Karadeniz Pet

Kuşum Yumurtladı :)))

Hocam ilk günler erkek muhabbet kuşum dişiyi attığımda çekingen davranıyodu ama şuan dişi mesela tünekte olunca oda yanına gidiyor sıkıştırıyor yapışıyor dişiye sonra kafasını arkaya koyup uyuyor yuvalığa girincede dişi erkekte giriyor ama dişiyi beslediğini sanmıyorum uyuyor yuvalıkta genellikce acaba sıcak diyemi evde sıcak ortam iyi :D
Evet 3 yumurta şuan 4.de geliyor galiba popo tarafında yumurta var gibi şiş birde gövdesi morarmış belirli yerde.

Yuvaya beraber girmeleri güzel, ilgili bir baba olacak inşe'Allah. Besliyordur dişiyi, ben öyle zannediyorum tabi siz daha iyi bilirsiniz. Ayrıca morarma dediğiniz nedir resim görmek gerekiyor. Bendeki bütün kuşların göğsünde büyük bir morluk var, hala daha tam bilmiyorum sebebini. @Selçuk YÜKSEL biliyor olabilir, ona danışmak gerek.

Yumurta meselesine tekrar gelirsek, 3. yumurta ne zaman gelmişti?

07.01.2018
1. Yumurta
1.Gün (Tamam)
2.Gün (Tamam)
3.Gün (Tamam)
4.Gün (Tamam)
5.Gün (Tamam)
6.Gün (Tamam)
7.Gün (Tamam)
8.Gün (Tamam)
9.Gün (Tamam)
10.Gün
11.Gün
12.Gün
13.Gün
14.Gün
15.Gün
16.Gün
17.Gün
18.Gün

09.01.2018
3. Yumurta
1.Gün (Tamam)
2.Gün (Tamam)
3.Gün (Tamam)
4.Gün (Tamam)
5.Gün (Tamam)
6.Gün (Tamam)
7.Gün (Tamam)
8.Gün
9.Gün
10.Gün
11.Gün
12.Gün
13.Gün
14.Gün
15.Gün
16.Gün
17.Gün
18.Gün

3.
13.01.2018
1.Gün (Tamam)
2.Gün (Tamam)
3.Gün (Tamam)
4.Gün
5.Gün
6.Gün
7.Gün
8.Gün
9.Gün
10.Gün
11.Gün
12.Gün
13.Gün
14.Gün
15.Gün
16.Gün
17.Gün
18.Gün

öncelikle hayırlı olsun umarım güzel sonuçlar alırsınız en içten ve iyi dileklerimi sunarım. @Sakuram ustamın yazdığı her kelime bilgi size de ayrıyetten çok teşekkür ederiz. umarım değerli bilgilerinizi uzun süreler boyunca bizimle paylaşırsınız.Tekrar hayırlı olsun :D

Sabah dişi yuvalıktan çıktığı zaman 3. yumurtayında resmini atarım

Bak kardeşim sen ne yap biliyor musun, böyle kocaman bir takvim al. 1 ayın tüm günlerini gösteren takvimler olur ya, onlardan. Onların üzerinde yumurtanın ilk geldiği tarihi işaretle, not düş. Atıyorum 1 numaralı çiftimin 1 numaralı yumurtası geliş diye. Kısaltması şu şekilde olabilir:
1N=1yG

Yumurtadan yavrunun çıktığı günün tarihine de not düş, 1 numaralı çiftimn 1 numaralı yavrusu çıkış:
1N=1yÇ

Ben bu şekilde uygulama yapıyorum, ki bilezik de kullanabilirsin ama şimdilik gerek yok sen böyle yap. Böyle uzun uzun not tutma, yazma. Yorulursun. Şöyle bir takvim al:
takvim.jpg

Hocam ben kesinlikle bilezik filan takmam eğer ayaklarına takılan bileziği diyorsanız bazı kuşlarda görünce bile üzülüyorum

öncelikle hayırlı olsun umarım güzel sonuçlar alırsınız en içten ve iyi dileklerimi sunarım. @Sakuram ustamın yazdığı her kelime bilgi size de ayrıyetten çok teşekkür ederiz. umarım değerli bilgilerinizi uzun süreler boyunca bizimle paylaşırsınız.Tekrar hayırlı olsun :D
Sanırım burada hayırlı olsun banaydı, ama emin olamadım :D Yine de çoook teşekkür ediyorum, Allah razı olsun ilginize. Bilgilerim sizin bilgilerinizden geliyor, rica ediyorum. İlgili konuda da dediğim gibi sayın Topay, ŞİMDİLİK buradayım :)

Bir zararı yokmudur?
Hayır bir zararı yoktur, zaten mm çapları cinslerin bilekleri ile orantılıdır. Ancak bende kullanmıyorum fakat bilinki kullanılmasında çook yarar elbette vardır, ben biraz eski modayım :)

Yuvaya beraber girmeleri güzel, ilgili bir baba olacak inşe'Allah. Besliyordur dişiyi, ben öyle zannediyorum tabi siz daha iyi bilirsiniz. Ayrıca morarma dediğiniz nedir resim görmek gerekiyor. Bendeki bütün kuşların göğsünde büyük bir morluk var, hala daha tam bilmiyorum sebebini. @Selçuk YÜKSEL biliyor olabilir, ona danışmak gerek.

Yumurta meselesine tekrar gelirsek, 3. yumurta ne zaman gelmişti?
@Selçuk YÜKSEL hocam cevaplarsanız sevinirim. :)

Ben derneklere üye olmadığım için, yahut işi büyütmediğim için bu şekildeyim diyebiliriz ancak yeni modanın çok faydası vardır. Ben biaz inatçıyım, bir karadenizli olarak o yüzden bileziğe ihtiyaç duymuyorum. Yoksa bilezikteki bilgiler böyle takvim kullanmayı gerektirmez, oradan görürüz. Tabiki sizin seçiminiz, ancak bilezik olmayacaksa dediğim gibi bir takvim edinin yarın.

Zorlanırsınız. Böyle de olur, ancak dediğim türlü daha düzenlidir. Kırtasiyelerden bulursunuz böyle bir takvimi, harçlığınız olduğu zamanda alırsınız :) Yahut kendiniz internette 2018 takvimi diye yazdığınızda karşınıza gelen bu şekilde uygun bir görselin çıktısını büyültüp alabilirsiniz. 50 kr'a kapatmış olursunuz bu işi :) Yahut 50 kr da vermeden kendiniz gzelce takvimi bu şekilde yazarak oluşturabilirsiniz. Bu inanın daha kolay olacaktır. Baktığınız zaman kolayca göreceksiniz her şeyi.

hocam alması sıkıntı değilde onu ben yazmaayı unuturum üşengençlikten bunu bile gece hatırlıyorum yazıyorum :D saat 00:00 geçince özellikle :D

Hocam benim erkek kuşumla bu dişi kuşum yavrusu hangi renk olur sizce.