Karadeniz Pet

Kuşum çok hasta

Vortia

Meraklı Üye
Kuşumda kuruma vardı veterinere götürdüm 13 gün verdiği antibiyotik ve diğer ilaçları kullandım fakat ilaçları kestiğim an eskisi gibi oluyor kabarık duruyor,devamlı uyuyor ve sulu kaka yapıyor ayrıca göğsü daha iyi duruma gelmişte olsa o kuruma tam geçmedi artık antibiyotikle geçecek bir hastalık olduğunu sanmıyorum

Şuan suyuna mamaya katılan probiyotiklerden kattım fakat ne yapacağım konusunda bir fikrim yok veterinere götürsem yine antibiytik vericek kuş antibiyotikten ölücek

Bu kuşu kurtarmak için ne yapabilirim?

20170424_173428.jpg 20170424_173418.jpg kuş bu dışkısı bu artık umudu kestim ölücek gözüyle bakıyorum artık

Ekli dosyayı görüntüle 10847 Ekli dosyayı görüntüle 10846 kuş bu dışkısı bu artık umudu kestim ölücek gözüyle bakıyorum artık
13 gün antibiyotik çok uzun bi süre bir kuş için en fazla bir hafta antibiyotik kullanılır kuş bu süreçte çok yıpranmıştır antibiyotikden dolayı bu şekilde olması çok normal ve antibiyotikten dolayı bağırsaklarındaki yararlı bakterilerin de öldüğünü düşünürsek dışkısının böyle olmasıda kaçınılmaz siz yine bir iki gün probiyotik verin ki kuş kendini biraz toplasın

13 gün antibiyotik çok uzun bi süre bir kuş için en fazla bir hafta antibiyotik kullanılır kuş bu süreçte çok yıpranmıştır antibiyotikden dolayı bu şekilde olması çok normal ve antibiyotikten dolayı bağırsaklarındaki yararlı bakterilerin de öldüğünü düşünürsek dışkısının böyle olmasıda kaçınılmaz siz yine bir iki gün probiyotik verin ki kuş kendini biraz toplasın
valla veteriner ne derse yaptım mecbur şuan mama yaptım probiyotik koydum içine suyuna eklemiştim 2 gündür birşeyler yapmaya çalışıyorum ama sonuç ne olucak bilmiyorum

valla veteriner ne derse yaptım mecbur şuan mama yaptım probiyotik koydum içine suyuna eklemiştim 2 gündür birşeyler yapmaya çalışıyorum ama sonuç ne olucak bilmiyorum
Siz yine probiyotik verin bağırsak florası kendini toplasın zaten hemen yeni bir ilaç kullanmak kuş için kötü olur biraz kendine gelsin inşallah iyi olur bu sürede

Siz yine probiyotik verin bağırsak florası kendini toplasın zaten hemen yeni bir ilaç kullanmak kuş için kötü olur biraz kendine gelsin inşallah iyi olur bu sürede
bende aynı o şekilde düşünüyorum mamayla beraber veriyorum probiyotiği yarın suyunada 2 damla elma sirkesi koyucam

probiyotik ve sirkeyi aynı anda vermek bir problem yaratmaz değil mi

bende aynı o şekilde düşünüyorum mamayla beraber veriyorum probiyotiği yarın suyunada 2 damla elma sirkesi koyucam

probiyotik ve sirkeyi aynı anda vermek bir problem yaratmaz değil mi
Sorun olmaz ikisini beraber verebilirsiniz. Bence yarın ense derisine bir damla vilmectin damlatın. ondan sonraki 3 gün boyunca probiyotik verdiğiniz halde düzelme olmazsa yazın. Probiyotikli suyu çeyrek suluk olarak hazırlayın ve imkan varsa günde 2-3 defa taze hazırlayarak verin. Kafes ve ekipmanlarını iyice dezenfekte edin.

Bugün fazlasıyla hareketli ve neşeli dışkısıda daha normal fakat kafamı kurcalayan şu kuruma durumu iştahıda gayet iyi ama geçmezse 1 hafta bekleyip ilaç kullanmayı düşünüyorum sizin fikirlerinizide almak istedim

Bugün fazlasıyla hareketli ve neşeli dışkısıda daha normal fakat kafamı kurcalayan şu kuruma durumu iştahıda gayet iyi ama geçmezse 1 hafta bekleyip ilaç kullanmayı düşünüyorum sizin fikirlerinizide almak istedim
Geçip geçmediğini nasıl anlayacaksınız ki

göğsündeki o morarma ve kemiğin jilet gibi hissedilmesi azalmazsa veya geçmezse anlaşılmaz mı yanılıyor muyum?
Morarma geçebilir belki ama jilet görünümü hemen geçmez geçmesi için kuşun kilo alması gerek oda bir haftada olmaz

.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuşumun bugün tüm dışkıları beyazdı dün böyle bir problem yoktu neden olabilir bu durum

Geri