Karadeniz Pet

Kuşum yumurtladı :) :)

blahraa89_

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar , sayfaya yeni üye oldum . Yaklaşım 3 hafta önce mevcut dişimi ayırarak yeni bir dişi getirdim.İlk haftada yuvalığı taktım ve kuş dün akşam 22:00 sularında ilk yumurtasını yaptı. kuşların olduğu odada bilgisayarla uğraşıyorum gece 23:00 civarına kadar. Bundan sonraki süreçte neler yapmalı/yapmamalıyım ilk yumurta deneyimim . Kuşum ürkek değil bu arada. Yalnız şöyle bir durum var , ben gündüzleri çalışıyorum haliyle gözlemleyemiyorum fakat akşamları 2 3 saat yanlarındayım hiç çiftleştiklerini görmedim .1 hafta sonra ışık ile kontrol ederim. Ama çiftleşmeden de dişi kuşt yumurtlarmı.Herkese şimdiden teşekkürler.Fotoğraflar yumurtlamadan öncesine ait
IMG_20171105_211218.jpg
IMG_20171105_225024.jpg
IMG_20171105_225251.jpg

Merhabalar arkadaşlar , sayfaya yeni üye oldum . Yaklaşım 3 hafta önce mevcut dişimi ayırarak yeni bir dişi getirdim.İlk haftada yuvalığı taktım ve kuş dün akşam 22:00 sularında ilk yumurtasını yaptı. kuşların olduğu odada bilgisayarla uğraşıyorum gece 23:00 civarına kadar. Bundan sonraki süreçte neler yapmalı/yapmamalıyım ilk yumurta deneyimim . Kuşum ürkek değil bu arada. Yalnız şöyle bir durum var , ben gündüzleri çalışıyorum haliyle gözlemleyemiyorum fakat akşamları 2 3 saat yanlarındayım hiç çiftleştiklerini görmedim .1 hafta sonra ışık ile kontrol ederim. Ama çiftleşmeden de dişi kuşt yumurtlarmı.Herkese şimdiden teşekkürler.Fotoğraflar yumurtlamadan öncesine aitEkli dosyayı görüntüle 16219 Ekli dosyayı görüntüle 16220 Ekli dosyayı görüntüle 16221
merhabalar gorup gormemenız onemlı dıl sız gormeden cıftlesmıs olabılırler 6 7 gun gecıdıgi zaman ılk yumurta ustunden kontrol edersınız kızgınlık yumurtasıysa anlasılır zaten 1 tane yapar devamı gelmez ınsallah bol ve saglıklı yavrularınız olur guzel hobıler dılerım :)

amin inşallah kardesım benım kusumda dun 11 11.40 sularında 2cı yumurtasını yapdı heycanla devamını beklıorum ınsallah bu heycanı yasarsın kısa zamanda :)
İnşallah :D 3 4 çift kuş değiştirdim yavru alayım diye :D maşallah bunu getirdim 3.-4. haftasında yumurtladı :D ALLAH isteyen herkese nasip etsin , Şahsen ben yavru büyütmeyi çok istiyorum :D kendime alıştırayım ,konuşturayım falan :D

İnşallah :D 3 4 çift kuş değiştirdim yavru alayım diye :D maşallah bunu getirdim 3.-4. haftasında yumurtladı :D ALLAH isteyen herkese nasip etsin , Şahsen ben yavru büyütmeyi çok istiyorum :D kendime alıştırayım ,konuşturayım falan :D
aynen bende ole kardesım ınsallah ıstedıklerımız hayal ettıklerımız olur yumurta gorduk yavrularıda goruruz ınsallah :)

@blahraa89_ hayvanları rahatsız etmemeniz çok önemli benim 3 takım evde beslediğim kuşlarım var 2 de çocuğum var bir takım ulaşabilecekleri yerde yuvalığı açıp bakıp bakıp seviniyorlar diye duvara asmadım kafesi , ama ne yazık ki 10 . gün kuş kuluçkadan kalktı diğer iki takım yatıyor, yani demem o ki yuvalığı 2 günde bir kontrol edin yemini suyunu ve mamasını verin 2 güne bir (suyunu her gün değiştirin vitamin vs kullandığınız katkı maddeleri size kalmış) gerisini doğanın akışına bırakın yumurtalardan da olursunuz yoksa.

@blahraa89_ hayvanları rahatsız etmemeniz çok önemli benim 3 takım evde beslediğim kuşlarım var 2 de çocuğum var bir takım ulaşabilecekleri yerde yuvalığı açıp bakıp bakıp seviniyorlar diye duvara asmadım kafesi , ama ne yazık ki 10 . gün kuş kuluçkadan kalktı diğer iki takım yatıyor, yani demem o ki yuvalığı 2 günde bir kontrol edin yemini suyunu ve mamasını verin 2 güne bir (suyunu her gün değiştirin vitamin vs kullandığınız katkı maddeleri size kalmış) gerisini doğanın akışına bırakın yumurtalardan da olursunuz yoksa.
Teşekkür ederim ,Önerilerinizi dikkate alacağım.

bu guzel onerılerınızı bende dınlıcem kı zaten bos odada benım cıftlerım dogalgaz acık gunluk sularını deısıorum 3 gun probıyotık 3gun mutlı vıtamın 1gunde sodalı su verıorum karısık yem 2 gunde bır yumurta maması yapıorum arada elma armut verıorum varmıdır baska eksık onlarıda saglayalım :)

Ömer hocam sen kendin okadar iyi besleniyormusun acaba? :D
yok vallahı ya aılemde le dıor sen kendıne bukadar bakmıorsun dıor delımısın :D dedım delıyım kuslarıma canım feda onlar ıı olsunda ben kımseye muhtac dılım onlar bana muhtac dılsızler ben ne verırsem o oyuzden elımden geldınce ıı bakmaya calısıorum :)

:)) ne güzel işte keşke her evcil hayvan sahibi sizin gibi bilinçli olabilse.. İyi örnek olarak genç arkadaşlarımızda sizden birşeyler çıkartıp faydalanmalılar... 2.yumurta da hayırlı olsun bu arada.. takipteyim

:)) ne güzel işte keşke her evcil hayvan sahibi sizin gibi bilinçli olabilse.. İyi örnek olarak genç arkadaşlarımızda sizden birşeyler çıkartıp faydalanmalılar... 2.yumurta da hayırlı olsun bu arada.. takipteyim
teveccunuz elımden gelenı yapıorum kuslar ıcın onlar rahat etsın dıe eger bır sorumluluk alıyorsak arkasında en ıı sekılde durmalıyız cok saolun guzel dıleklerınız ıcın darısı basınıza ınsallah kısa zamanda bende sızı takıpdeyım hayırlı haberlerınızı beklıorum :)

fazla vitamin vermenize gerek yok bence 3 gün probiyotiğe de gerek yok.
bence, 2 hatada bir sarımsaklı su haftada bir probiyotik, haftada 1 bilemedin 3 günde 1 vitamin yeterli, unutmayalım ki (yumurta maması veriyor iseniz 1 gün elma sirkeli suyu mutlaka öneririm kursakta duran yumurtanın bakteri üretmemesi için der üretici arkadaşlar) doğadaki hayvanlar sadece temiz su içerler vitaminleri doğal yollarla alırlar evet biz sadece yem veriyoruz, ama yazdığım şekil yeterli gelecektir diye düşünüyorum.
saygılar güzel hobiler ve eğlenceler

fazla vitamin vermenize gerek yok bence 3 gün probiyotiğe de gerek yok.
bence, 2 hatada bir sarımsaklı su haftada bir probiyotik, haftada 1 bilemedin 3 günde 1 vitamin yeterli, unutmayalım ki (yumurta maması veriyor iseniz 1 gün elma sirkeli suyu mutlaka öneririm kursakta duran yumurtanın bakteri üretmemesi için der üretici arkadaşlar) doğadaki hayvanlar sadece temiz su içerler vitaminleri doğal yollarla alırlar evet biz sadece yem veriyoruz, ama yazdığım şekil yeterli gelecektir diye düşünüyorum.
saygılar güzel hobiler ve eğlenceler
cok tesekkur ederım dedıklerınızı dıkkate alıcam sırkeyı mutlaka verıcem cok saolun degerlı bılgılerınız goruslerınız ıcın

cok tesekkur ederım dedıklerınızı dıkkate alıcam sırkeyı mutlaka verıcem cok saolun degerlı bılgılerınız goruslerınız ıcın
ne demek bilgi paylaştıkça çoğalır ve bilgi paylaştıkça güzeldir bende fırsat buldukça değerli üreciti arkadaşlarımızın kümeslerine gidiyoruz.

mesela pazar günü bir üretici abimizi nar kabuklarını suda bekletirken gördüm ve 30 dakika sonra o suyu süzüp kuşlarına servis etti yaklaşık 50 takım kuşa, ne işe yarayacağını sorduğumda ise ishal ve alt ıslaklığına iyi geleceğini ve bir nevi c vitamini olduğunu söyledi.