlar ben ciddiyim ben güvenipte onun yaptığını yapamam ama kuşları gayet sağlıklı 18 çifti neredeyse 8-9 senedir ondaymış

14. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    zehir dediğiniz çamaşır suyu aynı zamanda dezenfektan ve fastfood restorantlarında ki kolanın suyuna da belli olçüde katılıyor. yani siz de tüketiyorsunuz.

benim tanıştığım show üreticiside batikon damlatıyordu kuşların suyuna.

yani uygulanan yöntemler bunlar.

15. Akif GÜZEN

Baticon bildiğim kadarı ile iyot eksikliği için kullanılıyor. Akvaryumda da belli miktarda kullanıyorduk. Özellikle mercan olan resif akvaryumlarında. Çamaşır suyu kullanımıda var ama riskleri büyük olduğu için pek tercih edilmez.

16. zeki eren

zeki eren Guest

mrb arkadaşlar daha neler duyucaz ya kuşlara veriyor çamaşır suyunu baktı her kez aynı şeyi söyleyince zehir olduğunu anladı bende içiyorum diye kendini kurtarmaya uğraşıyor alkol çok pahalı kolanya ç. suyu ucuz ama böyle yapar insanı sonunda bi psikoloji doktoruna gitmesi ve kesin tedavi olması lazım ailesinide yok edecek bu gidişle her keze kolay gelsinn..

17. Sinan ÇELİK

Zeki şaka yaptım ben yaa kendisi ve ailesi içmiyor. İçiyorsa da haberim yok valla :D

18. Emre GARİP

Adamın arkadasından ne kadar salladınız yaa.Belki dogruluk payı vardır ki oldugunu benzer yöntemler uygulandıgını söyleyende var.Biraz araştırıp kesin bilgiye varıldıktan sonra konusmak lazım gibi geldi bana

19. Lütfi ÖZER

yani yararı olacağını bilsem çamaşır suyunun genede kuşlarıma vermem bu cesaret işi düşününsene evimde 6çift kuş var hepsine uyguluyormuşum 1 saat sonra kuşlar nalları dikmiş :D
    o zaman elbistandan otobüse biner burhan amcayı gırtlaklamaya gelirim zuhahah :D

20. Serhan KAMALIOGLU

Dostum Her söylenen yapılsaydı o zaman cok zararlı cıkardık bu işten . Bende kesinlikle Denemezdim . Ama Onu yapacağına Hem bir çok üretici tarafından kullanılan bir yöntem hemde bende denedim baya bir Etkili . Sularına İster ayda 1 istersen 3 haftada bir 1-2 damla '' ELMA SİRKESİ '' Damlat tamamdır işin sırrı budur .

Sayfayı Paylaş