Karadeniz Pet

Kuşum çiçeğimi yiyor ordan ayrılmıyor ne yapabilirim?

Yusufyilmaz1

Yeni Üye
45 günlük yavru kuşum uçamıyor henüz kafes dışına salıyorum sürekli bana hiç gelmeden çiçeğe koşuyor dalında tünüyor, yapraklarını yiyor :) Çiçeği koyacak başka yerim yok geçen balkona koydum çiçek solmuş. Eline alıştı omzuma alıştı ama sadece ben alırsam geliyor o bana hiç gelmiyor. Ne yapabilirim arkadaşlar.

45 günlük yavru kuşum uçamıyor henüz kafes dışına salıyorum sürekli bana hiç gelmeden çiçeğe koşuyor dalında tünüyor, yapraklarını yiyor :) Çiçeği koyacak başka yerim yok geçen balkona koydum çiçek solmuş. Eline alıştı omzuma alıştı ama sadece ben alırsam geliyor o bana hiç gelmiyor. Ne yapabilirim arkadaşlar.

Öncelikle çiçek yemesini mutlaka engelleyin bazı yapraklar kuşun zehirlenmesine ve ölmesine sebep olabiliyor ve ev bitkileri kuşlar için oldukça tehlike arz ediyor. Mümkünse çiçeği başka bir odaya alınız.

Kuşunuzun size alışması için sürekli ilgilenmeniz gerekiyor onunla konuşmanız parmaklarınıza almanız yararlıdır. Alıştırmak sabır işidir asla zorlamayın sevdiği ve sevmediği hareketleri takip edip ona göre davranmanız daha hızlı yol almanızı sağlayacaktır.

Geri