Karadeniz Pet

Kuşum hasta

Size yarın sabah dışkısını atarım.

Bide ilaçları suyuna koymamız gerekiyor ama su içmiyor. Gözümüz hep onda su içsin diye bekliyoruz ama yok. Bende elime alıyorum gagasını açıyorum eşimde damlayla damlatıyor iyi mi yapıyoruz bilmiyorum ama
Su içmiyorsa öyle yapabilirsiniz ancak yem yiyorsa su da içebilir.
Bende böyle düşünsem de onu ölü görmekte bana iyi gelmez. Bugün o uçamadıgını görene kadar umudum vardı
Karar size ait tabi ki ama ben hayatımın her noktasında şöyle düşünüyorum; görmekten acı duyduğumuz olumsuz durumlar karşısında, biz onu görmeye bile tahammül edemezken, o kişi onu bizzat yaşıyor.
Yani minicik canıyla o acıyı bizzat çekiyorsa bizde sahibi olarak ona bakmaya dayanmalıyız. Emin olun başka yere verdiğinizde son anlarında yanında olamadığınız için daha çok üzülürsünüz.
Onun da size ihtiyacı olduğunu ve burada sizin değil onun daha önemli olduğunu unutmayın lütfen. Karar yinede size ait tabi ki, ben sadece nacizane düşüncelerimi belirttim.
Üstelik kuşunuz ölmüş değil, mücadele ediyor ve inşallah da iyileşecek 🌸
Gönlünüzü ferah tutun 🍀

Bana da ilginç geliyor ama yem yiyor ama su içmiyor. Bizde mecburen ilaçları vermemiz için böyle yapmak zorunda kalıyoruz.

Su içmiyorsa öyle yapabilirsiniz ancak yem yiyorsa su da içebilir.

Karar size ait tabi ki ama ben hayatımın her noktasında şöyle düşünüyorum; görmekten acı duyduğumuz olumsuz durumlar karşısında, biz onu görmeye bile tahammül edemezken, o kişi onu bizzat yaşıyor.
Yani minicik canıyla o acıyı bizzat çekiyorsa bizde sahibi olarak ona bakmaya dayanmalıyız. Emin olun başka yere verdiğinizde son anlarında yanında olamadığınız için daha çok üzülürsünüz.
Onun da size ihtiyacı olduğunu ve burada sizin değil onun daha önemli olduğunu unutmayın lütfen. Karar yinede size ait tabi ki, ben sadece nacizane düşüncelerimi belirttim.
Üstelik kuşunuz ölmüş değil, mücadele ediyor ve inşallah da iyileşecek 🌸
Gönlünüzü ferah tutun 🍀
Evet doğru söylüyosunuz o minicik bedeniyle mücadele ediyor, ama ben dayanamıyorum resmen.. bide süreç çok uzadı 20 gündür hasta. inşallah iyileşir. inşallah dediğiniz gibi olur 🙏🌸

Bu sabahki hali daha şimdi çektim. Dışkısını çekmek için kafesi açtığımda atladı geldi bide yetmedi telefonuma atladı.. 😄 Sanki canlanmış gibi geliyor ama bazen böyle oluyor. Sonra yine aynı şuan omzumda uyuyor mesela.

Kafesini gece uyumadan temizlemiştim bu gece yaptığı dışkılar. Baya sıvı gibi geldi bana. Bide burnunun üzerindekileri farkettim anormal değil demi onlar

Evet çok çıkartmamaya çalışıyorum. Sabah kendisi atladı bana çok düşkün. Görünce heyecan yaptı sabah. Kıyamam.. tamamdır çıkartırım onları. Burnunun üzerindekileri farkettiniz mi mantar olabilir mi

Evet çok çıkartmamaya çalışıyorum. Sabah kendisi atladı bana çok düşkün. Görünce heyecan yaptı sabah. Kıyamam.. tamamdır çıkartırım onları. Burnunun üzerindekileri farkettiniz mi mantar olabilir mi
Maalesef göremedim, fotoğraf varsa daha iyi olur

Ben sizi çok rahatsız ediyorum ama kuşumun son dışkıları daha bi değişik oldu. Şimdi ben tedavi iyi mi demeliyim yoksa yanlış giden bişeyler mi var ben anlayamıyorum. Tek istediğim çikomun iyileşmesi

Ben sizi çok rahatsız ediyorum ama kuşumun son dışkıları daha bi değişik oldu. Şimdi ben tedavi iyi mi demeliyim yoksa yanlış giden bişeyler mi var ben anlayamıyorum. Tek istediğim çikomun iyileşmesi
Estağfurullah olur mu öyle şey 🌸
Tedavinin kaçıncı günü bugün, diğer tüm dışkıları aynı mı? Ve ilacı damlattıktan sonra o ağız hareketini yapıyor olabilir

Tedavinin 3.günü bugün.. Yok son 3 dışkısı şu ortada görünen gibi cıvık ve büyük. İlacı damlattıktan sonra değil de yem yedikten sonra yapıyor

günaydın… bu sabahki dışkıları çikonun.. Ben şunu merak ediyorum tedavi nasıl ilerliyor yani korkuyorum ilaçlar işe yarıyor mu yaramıyor mu.. hala halsiz bi fark yok gibi.. 4 gün de bi fark olması gerekmez mi

Hemen iyileşme göstermez ama veteriner ne teşhis koydu söylememiş, hastalık ilaç eşleşmesini doğru yapmış olması lazım. Dışkıları pek iyi durmuyor. En azından iştahında vs biraz da olsa farklılıklar göstermesini beklemeniz doğru. Veterineriniz kuşlardan anlayan biri miydi?
Dışkı analizi yapılması en doğrusu olacaktır

Bugün 2 yere yere inince Başka veterinere götürdük ilaçların hepsini iptal etti. Kuruma hastalığı var dedi mega bakteri varmış.. Başka ilaçlar verdi diğer veterinerin verdiği ilaçlar ağır gelmiş Çiko ya 😥 Bu veteriner yüzde 10 kurtulur dedi net bi şekilde.. çok üzgünüm…

Bugün 2 yere yere inince Başka veterinere götürdük ilaçların hepsini iptal etti. Kuruma hastalığı var dedi mega bakteri varmış.. Başka ilaçlar verdi diğer veterinerin verdiği ilaçlar ağır gelmiş Çiko ya 😥 Bu veteriner yüzde 10 kurtulur dedi net bi şekilde.. çok üzgünüm…
Son gittiğiniz yer kanatlılardan anlayan bir yer miydi?

Geri