Karadeniz Pet

kuşum ölüyormu?lütfen yardım.

• Konbuyu başlatan emrekbra
  • Başlangıç tarihi
İlknur hanım veteriner yok bölgemde diyen insana ne denir veteriner olmayan ver mi var pahalı diye gitmiyorlar ben veterinere gidin yazdım bölgemede veteriner yok denildi bende kuş 30 lira zaten zihniyetine acıyorum dedim bu yorumlar halada ilgili konuda mevcut ama siz okuyup algılayamadınız size konuyu tam olarak okuyun dedim yazık benim memleketime okumaktan korkan bir toplum olduk...

sera alın diyorsun serayı nerden bulupta alcak eski tarihli kimin elinde kalıysa onu alcak ben kanatlı İLACI öneriyorum benle atışmak zorundada değilsin forumda yakısmıyor birkez daha olursa sizi şikayet etmek zorunda kalıcam.

Piyasayı bilmiyosun yorum yapıyosun. Kanatlı ilacı olsun memeli ilacı olsun beşer olsun her hastalığa doğru ilaç verilmeli. Kanatlı ilacı diye kullanımı her alanda doğru değil.

İstediğin yere şikayet et. Hatta git devlete mektup yaz. Umurumda değilsin. Kimin yakışıp kimin yakışmadığını okuyanlar gayet net anladı hiç merak etme.

patateslede ishal çözebildiyseniz tebrik ederim sizi kendinizle karıstırmayın bence biz 15 senedir patatesle çözemedik ishal kusların sıkıntısı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 23:52 --

siz o ilaca sahipmisiniz resmini çek kuslarınla bereberde inanalım piyasada nerde varmış son kullanma tarihli bende mevcut sizin söylediğiniz her sey

İlknur hanım veteriner yok bölgemde diyen insana ne denir veteriner olmayan ver mi var pahalı diye gitmiyorlar ben veterinere gidin yazdım bölgemede veteriner yok denildi bende kuş 30 lira zaten zihniyetine acıyorum dedim bu yorumlar halada ilgili konuda mevcut ama siz okuyup algılayamadınız size konuyu tam olarak okuyun dedim yazık benim memleketime okumaktan korkan bir toplum olduk...

Bence sen okumaktan korkmada literatür araştır biraz. Öyle forumlardaki yazıları değil adamakıllı makaleleri okuda insanları yanlış yönlendirme. Hatta istersen önüne onlarca kaynak sunarım hiç merak etme. Ama söyleyim onlar adamakıllı araştırma yapılmış ingilizce makaleller. HAstalığın ismi bile yanlış yazılan makaleler değil.

HAHAAHAHAAHAHAHA neyse bi şey demiyorum size bana yakışmıyor çünkü

patateslede ishal çözebildiyseniz tebrik ederim sizi kendinizle karıstırmayın bence biz 15 senedir patatesle çözemedik ishal kusların sıkıntısı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 23:52 --

siz o ilaca sahipmisiniz resmini çek kuslarınla bereberde inanalım piyasada nerde varmış son kullanma tarihli bende mevcut sizin söylediğiniz her sey

Patatesle ve pirinç unuyla ishal çözemediysen o senin geç kalmışlığın veya kuşunun zayıf bünyesiyle hastalık hızlı ilerledi. Ben çözdüm biçok kişi tavsiye eder ama kimin ne tavsiye ettiği hiç önemli değil ben kendi bilgiğime bakarım. Şu an tatildeyim. Eve gider gitmez çekip göndericem söz. Sana bikaç linkte vereyim. Sipariş et. Son kullanma tarihi geçmişse o zaman konuş olur mu
SERA DIROPUR W (50ml) - 21.19 TL + KDV
Sera Diropur W Bitkisel İshal Giderici Solüsyon 50 ml / Kemirgen / Tavşan - Guinea Pig / Bakım Ürünleri / Juen Pet Market / Pet Shop
SERA DİROPUR BİTKİSEL İLAÇ İSHAL GİDERİCİ SOLÜSYON 50 ML «*Kedi Maması, Köpek Maması, Pet shop online,
Sera Diropur W Bitkisel shal Giderici Solsyon 50ml, EvcilBesinleri.com'da.

bendede var sorun değil bunu yollamak bu arkadasınların elinde yeni tarihli stok var mı yoksa 2015 sk tarihli ürünler mi??? ayrıca gercekten uzatmayalım siz patatesle devam edebilirinsiz benim kuşlarım değerliler evet riske atamıyorum onun için keşke patates yetsede doğal yoldan bende çözsem

size cevap vermek istemiyorum gereksiz uzatıyorsunuz konu sahibinin derdine ortak olmanız dileğiyle iyi geceler

Bu gereksiz insanla gereksiz tartışmadan foruma verdğim rahatsızlıktan ötürü özür dilerim. İnsanlar birilerini yanlış yönlendirmediği ve polemik çıkarmadıkları sürece de bidaha böyle bişey olmayacak söz veriyorum. Bütün canlılar benim için değerlidir. İyi forumlar.

Selamlar,
Tartışma konunun ve forumun önüne geçmiş, hiç gereği yok. Zor durumdaki arkadaşlar yardım istiyorlar forumda, tecrübesi olan ya da biryerlerden duymuş arkadaşlar yardımcı olmaya çalışıyorlar. Tamam güzel hoş elimizden geldiğince şu toplulukta yardımcı olalım ihtiyaç sahiplerine.. Ancak birbirimizi kırmadan üzmeden, rencide etmeden.

Türk milleti olarak kendimiz hasta olduğumuzda da gitmiyoruz doktora. Bir arkadaşımıza yakınımıza danışıyoruz, o da sanki 40 yıllık doktor tecrübeli hemen "şöyle yap geçer, bunu iç bişiciğin kalmaz, sıcak tut, terle, bunu ye.." veriyor reçeteyi. Konu kuşlar olunca çoğu kişi veteriner hekime danışmayı düşünmüyor. Danışsa da malesef veterinerlerin çoğu kedi -köpek konusunda uzamanlaştığı için kanatlı hayvan konusunda bilgileri yeterli olmuyor.

Gelelim forumdan yardım konusuna, daha öncede birkaç konuda bu şekilde tartışma ortamı olmuştu. Birinin önerdiğini diğeri kabul etmiyor, sonra yok senin değin doğru, yok benimki doğru, alıp başını gidiyor. Bu tarz tartışmalara gerek yok. Madem kişi veteriner yerine gelip burada arıyor derdinin çaresini. Bilen bildiğini yazsın. Canlı sahibi kimse o baksın karar versin ne yapacağına. Sorumluluk canlı sahibine aittir. Buradan aldığı bilgilerle hayvanının başına bir iş geliyorsa, kimse gelip burada hesap sormasın. Kullanıcılar arasında tartışmaya gerek yok.

Benim bildiğim, kuşlarda ishal insanlardakine benzer şekilde.
1 yeridklerine bağlı olarak,
2 üşütmeye bağlı olarak,
3 mikrobik olarak veya başka bir hastalığa bağlı olarak ortaya çıkabiliyor.

Çok fazla yeşillik meyve vb. verilmek suratiyle ishal olmus bir kuşa patates püresi, pirinç unu, sade kanarya yemi vb.. verilerek ishali geçirilebilir.

Üşütmüş bir kuş ile karşı karşıya isek yukardakilere ilave olarak vitamin takviyesi şart, ayrıca bu durumun kötüye gitme olasılığı da var.

Mikrobik ishalde ise antibiyotik tedavisi şart (aslında veteriner hekime gitmek gerek)

Size tamamen katılıyorum Levent Bey. Tabiki uygulamak konu sahibine kalmış. Ama yanlış yönlerdimelerde söylerim kişi bana katılmadığını söyler olur biter. Makam arttırmalar yok Kuş kaybettikler gibi çirkin yorumlarla karşılık vermeye hiç gerek. Bana katılmadığını söyleyen arkadaşlar oldu forumda hiçbirine siz bilirsinizden başka bişey demedim.

Kuş sade ishal değil bana kalırsa. Muhtemelen cereyan da kalmis. Soğuk algınlığına binayen ishal de gorulebilinir. Tabi bu işin uzmanlari var veteriner hekim kesin teşhis koyar acele ile veteriner hekime gidip gosteriniz. Ayrıca kuş hastalıktan kurtulursa cereyan da bırakmamaya dikkat edin. Ve haftada sadece bir damla suluguna polivit çocuk surubundan damlatin ki bagisik sistemi guclensin. Yukarıda arkadaşlar yazmışlar vitaminleri acilen tedarik edip kusunuza verin. ALLAH ACİL SİFALAR VERSİN.

Geçmiş olsun. Üşütmeye bağlı ishalde en sağlıklı ilacın sabahtan öğleyin 12:00 civarına kadarki güneş ışığının kuşunuza iyi geleceğini düşünüyorum zira tüyleri ısıyı vücudunda hapsedecektir. Tabiki direkt olarak güneş ışığı değil tül perde ardından olmadı en ideal.

kuşumuzu kaybettik.ellerimde öldü...çok kotu yaaa.acısını dındırmek ıcın bır cıft kus aldım...

basınız saolsun emre bey yeni çiftinizi paylaşırmısınız

kuşumuzu kaybettik.ellerimde öldü...çok kotu yaaa.acısını dındırmek ıcın bır cıft kus aldım...

Kuşumu kaybettim yorumunu görmekten korkuyordum...Korktuğum başıma geldi...Başınız sağolsun...:(.Bu arada yeni çiftiniz hayırlı olsun :).

Böyle haberleri duymak çok üzücü. Başınız sağolsun. Yeni kuşlarınızla sağlıklı günler ve mutluluklar.

Şurda tartışmak yerine zaman kaybetmek yerine o kuş veterinre gitseydi şu an belkide yaşıyordu

Şurda tartışmak yerine zaman kaybetmek yerine o kuş veterinre gitseydi şu an belkide yaşıyordu

Keşke insanlar foruma yazmak yerine direk veterinere götürseler ama biçok kişi 30 lira vererek aldığı kuşu veterinere götürmeyi istemiyor. Maalesef vterinerlerin çoğu da kuştan anlamıyor. Ama bukuşun sahibini de yargılamak istemem. Belki veteriner yoktu açık değildi vs. sebepler olabilir muhakkak. Artık yapacak bişey yok.

Geri