Karadeniz Pet

Kuşum değişik ses çıkarıyor

Bergusi

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar kuşum son zamanlarda bu sesi çıkarmaya başladı acaba sıcaklardan dolayı mı?

Bu konu Hakkı'nda bir bilgisi olan var mı

Merhaba @Bergusi bey;
sesi tam olarak algılayamadım . taklit mi ediyor astım sesimi hapsurma sesimi ayırt edilmiyor. kuşunuz da her hangi bir hastalık belirtisi varmı ? burun da dıkanıklık felan varmı ?

Merhaba @Bergusi bey;
sesi tam olarak algılayamadım . taklit mi ediyor astım sesimi hapsurma sesimi ayırt edilmiyor. kuşunuz da her hangi bir hastalık belirtisi varmı ? burun da dıkanıklık felan varmı ?

Burunda tıkanıklık var mı bilmiyorum ama sanırım ishal , suyuna ishal ilacı damlatıyorum gecicek gibi oluyor tekrar arada dışkının etrafında yeşillik var ses aynı hapşırma sesi gibi videoyu kalitede izlerseniz anlaşılır

youtu.be/WT51WfX_uxI

Nezle sesine benziyor ama emin olamıyorum. Tedbir amaçlı olarak; Aşağı yukarı 200 ml olan bir bardak suyun içerisine 1/4 (çeyrek) diş sarımsağı ezerek ekleyin. Suda sarımsağı iyice karıştırın ve bu suyu kuşun suluğuna ekleyin. Suluğu akşam çekin en az 8 saat susuz kalsın kuş ve sabah taze olarak sarımsaklı suyu verin günlük yenileyin. Yaklaşık 1 hafta sürecek bu tedavi, çoğunlukla kuşlarda etkili olur. bu tedavinin yararı olur zararı olmaz nezle değilse bile

Tıksırma sesi çıkarıyor galiba. Bazen tüyleriyle uğraşırken falan toz kaçarsa tıksırıyorlar. Ancak hep yapıyorsa solunum yolu hastalığı olabilir.

Geçmiş olsun inşallah en yakın sürede düzelir değişik bi ses anlamadım valla

Geri