Karadeniz Pet

Kuşuma eş almalımıyım yoksa tek mi kalsın ?

Asi Gangster

Yeni Üye
Kuşum 1,5 , 2 yada 2,5 yıldan beri bende ve kuşuma 4 yada 5 tane erkek muhabbet kuşu aldım . Bazılarıyla iyi anlaştı bazılarıyla kötü , şimdi bide kuşum anlaştığı kuşlarda kuyruğunu kaldırıp eşini bekledi ama erkek kuş gelmedi nedensiz bir yere bende bilmiyorum . Şimdi demek istediğim ise şu kuşumun kaç aydan beri eşi yok kuş görmedi . Şimdi bana alıştı gibi geldi . Annem ve Babama da söylüyorum alalım diye ama onlar "o kuş alışmış tek yaşamaya alırsan bozulur" gibi bir şey diyorlar sizce ne yapmalıyım sorularım aşağıda lütfen acilen . Cevap verenlere teşekkürler şimdiden ;

1 - Kuşum tek yaşamaya alışmış olabilir mi ?

2 - Kuş alsam mı ?

NOT ; Kuşum bu aralar elimi uzattığımda yada koluma geldiğinde ona öpücük konduruyorum (sevgi) o da bana kur yapıyor hemde çok yapıyor hatta kuyruğunu bile kaldırıyor ve eşini bekler gibi bekliyor ...

3 - Notta'da yazdığı gibi kuş alırsam bunların hepsi gider mi , çiftleşir mi yoksa tek mi kalıcak ? [ALLAH KORUSUN]

Şimdiden sağolun...

Her canlı yanında anlaşacağı bir eş olsun ister. Kuşlarda bunu ister ve yanlarında bir eş olduğunda mutlu olacaklardır ama ele/insana alışkın kuşların eş seçimi biraz sıkıntılı olabiliyor. Sizin kuşunuz da bu durum yok sanırım, yanına gelen erkeklerden anlaştıklarına kuyuruğunu kaldırması buna işarettir. Yanına eş gelince size ilgisi azalabileceği gibi bazen de eşini de yol gösterip sahiplerine ikiside alışabiliyor. Bu durum tamamen kuşların karakterleriyle ilgilidir.

Sağolun cevaplarınız için birazdan evdekilere söyleyeceğim yazdıklarınızı ...

Birde kuşum ele alışık hep kafama , elime yada omzuma geliyor ...

Kuşunuza maşallah yalnızlık Allah a mahsus bence es almalısınız kızgın güzel bir erkek

aynisini ben denedim kusum cok yiprandi yeterince ilgi gosterin es almayin. hem sizi unutur hemde cok yipeanir

es alirsaniz iyi olur. Zaten hayvan belli ediyo es istedigini. mumkunse bildiginiz birisinin salmasina birakin, esini secsin. olmadi siz alirsiniz bi tane erkek kus. disi kuyrugunu kaldirdiginda erkek hemen ciftlesmeyebilir. sonucta alacaginiz erkek yabanci, biraz ortami tanimali. bence disiniz daha mutlu olur esi varken. hem de bir yerde yumurtlama disi kuslarin sagligi acisindan iyiymis diye okumustum. tabi arka arkaya, sık sık olmayacak. bende es almistim erkek kusuma. korkuyodum artik hep esiyle ilgilenir diye ama oyle olmadi. erkek yine ayni sekilde bana bagli. hatta disi de hep onun pesinde oldugu icin erkek benim kafama, omzuma konunca disi de konuyordu. oyle oyle disi de bana alisti erkek kadar olmasada. simdi yumurtalari bekliyorum :D bence alin es.

Son düzenleme:
Geri