Karadeniz Pet

Kuşum ishal

saqi

Yeni Üye
Merhaba,

Arkadaşlar kuşum tahminimce 1 haftadır ishal. Dışkı değişimini farketmiştim ama ishal olduğunu anlayamamışım. Bugün yanına gittiğimde gözlerini hiçbir şekilde açmadı, benden kaçıyor, beni hissediyor ancak gözlerini açmadı. Elime aldığım zaman anca açtırabildim gözlerini. Poposuna baktığımda durum vahimdi, olduça sulu gözüküyordu poposu.

Suluğuna yarım çay kaşığı kahve ve 15 damla kadar axisol vitamin damlattım. Yeminide değiştirerek sadece aspur koydum. Sormak istediğim şu durumda, yani artık ölüm evresi diyebilceğimiz dönemde yapabileceğim başka birşey varmı ? İlaç tavsiyeleriniz nelerdir ve bu ilacı direk ağzına damlatatakmı uygulayayım ? Ayrıca eşinden ayırıp karantinaya alayımmı, kahve eşine zarar verirmi ?

Teşekkürler şimdiden.

İshal herhangi bir mikroorganizma nedeniyle başlamışsa eşinden ayırmanız iyi olur. Bİr damla üzüm sirkesi damlatın ağzına, tabii dikkatli olun bunu yaparken. Suyuna da kahve yerine Fersan ya da Kühne markaya ait Limon&Sirke ürününden ( suluğun 1/5 i kadarı Limon&Sirke, kalanı su olacak şekilde) koyun. Üzüm sirkesi biraz yiyecek ve içecek enerjiye sahip olmasını sağlayacaktır. Eğer olmazsa internetten elle besleme videolarından faydalaanarak aynı şeyleri uygulayabilirsiniz. Suyunu bahsettiğim şekilde 5 gün verirseniz en azından ishali geçici olarak kesilir, enerjisi yerine gelir. Sİrkeyi kestiğinizde ishal devam ederse kesinlikle iyi bir veteriner bulmalısınız. Bulamazsanız Limon&Sirke'ye devam.

Geri