Karadeniz Pet

Kuşumu dışarı çıkarayım mı

emorke61

Yeni Üye
Selam arkadaşlar. Kuşumu daha 3 gün önce aldım. Dışarı çıkmak için can atıyor. Daha çok küçük. Parmağıma atlayıp kapıdan çıkmaya çalışıyor. Sizce çıkarmalı mıyım? Bir şey olur mu?

10 günden önce çıkarırsan duvara çarpıp yaralanabilir.Bulunduğu ortamı iyice tanıması lazım.Sabret.

Deneyerek öğrendim.Ben ilk kuşumu garanti olsun diye 3 hafta sonra dışarı çıkardım.Dışarı çıkardıktan 2 hafta sonra yanına eş aldım.Yeni kuşu da 4. günde çıkardım.Sonuç olarak duvara çarparak ceresinde yaralanma oldu.Bu değerler kesin değildir.Kuştan kuşa değişir.En az 7-10 gün kuşunuz kafesinde dursun.

Deneyerek öğrendim.Ben ilk kuşumu garanti olsun diye 3 hafta sonra dışarı çıkardım.Dışarı çıkardıktan 2 hafta sonra yanına eş aldım.Yeni kuşu da 4. günde çıkardım.Sonuç olarak duvara çarparak ceresinde yaralanma oldu.Bu değerler kesin değildir.Kuştan kuşa değişir.En az 7-10 gün kuşunuz kafesinde dursun.

yani su zamana kdr 2 yavru evcillesrirdkm 1 taneyide evciklesririrdum hasta oldugunu faekettim ucunude 3-4 gun icinde disari saliyrm daha bir sikinti oldugunu gormedm

Bence cikarabilirsin sonucta odayi kesfetmesi icin ucmasi lazim bakarak inceleyerek ne kadar kesfederbilir ki. Ben olsam cikarirdim :)

Son düzenleme:
hayatımda ilk defa kuşumu yaklaşık 2 hafta önce aldım
Perşembe akşamı almıştım , cumartesi öğlen çıkarıp elimden yem felan yedirmiştim baya mutlu olduğunu anlamıştım
Bence çıkarman daha iyi

Ben kuşu eve getiririm bir geceyi kafeste geçirir. Hemen ertesi sabah kafesinin kapısını kapatmamak üzere açarım. Özgürce takılır. Bence sende denemelisin. O kadar kuş baktım hiç öyle yok şu kadar gün kafeste tutayım yok şu kadar saat dışarıda kalsın olayım olmadı. Bence salmalısın, kuşunun ne kadar özgür ve mutlu olduğunu göreceksin. Sadece pencerelere dikkat et ilk başlarda.

Geri