Karadeniz Pet

Kuşum Hastalandı tünekte duramıyor

beko44

Yeni Üye
Acil yardım edin lütfen. Kuşum inanılmaz titriyor, dışkısı ıslak
,halsiz ve uyumaya çalışıyor. Kendisi bugün saldım evde ve geldiğim de bu halde buldum evin için sıcacıktı. Görüntüdeki gibi oldu ne yapabilirim.

Boynu bükük uyumaya çalışıyor lütfen yardım edin. Bu saatte veteriner bulmam imkansız.

Dışkısı yeşil ve cıvık. Acaba bitki mi yedi ondan mı oldu acaba?

IMG-1295 IMG-1293 IMG-1292-2

Nöbetçi eczaneden ilaç alsam mı? Pet shop işleten birini aradığımda pirinç suyu ve haşlanmış patates yedirme mi istedi? Sizce neler yapmam gerekir.

kuşu ayirin baska kafese koyun bir süre bulasici bir seyse diger kuslara da bulasabilir.
ilk kez boyle titreme goruyorum zararli bir bitki yemis olabilir mi ya da cereyanda kalip usutmus olabilir mi bilemedim

Titremeden ziyade sinirsel bir durum gibi görünüyor vücut ağırlığını taşıyamıyor ve hareketleri istemsiz gerçekleşiyor gibi duruyor.

Kuşu ayırın, haşlanmış yumurta sarısını ılık su ile seyreltip şırınga yada çay kaşığı yardımı ile yedirmeye çalışın, zehirlenme olabilir, sinirsel sorun olabilir şuan için emin değiliz. Elinizde mevcut ise B vitamini takviyesi yapın mamaya karıştırabilirsiniz. Kuşun güncel durumunu atmaya devam ediniz ve en kısa sürede veteriner hekime başvurunuz.

Kuşunuz zehirlenmiş olabilir, zehirlenen kuşlarda titreme ve kas seğirmeleri görülebiliyor.

Kuşum zehirlendiğini düşünüyorum. Yukarıdaki attığım görseldeki süs bitkisini yemiş olmalı. Kendisine gece yoğurt ve pirinç suyu verdim. Bugün itibariyle titremesi hala devam ediyor ancak titreme azaldı daha canlı gibi yemeğini yiyor. Dün de yiyordu açıkcası.

IMG-1305 IMG-1304 IMG-1303

Kuşum zehirlendiğini düşünüyorum. Yukarıdaki attığım görseldeki süs bitkisini yemiş olmalı. Kendisine gece yoğurt ve pirinç suyu verdim. Bugün itibariyle titremesi hala devam ediyor ancak titreme azaldı daha canlı gibi yemeğini yiyor. Dün de yiyordu açıkcası.

Cok uzuldum minnoşa cok gecmis olsun , lutfen bitkilerinizi baska bir odaya alin. Buradan okuyup anladgim kadariyla aktif komur bircok zehirli maddeyi en cok adsorbe eden sey icinde bu olan bir kus yemi yada kumu alip yemegine cay kasiginin ucuyla koyabilirsiniz . Diger anlatilan ilaclari hic tanimiyorum malesef ,tecrubeli uyelerimizin gozune ilisen ilac isimleri olursa tabii ki ceviri yaparim o kismi ayriyetten ,gerci google cevirinin de beni araticagini sanmam.
Cok gecmis olsun.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cok uzuldum minnoşa cok gecmis olsun , lutfen bitkilerinizi baska bir odaya alin. Buradan okuyup anladgim kadariyla aktif komur bircok zehirli maddeyi en cok adsorbe eden sey icinde bu olan bir kus yemi yada kumu alip yemegine cay kasiginin ucuyla koyabilirsiniz . Diger anlatilan ilaclari hic tanimiyorum malesef ,tecrubeli uyelerimizin gozune ilisen ilac isimleri olursa tabii ki ceviri yaparim o kismi ayriyetten ,gerci google cevirinin de beni araticagini sanmam.
Cok gecmis olsun.

aktif kömür olarak bu önerilmis. YIne de dedigim gibi tecrubeli arkadaslar buna da bir baksinlar.

Desteğeniz için size ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim. Yukarıda yazan arkadaşın tavsiyesine uyarak yumarta sarısını verdim. Bu paylaştığınız ürünü de kuşlara iyi geliyorsa eğer bunu da alabilirim. Diğer arkadaşlar da yazabilirse.
rica ederiz , guzel haberlerinizi bekliyoruz. @ADRIAN nin dedigi gibi B vitamini de varsa elinizde vermeniz bu site de tavsiye ediliyor.

Bu kömürle çözülecek bir rahatsızlık değil, sizi üzmek istemiyorum ama kuşunuzu en kısa sürede kanatlılardan anlayan bir veterinere götürmezseniz kaybedeceksiniz. Veterinere kuşunuzun yediği bitkinin adını söylemeyi unutmayın

Bu kömürle çözülecek bir rahatsızlık değil, sizi üzmek istemiyorum ama kuşunuzu en kısa sürede kanatlılardan anlayan bir veterinere götürmezseniz kaybedeceksiniz. Veterinere kuşunuzun yediği bitkinin adını söylemeyi unutmayın
Evet ben de yazdiginizi okuyunca farkettim , 2 tane komur varmis ve bnm bahsettigim kumun yemin icindeki komur bu sitede bahsedilen komur degilmis. Fotografini gonderdigim solusyonda bulunan bir komurmus. @FındıkBaba fotograftaki ilac ile ilgili fikriniz nedir ? Veterinere gidilene kadar ise yarayabilir mi ?

Evet ben de yazdiginizi okuyunca farkettim , 2 tane komur varmis ve bnm bahsettigim kumun yemin icindeki komur bu sitede bahsedilen komur degilmis. Fotografini gonderdigim solusyonda bulunan bir komurmus. @FındıkBaba fotograftaki ilac ile ilgili fikriniz nedir ? Veterinere gidilene kadar ise yarayabilir mi ?

Gerekli cevabı @ADRIAN vermiş, ben de buna benzer şeyler yazacaktım.

Geri