petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kusum hasta galiba bi bakarmisiniz lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tufan tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Tufan
    Gizli

Tufan Guest

Arkadaslar kusum hizli nefes aliyor gibi birde kuyruk tarafi ustundeki tuyler siskin gibi biraz. Hastalandimi acaba endiseleniyorum, ne yapmam gerekir? Yemini filan yiyor, baska bi degisik durum yok. Bilgisi olanlar yardim etsinler lutfen. Tesekkurler

2. Mehmet ŞEKER
    Gizli

resim eklerseniz daha iyi olur

3. Tufan
    Gizli

Tufan Guest

Sagol cevabin icin, su an ekleyemiyorum kusura bakmayin, az once baktim o sisligin oldugu yere tuy hafif dokulmus gibi diger taraflara bakarak birde kucuk sari bi nokta yada beze gibi bisey var. Acaba derisi iltihapmi kapti yada ur filanmiki, korktum simdi

4. Mehmet ŞEKER
    Gizli

benim bi tanıdığımın kuşunun arka kısmında ur var, kocaman. aylardır kuş hiçbir şey yokmuş gibi yaşamına devam ediyo.

5. Tufan
    Gizli

Tufan Guest

Tam bilmiyorum ur mu degilmi, bugun farkettim ama halsiz belli bisey var gibi. Bi tedavisi varmidir ilac filan, bilgin varsa soylermisin lutfen

6. gizemmen
    Gizli

gizemmen Guest

yağ bezesidir o. eğer hava sıcaksa sıcaklıktan dolayı da nefes alıp verme hızı artmıştır.

7. Tufan
    Gizli

Tufan Guest

Cevabin icin sagol, bilmiyorum ney oldugunu korktum. Eger oyleyse ne yapmam gerekir. Ortam cok sicak degil, hava 20 derece en fazla. Sari bi nokta derisinde, o taraftaki tuyleride biraz dokulmus gibi diger taraflara bakarak. Ne yapmaliyim yardimci olursan sevinirim

8. gizemmen
    Gizli

gizemmen Guest

rica ederim. kuşların kuyruk tüylerinin altında yağ bezesi bulunur kuşlar oradan aldıkları yağla tuylerini tek tek ağızlarından geçirerek yağlarlar böylece hem tüylerinin dezenfekte ederler hem de tüylerinin su geçirmemesini sağlarlar bu normal bir durumdur bütün kuşlarda bulunur. eğer hızlı nefes alıp vermesi bulunduğu ortamın sıcaklığından kaynaklanmıyorsa astım ihtimali de olabilir. bence en kısa zamanda bir veterinere götürmelisin.

Sayfayı Paylaş