Karadeniz Pet

Kuşum Yem Ayırd Ediyor.

• Konbuyu başlatan Paşakuş
  • Başlangıç tarihi
P

Paşakuş

Guest
Muhabbet kuşum aşağı yukarı 3.5 yıldır benimle bu süre zarfı içerisinde daha önceden ufak sorunlar yaşamıştım ancak böyle sinir bir durumla karşılaşmamıştım.

Kuşum Lora Yem | Anasayfa bu krakerden başka ne kraker yiyor nede yem.Yaklaşık 1.5 hafta öncede büyük çaplı bir soğuk algınlığı geçirmiş bulunmaktaydı ancak atlattık bu olaylar ondan sonra ortaya çıkmış bulunmaktadır.Kuşumun kızışmış olacağındanda şüpheleniyorum,kızışan hayvanlarda böyle bir durum yaşanırmı?

Öncelikle kraker vermenizi tavsiye etmem içeriğinde kimyasal yapıştırıcı kullanıyor. Yem olarak Versele Lagayı tavsiye ederim.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

e5Okkq.jpg
xAlqqX.jpg

Stres içinde falan olabilir yalnızlıktan eş alabilirsiniz

Kuş eş istiyor kızgınlaşmış zaten kuş.Evlendirin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:08 -->-> Daha önceki mesaj 16:06 --

Bir de 3,5 sene yalnız mı yaşadı kuş gecikmişsiniz bile.

Bende öyle düşünüyorum ceresi zaten malum artık kahverengi olmuş durumda eş istiyor galiba.Yemliğini ona uzattığımda kafasını sallıyor istemiyor ama Lora ballı krakeri uzattığımda adeta saldırırcasına yemeye başlıyor.

Şimdi krakerin tadı güzel geldiği için ondan yer ve de sürekli yemek ister.Krakeri kaldırın gözlemleyin yemi mecburen yiyecektir ama kontrol edin yemiyorsa hastalanabilir.Mama verin başka şeyler verin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:15 -->-> Daha önceki mesaj 16:14 --

Siz uzatmayacaksınız o kendisi yiyecek.

Şimdi krakerin tadı güzel geldiği için ondan yer ve de sürekli yemek ister.Krakeri kaldırın gözlemleyin yemi mecburen yiyecektir ama kontrol edin yemiyorsa hastalanabilir.Mama verin başka şeyler verin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:15 -->-> Daha önceki mesaj 16:14 --

Siz uzatmayacaksınız o kendisi yiyecek.

Ya sizin dediğiniz gibi yaptım ancak kuşum açlıktan delirmiş gibi davranmaya başladı ve etrafta yem aradı yemliğine bakmadi bile,bu süreç 2gün böyle devam etti.Muhabbet kuşum 3gün aç kaldı ama yinede yemliğinden yem yemedi.

O zaman tepki veriyor olabilir.3 gün kuş aç kalmaz günde yem yemesi gerekir eş alın mutlaka şimdilik idare edin krakerle zamanla düzelecektir bir de hayvanı keyfine birakın kafesin kapağını açın gezsin eğlensin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:36 -->-> Daha önceki mesaj 16:32 --

Şöyle de yapabilirsin yere yem koy bakalım yiyecek mi?

Eskisi gibi mutlu ve hareketlide değil yani pek eğlenmek istemiyor açıkçası sadece uyuyor kafesinin tabanında yem arıyor.Peki eş almam kesinlikle lazımmıdır? Evet kafesinin tabanına koyduğum yemleride yemiyor sadece Lora ballı kraker yiyor o krakerde Izmir'de üretildiği için Istanbulda bulunmuyor.Şimdilik benzer bir yem almayı planlıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eşi olması onun da hakkı. Mutlu edin hayvanı bence

Öncelikle kraker vermenizi tavsiye etmem içeriğinde kimyasal yapıştırıcı kullanıyor. Yem olarak Versele Lagayı tavsiye ederim.

Ustam kullandığınız versele laga yemde bol miktarda buğday ya da yulaf var mı? Bana çok büyük geldi bu taneler.Kuşlar yemiyorlar pek

Bak şöyle de anlayabilirsin kafesin tabanına yem koydun oradan yerse eğer sana caz yapıyor eş almadığın için muhabbet kuşları çok akıllı hayvanlar.Baktın hiçbir şekilde olmuyor kuş hasta da olabilir veterineri arayıp sorabilirsin.

Bak bende nasıl birşey olmuştu konuşturucu yem aldım yemesi zor olduğu için yemedi hayvan ben de ilk önce karıştırıp verdim gene yemedi en sonunda tek olarak verdim mecburen yedi yani buradan diyeceğim yemi mutlaka yerler.

Ama hayvanı zorlamak uygun mudur yani sırf konuştuğunu yemde en varmi konuşturuyor?

Peki ozaman kuşumu serbest bırakacağım kafes tabanını temizleyip yemliklerine yem koyacağım.Önceden Efsane mmarka bir yem alıyordum pek kaliteli bir yem değildi tabiki ancak mutlu bir şekilde yiyordu şimdi onuda yemedi bu sefer kaliteli bir marka yem aldım onuda yememesine rağmen iki ayrı kapta sunmayı planlıyorum.Yarın dişi bir muhabbet kuşu alıp gelsem olurmu?

Doğru değil de numara yaptığını anlıyordum yani alıştıktan sonra diğer yemi aç kalınca yemeye başladı çok akıllıydı maaşallah konuşması anlaşılabilir olması için gerekli zaten alışınca normal yemden daha çok istiyorlar.Çok pahalıydı ama konuşturucu yemler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:10 -->-> Daha önceki mesaj 17:01 --

Bu kuş dişi zaten erkek alman lazım ama seçebilir kendi seçtiği hayvanı al.

Doğru değil de numara yaptığını anlıyordum yani alıştıktan sonra diğer yemi aç kalınca yemeye başladı çok akıllıydı maaşallah konuşması anlaşılabilir olması için gerekli zaten alışınca normal yemden daha çok istiyorlar.Çok pahalıydı ama konuşturucu yemler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:10 -->-> Daha önceki mesaj 17:01 --

Bu kuş dişi zaten erkek alman lazım ama seçebilir kendi seçtiği hayvanı al.

Nasıl dişi? Ben 3.5 yıldır erkek muamelesi yapiyorum ona ya :) bence erkek ama.Kendi istediği kuş derken hayvan mağazasına gidip bir akşam akranı olduğu kuşların yanına bırakmaktan söz etmişlerdi ancak ben bu riski göze alamadım hastalık bulaşmasından korkuyorum.

Erkek kuş kızıştığında masmavi parlak olur bu kuş dişi.Ya da hasta erkek onu bilemem.Petshop a gelince üreticiler var ist daysan onlardan biriyle konuş oradan seç daha doğru olur.Öbür türlü çok bekleyebilirsin anlaşmazlarsa yavru almak için.

Geri