Karadeniz Pet

kuşum kavga ediyor vb

ibrahim17

Yeni Üye
2 tane kuşum var yuvalıkta 2 tane yumurta var erkek kuşum yatıyor ama dişi kuş onun yatmasına izin vermiyor onu yuvalığa sokmuyor dövüyor felan sebebi nedir öncedende 3 tane yumurtaları oldu ama dişi kuş kırdı ?

2 tane kuşum var yuvalıkta 2 tane yumurta var erkek kuşum yatıyor ama dişi kuş onun yatmasına izin vermiyor onu yuvalığa sokmuyor dövüyor felan sebebi nedir öncedende 3 tane yumurtaları oldu ama dişi kuş kırdı ?
sizce ayırmalımıyım

Bence erkek kalsın dişiyi ayırın diycm çünkü yavru büyüten erkek muhabbet kuşları da oluyor yine de tecrübeli arkadaşların yorumlarını dikkate al ne olur ne olmaz yanılıyor olabilirim

Kuşlarınız eş tuttular mı? Dişi kızgınlık yumurtası da yapıyor olabilir, kırması ise sizden dolayı rahatsız da olup dişi agresifleşebiliyor da olabilir, detaylı bir açıklama yaparsanız daha iyi olur ancak bu şartlar altında şöyle düşünüyorum; ayırma yöntemi yapmalısınız bu birbirlerini özlemelerine ve daha iyi kızışmalarına neden olur, erkek yuvalık olan kafeste bulunmalıdır. Bu sürede mama ve ve özellikle E vitamini yumurtalardaki verimi artırdığından, herhangi bir marka yem takviyesi de vermelisiniz. Ben VİTALİS kullanıyorum. Olabilecek sorularınız için bu konuya bakabilirsiniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/search/73483/?q=mama+hk.+bilgilendirme&o=date&c[title_only]=1

Yoksa bu şekilde olduğu sürece sürekli tartışabilirler, yumurtalarına da bakmayabilirler. Hatta kırmak, atmak bir yana dursun üstüne dahi yatmazlar yumurtalar da yeteri derecede ısınamadığı için bozulur. Gidenlere geçmiş olsun.

Geri