Karadeniz Pet

Kuşum hasta

Neroli

Yeni Üye
Merhaba,kuşum çiko yaklaşık 10 gündür çok halsiz,hep uyuyor uyanıyor yem yiyor geri uyuyor. 2 tane veterinere götürdük bitanesi bağırsakta mikrop olabilir dedi vitamin verdi ve suyuna elma sirkesi damlatın dedi. Öyle yaptık iyileşmeyince başkasına götürdük daha bugün o da havalar değişiyor depresyonda bu kuş dedi. O da multivitamin verdi. Besleyici bir yem aldırttı bize. Evdeki yemi bayat olabilir mi diye attık. O bıcır bıcır konuşan kuşumu çok özledim. Video atıcam size şimdi.

yüklemeye çalıştığınız dosya büyük diyor. Ne yapmalıyım

Buda videosu. Bütün gün böyle dışarı çıkarıyorum omzumda duruyor bi bakıyorum omzumda da uyumuş 😢

Dışkıları beklediğim kadar kötü değil ancak kuşun durumu iyi değil.
Kuşun kafesindeki ballı krakeri çıkartın. Yem yemesi yine güzel bir şey ancak kuşta bu kadar belirtilerle neyi olduğunu bulmak imkansız. Belirtmediğinize göre sanırsam kusması vs yok, solunum güçlüğü yok, dişiyse yumurtası yok, tüy dökümünde görünmüyor, dışkıları bariz bir hastalık belirtisi vermiyor...
Sadece kabarık ve uyuyor, bunlarda zaten neredeyse tüm hastalıkların ortak belitisidir. İyi bir veterinere götürülüp dışkı analizi yapılmalı. Dışkı analizi olmadan bu kadar belirtiyle neyi olduğunu bilmemiz imkansız. Siz evde sadece vitamin, probiyotik, dal darı gibi ürünlerle beslersiniz.

Dışkıları fotoda belli olmuyor sanki ama biraz açık yeşil renkli gibi.. Yem yiyor evet. Kusması solunum güçlüğü falan yok çok şükür. Tamamdır ballı krakeri çıkardım şimdi. Vitamini suyuna koyuyorum ancak su çok içmiyor çok az içiyor bu kötü sanırım

Dışkıları fotoda belli olmuyor sanki ama biraz açık yeşil renkli gibi.. Yem yiyor evet. Kusması solunum güçlüğü falan yok çok şükür. Tamamdır ballı krakeri çıkardım şimdi. Vitamini suyuna koyuyorum ancak su çok içmiyor çok az içiyor bu kötü sanırım
Şöyle söyleyeyim; bu aşamadan bir sonrası, kuşun tabana inmesidir. Tabana inme aşamasına gelmeden müdahale etmelisiniz. Bulunduğunuz şehirde üniversite varsa veterinerlik fakültesi bulunursa oralara bir bakın derim

Pazartesi günü kuşumu veterinere götürdüm . Biri antibiyotik olmak üzere 2 tane ilaç verdi. Vitamin verdi. Ne dediysek yapıyoruz 3 gündür ama kuşum hala halsiz ve bugün ilacını içirdikten sonra elime aldım omzuma kondu sonra uçmak istedi hedefine konamadı yere kondu. Sonra yerden komidine uçmak istedi komidine çarptı düştü.. Yani doğru düzgün uçamadı bile.. Onu böyle görmek beni çok üzdü. Kendimi çok çaresiz hissediyorum. Umudumu kaybetmek istemiyorum :(

İnternetten araştırdığım kadarıyla denge kaybı falan yavaş yavaş ölüme doğru gittiğinin işareti.. İlaçlar işe yaramadı mı acaba yoksa beklemeli miyim bilmiyorum. Belkide diyorum ilacı yeni içtiği için uçamamıştır. Biz bile bi antibiyotik alsak uyku yapıyor. Öyle bişey olabilir mi

Eşim öleceğini anladı benim evde öldüğünü görmemem için kuşçu bi arkadaşım var ona bırakalım bence diyor ama benden ayrılırsa da bu sefer stres yaşar. Of yaa ne zormuş can yoldaşının böyle olması 😢😢

Uçmayı,omzumda vakit geçirmeyi, omzumda konuşmayı çok severdi. Bi nebze iyi gelir belki diye çıkardım ama bundan sonra çıkarmam. İştahı iyi aslında Veteriner yem de verdi ondan veriyoruz onu sevdi. Güzel yiyor. Zaten ya uyuyor yada yem yiyor. Dışkısı açık yeşil lekeliydi. Şimdi biraz koyulaştı ama hala lekeli

Bide ilaçları suyuna koymamız gerekiyor ama su içmiyor. Gözümüz hep onda su içsin diye bekliyoruz ama yok. Bende elime alıyorum gagasını açıyorum eşimde damlayla damlatıyor iyi mi yapıyoruz bilmiyorum ama

Hayır öyle bir şey yapmayın tabiki vefat edecekse de yaşadığı evde vefat etmeli. Sizin yanınızda olmanız daha da ona güç verir.
Bende böyle düşünsem de onu ölü görmekte bana iyi gelmez. Bugün o uçamadıgını görene kadar umudum vardı

Geri