Karadeniz Pet

Kuşum Aşırı Kaşınıyor. (VİDEOLU) Yardım lütfen

siyahi

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Daha önce başka bir başlık altında bu konuya değinmiştim. Bir hafta oldu kuşumu alalı. Aşırı derecede kaşıntı problemi var. Bit - pire kontrolü yaptım ama birşey göremedim. Kaşınırken biraz tüyleri biraz tüyleri dökülüyor. Acaba kaşırken kendisi mi tüylerini yoluyor yoksa kendi kendine mi dökülüyor anlayamadım.. Birde kaşınırken aynı kepek gibi beyaz beyaz birşeyler dökülüyor. Sorun nedir acaba? Bir hastlık olabilir mi, yoksa tüy mü değiştiriyordur...

Video Linki: http://youtu.be/ImVcTD8bdic

Son düzenleme:
bunu her kuş yapar panik yapma...
yarın oğlen bi banyo ver sevinir...
dikkat et nerde kalıyorsa soğuk olmasın banyo sonrası üşür hasta olur yoksa... salon sıcaksa orda yapsın banyosunu sonra kurusun...

Son düzenleme:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:10 -->-> Daha önceki mesaj 01:08 --

Ama sürekli böyle. Daha öncede çok kuş besledim bu şekilde görmedim hiç. Yeni aldığım ve yavru olduğu için banyodan çekiniyorum korkar ve alışmaz diye

kafeste dursun belkide tüye girmiş olabilir...
kafesin içine her gün bak tüy görürsen içinde o zaman odur sorun.

Resim ekledim abican. İki üç dakika Kaşındıktan sonra dökülen bunlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:48 -->-> Daha önceki mesaj 01:14 --

Ustalardan yorum yok mu?

Benim kuşlarımda da aynı durum söz konusu kaşınıyorlar silkinip duruyorlar, etrafta ve kafeste sizinkinde olduğu gibi kepeğe benzeyen tozlrdan hep oluyor, bit spreyi kullandım (Avispray marka), kafesi tünekleri herşeyi sıcak su-deterjanla yıkayıp iyice temizledim sonra kafesi de spreyledim biraz azaldı ama kaşınmaları ve silkinmeleri hala devam ediyor

Geri