Karadeniz Pet

Kuşum hasta

Çikomu o kadar çok özlüyorum ki… Hala işten eve gelince çiko diye girerdim kapıdan hemen tepki verir heyecanlanırdı. Hala kapıyı açtığımda çiko demek istiyorum ama yok biliyorum. Minicik bi kuş der geçer belki insanlar ama nasıl bağ kurmuşuz nasıl almıştırmış kendini… O benim arkadaşımdı ya resmen arkadaşımdı. Kendimi çok suçlu hissediyorum. Keşke hiç veterinere götürmese miydim acaba ilaçlar çok ağır geldi. Son veterinerden 1 gün sonra gitti zaten kuşum 😔 aaa Çikom ahh benim masum kuşum

Çikomu o kadar çok özlüyorum ki… Hala işten eve gelince çiko diye girerdim kapıdan hemen tepki verir heyecanlanırdı. Hala kapıyı açtığımda çiko demek istiyorum ama yok biliyorum. Minicik bi kuş der geçer belki insanlar ama nasıl bağ kurmuşuz nasıl almıştırmış kendini… O benim arkadaşımdı ya resmen arkadaşımdı. Kendimi çok suçlu hissediyorum. Keşke hiç veterinere götürmese miydim acaba ilaçlar çok ağır geldi. Son veterinerden 1 gün sonra gitti zaten kuşum 😔 aaa Çikom ahh benim masum kuşum
Türkiyedeki veterinerlerin çoğu cidden çoğu hiç bir şekilde ne olduğunu anlamıyorum benim kuşumda 2 gün önce vefat etti 3 senedir bizimleydi, ilk hastalağı zaman veterinere götürdüm kuşunuz sağlıklı sadece halsiz diyerek vitamin verdi ( Hiçbir şekilde ne test ve ne bir şey el ile kontrol edildi) kuşum tam 1 hafta sonra rahatsızlandı tekrar götürdüğümde çok geç olduğunu veteriner fakültesine götürmem gerekdiğini söyledi.Götüremeden can verdi.Anlatmak istediğim şudur ki veterinerlere artık güvenmiyorum para çıkarları olduğu için her şeyi dayayarak saçma tedavi önerileri ve saçma şekilde aklınıza gelebilecek her şeyi yapıyorlar insanların gözünü para bürümüş, bundan sonra detaylı araştırıp kendim tedavi etmem daha iyi olacak. Not : Veterinere götürmeden önce iyiydi.

Türkiyedeki veterinerlerin çoğu cidden çoğu hiç bir şekilde ne olduğunu anlamıyorum benim kuşumda 2 gün önce vefat etti 3 senedir bizimleydi, ilk hastalağı zaman veterinere götürdüm kuşunuz sağlıklı sadece halsiz diyerek vitamin verdi ( Hiçbir şekilde ne test ve ne bir şey el ile kontrol edildi) kuşum tam 1 hafta sonra rahatsızlandı tekrar götürdüğümde çok geç olduğunu veteriner fakültesine götürmem gerekdiğini söyledi.Götüremeden can verdi.Anlatmak istediğim şudur ki veterinerlere artık güvenmiyorum para çıkarları olduğu için her şeyi dayayarak saçma tedavi önerileri ve saçma şekilde aklınıza gelebilecek her şeyi yapıyorlar insanların gözünü para bürümüş, bundan sonra detaylı araştırıp kendim tedavi etmem daha iyi olacak. Not : Veterinere götürmeden önce iyiydi.
Gerçekten öyle… Hastaydı evet ama veterinerden önce çok çok daha iyiydi.. biz 2 veterinere birden götürdük. İlki ilacı suya damlattırıyordu.1 hafta oldu tedaviye hiç bir şekilde çiko iyileşmedi hatta ishale döndü ve bi baktım kafesin altına inmeye başlayınca başka bi veterinere götürdüm. İlk veteriner bakteri var dedi ikincisi bakteri yok ilaçlar çok ağır gelmiş kuruma hastalığına girmiş dedi. Onun verdiği ilaçları ağzından veriyorduk bir görseydiniz kuşum beyaz maviydi.. kafası beyazdı antibiyotik veriyordum gagasından her yeri antibiyotik oluyodu Sarı sarı :(( resmen kuşa eziyet ediyorduk canı ne ki onun ya… 2.veterinerin verdiği ilaçları sadece sabah 1 akşam 1 kullanabildik sonra çikonun ayakları tutmamaya başladı avucumda tepkisiz duruyordu elimde ölmesi en son istediğim şeydi kafesin altına koydum. Sonra bi baktım can çekişiyor gözlerimin önünde Çikom nolur gitme dedim gözlerini bana dikti baktı öyle bana ve saniyeler içinde gitti 😔 hala unutamıyorum yok yani ilaçları kullandıkça daha kötüye gitti. Kursağı şişti buraya son gönderdiğim videoda ve merve Hanım kursak mantarı olabilir demişti ama kursak mantarına antibiyotik hiç iyi gelmezmiş 😔 şimdi kimi suçlicaz ne yapacaz çiko gitti ve evimiz bomboş kaldı 😔 keşke hiç götürmeseydim ne kadar yaşayacaksa o kadar yaşasaydı kuşum

Sizin de başınız sağ olsun bu arada

Geri