Karadeniz Pet

Kuşum hasta mı hamile mi

erkeğin kafesini
Size durumu tekrardan özetleyeyim.
Ben bir erkek kuş bakıyordum 7-8 aydır o erkek kuşumuz gayet evcil konuşan ve kafesinin kapısı 7-24 açık olan istediğinde girip istediğinde çıkan bir kuş.
Yanına dişi kuş almak istedim renkleri uyuyor diye bu kuşu aldım karnına dikkat etmedim aldığımdan 2 saat Sonra evde farkettim yumurta mı yaplanma mı var çözemedim aldığım dişi kuş çabuk alıştı 1 günde el ısırmayı bıraktı kafesten çıkıp evin içinde dolaşmaya başladı ama bu şişlik kafanı karıştırıyor kafes boyu demişsiniz şuan ki kafesim tek kuşluk ama Eve gelir gelmez büyük kafes ve yavruluk siparişi verdim yavruluk eline ulaştı büyük kafes ise Pazartesi elime ulaşır sizden fotoğraflarla ben kadar olur bilemem ama kuşta yumurta mı var yağlanma mı onun cevabını merak ediyorum siz uğraşmışsınız bu işte o yüzden teşekkür ederim tekrardan ilginiz için

@ADRIAN ın dediği gibi yağlanma var.suya 2-3 damla limon damlatın ve bol bol uçurun.daldarı ve yulaf vermeyi
@ADRIAN ın dediği gibi yağlanma var.suya 2-3 damla limon damlatın ve bol bol uçurun.daldarı ve yulaf vermeyin
Kesin yumurta yoktur değil mi ? Suyuna limon damlattım kullandığım yemi buraya atıyorum değiştirmem gerekiyorsa değiştiririm anan malesef Pazartesi’ye kadar açık yer yok marul elma salatalık vs vermemde sakınca var mı

Ekli dosyalar

• 33C7A31F-DE4D-4C1D-9E01-96E20A7E49A3.jpeg
    33C7A31F-DE4D-4C1D-9E01-96E20A7E49A3.jpeg
    978.8 KB · Görüntüleme: 24
Kesin yumurta yoktur değil mi ? Suyuna limon damlattım kullandığım yemi buraya atıyorum değiştirmem gerekiyorsa değiştiririm anan malesef Pazartesi’ye kadar açık yer yok marul elma salatalık vs vermemde sakınca var mı
meyve sebze verin .yemin markası ne

değiştirin.marka olarak benelux,versele laga ,garden mix veya beaks alabilirsiniz.not:internette satılır
Tamamdır ikinize sen teşekkür ediyorum suyuna limon damlattım şuan da dışarıda uçuyr yemini en erken Pazartesi değiştirebileceğim gibi duruyor. Aslında çok hareketli bir kuş takla atıyor uçuyor zıplıyor demekki kuşçuda hep kafeste kala kala böyle olmuş teşekkürler tekrardan

Tamamdır ikinize sen teşekkür ediyorum suyuna limon damlattım şuan da dışarıda uçuyr yemini en erken Pazartesi değiştirebileceğim gibi duruyor. Aslında çok hareketli bir kuş takla atıyor uçuyor zıplıyor demekki kuşçuda hep kafeste kala kala böyle olmuş teşekkürler tekrardan
Limon kullanımı metabolizmayı hızlandırır ama unutma asidiktir. Sık kullanımı sorunlara sebebiyet açar.

@ADRIAN ın dediği gibi yağlanma var.suya 2-3 damla limon damlatın ve bol bol uçurun.daldarı ve yulaf vermeyi kuşta yağlanma değil
@ADRIAN ın dediği gibi yağlanma var.suya 2-3 damla limon damlatın ve bol bol uçurun.daldarı ve yulaf vermeyin
Kuşta yağlanma değil yumurta sıkışması varmış götürdüm aldığım petshopa hemen çıkarmaya aldılar kızgınlık yumurtası bırakıyormuş çıkaramamış

Kuşta yağlanma değil yumurta sıkışması varmış götürdüm aldığım petshopa hemen çıkarmaya aldılar kızgınlık yumurtası bırakıyormuş çıkaramamış
Yumurta sıkışması olan kuş hareket edemeyecek hale geliyor, dışkı yapamıyor, ölümden dönecek hale geliyor kuşlar. Pet Shop hangi kafayla, hangi düşünce ile bunu söylemiş. Velev ki yumurta sıkışması olsun, 3 gün boyunca yumurta sıkışması olup yaşayabilen kuşu görmüş mü acaba?

Yumurta sıkışması olan kuş hareket edemeyecek hale geliyor, dışkı yapamıyor, ölümden dönecek hale geliyor kuşlar. Pet Shop hangi kafayla, hangi düşünce ile bunu söylemiş. Velev ki yumurta sıkışması olsun, 3 gün boyunca yumurta sıkışması olup yaşayabilen kuşu görmüş mü acaba?
Kuş kafeste ters dönüyordu hareketliydi bazen bazende durgun ama kafes dışına çıkardığımda da uçuyor yerde gayet yürüyordu bilemiyorum bana öyle dediler zeytinyağı ile çıkarmaya çalışıyorlardı dayanamadığım için bakmadım

Kuş kafeste ters dönüyordu hareketliydi bazen bazende durgun ama kafes dışına çıkardığımda da uçuyor yerde gayet yürüyordu bilemiyorum bana öyle dediler zeytinyağı ile çıkarmaya çalışıyorlardı dayanamadığım için bakmadım
Yumurta sıkışması olan kuşta ciddi rahatsızlıklar oluşur. Yumurtayı çıkaramamaları normal çünkü yumurta yok.

Ekli dosyalar

• 891779DA-6A0F-46CA-9744-5F188923C4A4.jpeg
    891779DA-6A0F-46CA-9744-5F188923C4A4.jpeg
    789.4 KB · Görüntüleme: 15
  • 0AAD00D6-4224-4A71-99CE-36842076F0C0.jpeg
    0AAD00D6-4224-4A71-99CE-36842076F0C0.jpeg
    715.6 KB · Görüntüleme: 13
  • 2BE8B4C8-02AE-4D33-91FA-F48E12EE2AF6.jpeg
    2BE8B4C8-02AE-4D33-91FA-F48E12EE2AF6.jpeg
    786.1 KB · Görüntüleme: 13