Karadeniz Pet

Kuşum tünekte sağ tarafa yatıyo aşağıya eğiliyo

Kerem IMK

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar Kuşum tüy başlangıcından beri sağ ayağına doğru sağ tarafa baya bi yatıyo kafası neredeyse tünekle aynı hizaya geliyo tüyden dolayıdır diye bişey düşünmedim ama tüy bitti hala aynı... dışkısı normal hasta gibi durmuyo kafeste uçup gezerken normal ama tünekte o şekilde duruyo arada tünektede düzeliyo.. ayağında burukluk veya incinmede yok elime aldığımda gayet kuvvettle kavrıyo..yem yemesinde su içmesindede bir sıkıntı yok ilk defa karşılaştım umarım çözüm buluruz.
NOT: Kafeste 1 senedir Kalamar kemiği yok kalsiyumdan kaynaklı olabilir mi acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_0057.JPG
    IMG_0057.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_0058.JPG
    IMG_0058.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Kuşta bir sıkıntı olduğu kesin. En kısa sürede kuşa D vitamini ve kalsiyum desteği verin. D vitamini vermeden kalsiyumun faydası olmaz. Ayrıca maden suyuna 3 gün üstüste B kompleks vitaminlerini de içeren multi vitamin katarak verin. Sade maden suyunun asitini tam kaçırdıktan sonra. 3 gün üstüste ve sonrasında haftada 1-2 defa verin. D vitamini için Devit 3 damladan yarım damla kadar ağzına damlatabilirsiniz. Ani hareketler yapmamasına dikkat edin ayağı çabucak kırılabilir.

Tamamdır çok sağolun. Kalsiyum için kalamarı toz yapıpmı koyıyım başka bişey mi önerirsiniz

Mama yiyorsa kalamarı toz halinde katın mamasına ayrıca kum da olsun kafeste. Ayrıca dışkısını da çekip paylaşın hastalık ihtimalini de değerlendirelim.

Dışkısı normal uzun süredir başlarda koyu yeşildide bormale döndü. Malzmeleri aldım uygulayıp sonuç alırsam tekrardan burda paylaşacağım. Tekrardan teşekkürler

Geri