Karadeniz Pet

Kuşum ishal elimdeki ilaç sağlam mı bilmiyorum

Enes96

Paylaşımcı Üye
Merhabalar sabah kalktığımda kuşumun ishal olduğunu gördüm sonra dışarıda biraz turladıktan sonra kafese girince çoğunluğu şeffaf su gibi çok az dışkı yaptı elimde aniper bağırsak düzenleyici var çok memnundum geçen yaz almıştım ve hep karanlık bir dolapta sakladım ama üstünde son kullanma tarihi goremiyorum sadece üretimden 24 ay sonra yazıyor fakat üretim tarihi de bulamadım alalı 1 yıl oldu acaba uretileli 2 yıl olmuş musur kullanmali mıyım bilemiyorum şimdilik 2 damla sirke damlattim şuan evden çıktım 3 saate eve geçeceğim ne yapabilirim bilmiyorum sizce kullanabilir miyim bir de yan odada parfüm sıkılmış acaba ondan mı zehirlendi diyorum ani hava değişikliği de oldu son 2 gündür yardımcı olursanız sevinirim. Elimde dal darı da var yeni ilaç bulmaya çalışacağım ama yaşadığım yerde çok kolay değil kaliteli bir ilaç bulmak.

Merhabalar ishal oldu diye hemen ilaca sarilmayalim. Kuşlarımizda yediklerine içtiklerine bağlı olarak ara sıra dışkıda düzensizlik olabilir. Yemesi içmesi yerindeyse kabarma vs yoksa probiyotik entrobac temin ediniz. Bunu kuş yaşadığı müddetçe haftada bir düzenli şekilde veriniz. Eğer ishal sorunu devam ediyorsa probiyotik elinize geçtiğinde ilk üç gün verin. Sonra haftada bir e düşürürsünüz. Probiyotiği vereceğiniz günler gece den sulugu çıkartın kafesten. Kuş susamış olsun. Sabah takviyeli suyu verirsiniz. En fazla sekiz saat kalsın sulukta. Sonrası normal temiz içme suyuyla değiştirirsiniz. Parfüm koku belki etkiler ama bir defadan bir şey olmaz. Mümkün mertebe kokulardan da kuşumuzu uzak tutalım. Geçmiş olsun

Bu arada gözümden kaçmış elinizdeki bağırsak düzenleyici olanı kullanmayın tarihi geçmiş olabilir riske girmeyin. Dediğim probiyotik entrobac ı en kısa sürede temin edin.

Bu arada gözümden kaçmış elinizdeki bağırsak düzenleyici olanı kullanmayın tarihi geçmiş olabilir riske girmeyin. Dediğim probiyotik entrobac ı en kısa sürede temin edin.
Teşekkürler elimde entrobac var fakat ıslanmamis olmasına rağmen nemlenmis ve topaklanmış tarihi geçmemiş hâlâ az sonra resmini atayım kullanabilir miyim bilmiyorum.

Maalesef bazen tarihi geçmese de topaklanmis veya nemlenebiliyor. Saklama koşullarıız da sorun olabilir mi. Diğer bağırsak düzenleyici de de sıkıntı olmuş sanırım. Güneş almayan ve sıcak olmayan serin yerde saklayınız. Yada ürünler elinize geçtiğinde cam kavanoza koyunuz.

Maalesef bazen tarihi geçmese de topaklanmis veya nemlenebiliyor. Saklama koşullarıız da sorun olabilir mi. Diğer bağırsak düzenleyici de de sıkıntı olmuş sanırım. Güneş almayan ve sıcak olmayan serin yerde saklayınız. Yada ürünler elinize geçtiğinde cam kavanoza koyunuz.
Cam kavanoz mantıklı geldi fikir için teşekkürler probiyotik şuan kullanılmayacak vaziyette atacağım kuşum da şuan iyi 3 saat sonra eve geldim şuan dışkısında sorun veya halsizlik yok ben yine de kış için probiyotik temin edeceğim b vitamini öneriniz var mıdır şuan diğer kuşum tüy dökümünde de

Evet tuyde olan kuşa BT amin forte tavsiye ediyoruz. Rahat atlatır 🙂 durumuna göre b vitamini de haftada bir veya ağır geçiriyorsa ikiye çıkarabilirsiniz.

Geri