Karadeniz Pet

kusum isiriyor

• Konbuyu başlatan xxajan
  • Başlangıç tarihi
X

xxajan

Guest
iyi gunler 6 haftalik yeni muhabbet kusu almistim su an 10 haftalik oldu son 1 haftadir parmagimi isirmaya basladi elimi kafese sokar sokmaz direk elime daliyor bunun nedeni ne olabilir ilk aldigimda boyle degildi elime geliyor sirtima cikiyordu bu son 1 haftada cafesindende pek cikmak istemiyor ve isirmaya basladi

Kuşunuz dişi ve ürkmüşse ısırır

Kafese elinizi soktuğunuzda sürekli onu tutmuşsanız o yüzden tepki veriyordur.
Kuşu tutmamaya özen gösterin.Ayrıca eğer dişi bir kuşsa erkeğe göre daha agresiftir.
Resim ekleme şansınız varsa daha iyi yorum yapabiliriz.

Kusumu elimle almadim parmagimla aldim her defasinda birden isirmaya basladi yada oyuncak almistim zil ondan olabilirmi? Ilk kusum oldugundan disimi erkekmi oldugunu bilmiyorum. http://imgur.com/NUeeA02

Bu duruma alışsanız iyi olur çünkü hep devam edicek ortama alıştı ya kafeste artislik yapıyor şimdilik yakında eline aldıgındada ısırır ama sevdiginden yani gerçekten ısırırsa elinizi çok acıtır ben alıştım maviş hep öyle :)

Bakalim hayirlisi ozman insallah vazgecer huyundan kusum disimi erkekmi resim yuklemistim bakabilirmisiniz

Aynısı bu akşam benim başıma da geldi. 3 hafta önce aldığım hiç ısırmayan kuşum bu akşam woody woodpecker gibi ısırdı, hem de defalarca. Ben de anlam verememiştim taa ki [MENTION=6550]cixsower[/MENTION] 'ın mesajını okuyana kadar. Sanırım haklı, kuşum yavaş yavaş bana alışıyor, kafama konmaya bile başladı. Sevdiği ve de alışmaya başladığı için yapmaya başlamış olabilir.

Geri