Karadeniz Pet

Kusum hasta galiba bi bakarmisiniz lütfen

• Konbuyu başlatan Tufan
  • Başlangıç tarihi
T

Tufan

Guest
Arkadaslar kusum hizli nefes aliyor gibi birde kuyruk tarafi ustundeki tuyler siskin gibi biraz. Hastalandimi acaba endiseleniyorum, ne yapmam gerekir? Yemini filan yiyor, baska bi degisik durum yok. Bilgisi olanlar yardim etsinler lutfen. Tesekkurler

resim eklerseniz daha iyi olur

Sagol cevabin icin, su an ekleyemiyorum kusura bakmayin, az once baktim o sisligin oldugu yere tuy hafif dokulmus gibi diger taraflara bakarak birde kucuk sari bi nokta yada beze gibi bisey var. Acaba derisi iltihapmi kapti yada ur filanmiki, korktum simdi

benim bi tanıdığımın kuşunun arka kısmında ur var, kocaman. aylardır kuş hiçbir şey yokmuş gibi yaşamına devam ediyo.

benim bi tanıdığımın kuşunun arka kısmında ur var, kocaman. aylardır kuş hiçbir şey yokmuş gibi yaşamına devam ediyo.

Tam bilmiyorum ur mu degilmi, bugun farkettim ama halsiz belli bisey var gibi. Bi tedavisi varmidir ilac filan, bilgin varsa soylermisin lutfen

yağ bezesidir o. eğer hava sıcaksa sıcaklıktan dolayı da nefes alıp verme hızı artmıştır.

yağ bezesidir o. eğer hava sıcaksa sıcaklıktan dolayı da nefes alıp verme hızı artmıştır.

Cevabin icin sagol, bilmiyorum ney oldugunu korktum. Eger oyleyse ne yapmam gerekir. Ortam cok sicak degil, hava 20 derece en fazla. Sari bi nokta derisinde, o taraftaki tuyleride biraz dokulmus gibi diger taraflara bakarak. Ne yapmaliyim yardimci olursan sevinirim

rica ederim. kuşların kuyruk tüylerinin altında yağ bezesi bulunur kuşlar oradan aldıkları yağla tuylerini tek tek ağızlarından geçirerek yağlarlar böylece hem tüylerinin dezenfekte ederler hem de tüylerinin su geçirmemesini sağlarlar bu normal bir durumdur bütün kuşlarda bulunur. eğer hızlı nefes alıp vermesi bulunduğu ortamın sıcaklığından kaynaklanmıyorsa astım ihtimali de olabilir. bence en kısa zamanda bir veterinere götürmelisin.

Geri