petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum değişik ses çıkarıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Bergusi tarafından 2 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Bergusi

Bergusi Active Member

Beğenileri:
    29
    merhaba arkadaşlar kuşum son zamanlarda bu sesi çıkarmaya başladı acaba sıcaklardan dolayı mı?

2. Bergusi

Bergusi Active Member

Beğenileri:
    29
    Bu konu Hakkı'nda bir bilgisi olan var mı

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    Merhaba @Bergusi bey;
    sesi tam olarak algılayamadım . taklit mi ediyor astım sesimi hapsurma sesimi ayırt edilmiyor. kuşunuz da her hangi bir hastalık belirtisi varmı ? burun da dıkanıklık felan varmı ?

4. Bergusi

Bergusi Active Member

Beğenileri:
    29
    Burunda tıkanıklık var mı bilmiyorum ama sanırım ishal , suyuna ishal ilacı damlatıyorum gecicek gibi oluyor tekrar arada dışkının etrafında yeşillik var ses aynı hapşırma sesi gibi videoyu kalitede izlerseniz anlaşılır

youtu.be/WT51WfX_uxI

5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    Nezle sesine benziyor ama emin olamıyorum. Tedbir amaçlı olarak; Aşağı yukarı 200 ml olan bir bardak suyun içerisine 1/4 (çeyrek) diş sarımsağı ezerek ekleyin. Suda sarımsağı iyice karıştırın ve bu suyu kuşun suluğuna ekleyin. Suluğu akşam çekin en az 8 saat susuz kalsın kuş ve sabah taze olarak sarımsaklı suyu verin günlük yenileyin. Yaklaşık 1 hafta sürecek bu tedavi, çoğunlukla kuşlarda etkili olur. bu tedavinin yararı olur zararı olmaz nezle değilse bile

6. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    Tıksırma sesi çıkarıyor galiba. Bazen tüyleriyle uğraşırken falan toz kaçarsa tıksırıyorlar. Ancak hep yapıyorsa solunum yolu hastalığı olabilir.

7. Hüseyin

Hüseyin Active Member

Beğenileri:
    31
    Geçmiş olsun inşallah en yakın sürede düzelir değişik bi ses anlamadım valla

Sayfayı Paylaş