Karadeniz Pet

Kuşum yemlerini saçıyor!..

Kahraman KÖROĞLU

İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
Merhaba iyi günler
kusum kendi yavulattım bir kustur 35.gününde anne baba sından ayırdım ayrı bi odaya ayrı bi kafese cektim , şu an 40günlük. fakat 3.gün den itibaren kabında ne kadar mama ne k adar yem var sa icine girip tepinerek hepsini sacıyor.. bunun sebep i nedir ? ne yapmam lazım ?

kuşunuz oyun oynuyor. biraz daha büyük olsa salın, enerjisini atsın diyeceğim ama henüz çok erken

benim arya da ilk geldiğinde böyle yapıyordu. tüm hırsıyla (dişi olduğu için bence) yemleri dışarı fırlatıyordu. sonra da yerden yiyordu. şimdi sakinleşti. kalabalıktan yalnızlığa geçmenin siniri de olabilir belki.

Benim dişi kuş da öyle akıllı yemlikte ne kadar yem varsa aşağı atıyor :( onun yüzünden akıllı yemliği kaldırdım.

ha bu arada eklemeyi unuttum, bu durumu engellemek amacıyla yemlik ve kum kabını tam doldurmayın. bir süre sonra bu işi yapmaktan vazgeçecektir.

hımm sagolun cok ufak oldu icin kapaklarını sokup icten takmıstım smdi tkerar yerlerine taktım kapaklarını takıp. sizce kus icin engel olurmu bu ? gerci taban a doktukleri ona 10gün yeter en az :=)) ?

Geri