Karadeniz Pet

kuşum ölmek üzere

veteriner yolu bilmem . eğer 12 saat dayansa bile en yakın veteriner 30 dk uzaklıkta oda kuş veterinerimi bilmiyorum . yani can çekişmesini görmek bile üzüyor en nazından uyutsalar .
bu kuşu bir veteriner görmek zorunda aksi takdir maalesef hayatını kaybeder

ışık kapalı iken uyur iken sorunu olmuyor ışık açılır açılmaz 1 dk kriz geçiriyor. eğer bu gece rahat uyursa umarım düzelir

ışık kapalı iken uyur iken sorunu olmuyor ışık açılır açılmaz 1 dk kriz geçiriyor. eğer bu gece rahat uyursa umarım düzelir
Öncellikle kuşunuz da sinirsel bir sorun var denge kaybı bundan kaynaklanıyor araştırma yapıyorum eğer denge bozukluğu hakkında bir ilaç bulursam size söyleyeceğim

Şu an nöbetçi eczaneye gidip bebek aspirini alin,ve tam dolu suluğa 1 pirinç tanesi tanesi kadar bebek aspirini ekleyin(bebek aspirinini ezin öyle koyun) bebek aspirini kuşun kanını sulandiracaktir ve felç olma ihtimalini azaltacaktır hocam ama bu geçici bir tedavi kuşu rahatlatabilir ama yarın sabah hemen veterinere gidin kuşunuzun hastalığı ilerlemiş sabaha kadar yanında bekleyin bence bebek aspirinini toz haline getirin unutmayın

En azından uyutsalar ne demek ya. Kuşun yaşayıp yaşamıyacağına senmi karar vericeksin. Senin şuanda ilaç temin edip kuşu kurtarmaya çalışman lazım. Çok basit bir şey yap bir tane nöbetçi eczane bul şimdi ve CIPRO 250 mg veya 500 mg tablet (Siprofloksasin) al. Ve bir tane damlalık al. İlacı ezip toz haline getir ve tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar ekle. Damlalıkla ilaçlı sudan çek biraz ve kuşun ağzına damlat 4-5 damla ne kadar içirebilirsen ve geri kalan ilaçlı su da sulukta kalsın kendi içebiliyorsa içsin. Eczane ilacı vermek istemezse durumunu anlat çok az dozda kuşa vermem lazım yoksa ölücek de verirler muhtemelen.

Ve bir tane yumurta haşla, yumurtanın sarısını ezip biraz sıcak suyla sulandır. Ne soğuk olucak nede sıcak ılıdığı zaman kuşun ağzına damlat yedirmeye çalış ne kadar yedirebilirsen.

En azından uyutsalar ne demek ya. Kuşun yaşayıp yaşamıyacağına senmi karar vericeksin. Senin şuanda ilaç temin edip kuşu kurtarmaya çalışman lazım. Çok basit bir şey yap bir tane nöbetçi eczane bul şimdi ve CIPRO 250 mg veya 500 mg tablet (Siprofloksasin) al. Ve bir tane damlalık al. İlacı ezip toz haline getir ve tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar ekle. Damlalıkla ilaçlı sudan çek biraz ve kuşun ağzına damlat 4-5 damla ne kadar içirebilirsen ve geri kalan ilaçlı su da sulukta kalsın kendi içebiliyorsa içsin. Eczane ilacı vermek istemezse durumunu anlat çok az dozda kuşa vermem lazım yoksa ölücek de verirler muhtemelen.

Ve bir tane yumurta haşla, yumurtanın sarısını ezip biraz sıcak suyla sulandır. Ne soğuk olucak nede sıcak ılıdığı zaman kuşun ağzına damlat yedirmeye çalış ne kadar yedirebilirsen.
Abi arkadaş mesajları görse iyidir valla en son 9.23 de aktifmiş kuşun durumu ağır inş bu mesajlarını görür inşallah

Insallah mubis hala hayattadir
Merak icerisindeyim naptilar acaba

haritalarda veteriner yazıyorum birçoğu kedi köpek veterineri düzgün veteriner bulamıyorum

Geri