petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum Çıldırdı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sertaylan tarafından 19 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. sertaylan

sertaylan New Member

Beğenileri:
    0
    Yaklaşık 5-6 ay önce erkeğin yanına aldığım dişi muhabbet kuşu yaklaşık bir saattir çıldırmış gibi ötüyor kafeste oraya buraya uçup çarpıyor. Kanat uçlarında hafif kanamalar var. İlk aklıma gelen içinde yumurta kırılmış olabileciğiydi ama karın altında şişlik yok. Sakinleşsin diye karanlık bi yere koyuyorum ama nafile bağırmaya devam ediyor. Yardım lütfen...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:44 -->-> Daha önceki mesaj 18:43 --

Can çekişmeye başladı artık yapacak bişey yok sanırım

#1 sertaylan, 19 Ekim 2015
    Son düzenleme: 19 Ekim 2015
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun. Aynı şekilde geçen hafta yavrulu bir çiftimin erkeği çırpındı, kafes tabanında döndü, sonra geceyi alt tünekte geçirdi. 1 hafta 10 gündür hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor. Umarım senin kuşun da düzelir.

3. sertaylan

sertaylan New Member

Beğenileri:
    0
    Yorgunluktan sesi kısıldı ama hala ötüyor, sabit bi tarafa tik gibi hareket ediyor ama çok güçsüz artık. Üzülüyorum ama elimden bişey gelmiyor. Hatta bi An acı çekmesin öldüreyim diye düşündüm ama umut ya iyileşirse

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    İshali var mı acaba ?

5. sertaylan

sertaylan New Member

Beğenileri:
    0
    Görünürde bişey yok, hatta en son yem yiyordu eşiyle her zamanki gibi ufak didişmeler vardı sonra ne olduysa çırpınmaya başladı acaba kafasına falan darbe mi aldı çünkü sinir sisteminde hasar var gibi istemsiz hareketleri var.

6. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Bende de var bir tane elime aldığım zaman bayılıyor, biri görse can çekişiyor der, 1 saat sonra düzeliyorum. umarım ciddi bir sorunu yoktur.

7. keremonder

keremonder Member

Beğenileri:
    0
    Kuşun son durumu nedir acaba?? Geçmiş olsun belki yileşir..

8. Mehmet Tek

Mehmet Tek Member

Beğenileri:
    1
    aynı şey benimde başıma geldi 4-5 gün önce gece 4 de ötmeye ve kafeste ordan oraya uçup çarpıyodu sıcak iyi gelmişti sakinleştirmişti benimkini 3-4 saat beraber oturmuştuk.Şuan allaha şükür turp gibi

9. sertaylan

sertaylan New Member

Beğenileri:
    0
    Bugün öğleden sonra kendisini kaybettik. Muhtemelen beyinde oluşan parazit ya da ur nedeniyle oluştu. Çünkü bi ayağı istemsiz bir şekilde ritmik vuruşlar yapıyordu. Sinir sisteminin bozulmuş olabileceğini düşünüyorum. Bir yandan da vicdanım sızlıyor canlının hayatı gözlerimin önünde Son buldu diye

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:08 -->-> Daha önceki mesaj 19:48 --

arkadaşlar biraz araştırma yaptım, HAMILTON & DISTRICT BUDGERIGAR & CAGE BIRD SOCIETY INC. bu sayfada kafes kuşlarının sinir sistemi sorunlarıyla ilgili bir makale var. Kabaca inceledim, kuşumun rahatsızlığına benzer bir anlatım, Epilepsi-Öfke Krizi bölümünde geçiyor. Merak edenler makaleyi inceleyebilir. Şu anda zamanım olmadığından çevirisini yapamıyorum. İlerleyen zamanlarda çevirisini yapıp ekleyebilirim foruma.

Sayfayı Paylaş