Karadeniz Pet

kuşum felçmi ?

asdasdasd123456

Yeni Üye
2 gün önce bu kuş ile ilgili konu açmıştım .ayakları zor tutuyor ,kanatları titriyor, ileri geri sallanıyor ama gözleri canlı kafasını eğerken zorlanıyor . evde yapabileceğim bişey varmı. veterinere götüremem. kuşculardan alabileceğim bişeyvarmı veya eczanelerden
yem yiyebiliyo ama ağzının dibinde olması lazım kafasını zor eğiyor. dengesini kaybediyor. kendisini kaşıyabiliyor

Son düzenleme:
cevap yokmu 2 gündür can çekişiyo hayvan
Dostum kuşlarda sadece fiziksel kontroller ile sorunun ne olduğu anlaşılmaz, ilk konunuzda Istanbulveti tavsiye ettim ve daha sonra ki konularınızda da tavsiye edildi . Bunu yaşamış biri olarak ne yazık ki çoğu veteriner gelen kanatlı hayvanı denek niyetine kullanıyor. Bu sebeple lütfen donanımlı kanatlı canlılar ile ilgilenen veterinerlere gidiniz

veterinere götürmek istiyorum ama yol bilmemki . en azından ona ne yedirebilirim suyuna ne damlatabilirim

veterinere götürmek istiyorum ama yol bilmemki . en azından ona ne yedirebilirim suyuna ne damlatabilirim
Dostum ben sana kuşunun felç olmaması için bir pirinç tanesi kadar toz halinde bebek aspirini koy demiştim dimi ama sen koymadın keşke koysaydın, dışkı fotoğrafı atarsan bakabilirim

Kuşunuzu en iyi siz tanırsınız ben kendi kusum güçten ve istahtan düşünce irmiği kaynar su ile ıslatıp (lapa lapa veya biraz sulu) olacak şekilde ılıdığı zaman kaşık ile yediriyorum. Mesele kusun size ne kadar alışkın olması benim kusum kaşık ile çatal ile yemek yendiğini biliyor veya bizim yemek yeme hareketlerimizi de biliyor .

2 gün önce bu kuş ile ilgili konu açmıştım .ayakları zor tutuyor ,kanatları titriyor, ileri geri sallanıyor ama gözleri canlı kafasını eğerken zorlanıyor . evde yapabileceğim bişey varmı. veterinere götüremem. kuşculardan alabileceğim bişeyvarmı veya eczanelerden
yem yiyebiliyo ama ağzının dibinde olması lazım kafasını zor eğiyor. dengesini kaybediyor. kendisini kaşıyabiliyor
Birde ayakları için B vitamini kullan suyuna damlat araştırma yapıyorum eğer düzgün bir tedavi şekli bulabilirsem söylerim beklemede kal

cevap yokmu 2 gündür can çekişiyo hayvan

Veterinerin verdiği ilacı kullandıktan sonramı felç oldu? Eğer ilacı kullandıktan sonra olduysa ilacın dozu ağır gelmiştir, ilacı kes.

Eğer ilaç kullanmadıysan felç salmonella hastalığından kaynaklanıyor olabilir. Kuşun dışkılarını ekle kontol edeyim. İmkanın varsa kuşu floryadaki veterinere götür;

www.istanbulvet.com

Eceler Sokak No:16
Florya, Bakırköy, İstanbul

(Flyinn AVM'den Galatasaray
Spor Tesisleri'ne giderken soldan
4. sokak üzerindeyiz.)

0 (212) 663 91 42
0 (212) 663 91 43
0 (212) 574 03 80

Götürmeden önce arayıp randevu alman gerekiyor.

Geri