petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum yaşlı mı genç mi nasıl anlarım ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ftrci05 tarafından 21 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. ftrci05

ftrci05 New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar geçenlerde bir yerden bir jumbo aldığım kuşu çok beğendim ama bileklğinde 11 yazıyordu 5 yaşındaymış ya bu olmaz dedim yok hocam o bilezikleri gelişi güzel takıyorlar genç kuşlar bunlar dedi ama içimde kaldı genede acaba kuşumun yaşlı olup olmadığını nasıl anlarım ?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Derneklerden alınan bilezikleri gelişi güzel takamazlar.
    Bilezikte ne yazıyorsa yaşı odur.

#2 Uğur GENÇ, 21 Mart 2016
    Son düzenleme: 21 Mart 2016
  3. ftrci05

ftrci05 New Member

Beğenileri:
    0
    yurt dışından gelenlerde gelişi güzel takıyorlar dedi inandım bende mal gibi

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Yavru kuşların belli bir güne kadar ayaklarına bilezik takılabilir. Bu bilezikler de (özel yapılanlar hariç) derneklerden temin edilirler genelde. Bu yüzden dernek/federasyon bileziği olan kuşların yaşları burdan öğrenilebilir.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuşun yüzünü ve gözünü net gösteren birkaç fotoğraf ekleyin. Tahmin etmeye çalışalım..

Sayfayı Paylaş