Karadeniz Pet

Kuşumun ayağı kangren oldu, ayaksız yaşayabilir mi :(

Bu arada merak ettim kusura bakmayın kanaryayı kendinize alıştırdınız mı?profilinizdeki kanarya mı bu?Kanarya alıştırmak çok zordur yani ilgimi çekti
Çok alışık bize. Omzumuzda kafasını gömüp uyuyor bile. O yüzden çok üzülüyoruz aileden biri gibi

Ekli dosyalar

• IMG_2908.JPG
    IMG_2908.JPG
    69 KB · Görüntüleme: 193
  • IMG_0520.JPG
    IMG_0520.JPG
    74.9 KB · Görüntüleme: 203
Çok alışık bize. Omzumuzda kafasını gömüp uyuyor bile. O yüzden çok üzülüyoruz aileden biri gibi
Üzücü oluyor malesef..Maşallah ya ben hiç görmemiştim böyle kanarya..yavruyken mi aldınız?eğitimi muhabbet kuşlarındaki gibi mi?Hangi cins olduğunu da yazar mısınız ilgimi çekti..

Üzücü oluyor malesef..Maşallah ya ben hiç görmemiştim böyle kanarya..yavruyken mi aldınız?eğitimi muhabbet kuşlarındaki gibi mi?Hangi cins olduğunu da yazar mısınız ilgimi çekti..
çok teşekkür ederim bu arada

çok teşekkür ederim bu arada
Cinsi tepeli gloster. Aldığımızda 2-3 yaşındaydı. Sadece yoğun ilgi ve sevgiyle bu hale geldi. Kafesin başında ürkütmeden konuşarak, sabırla onun güvenine kazanana kadar bekleyerek eğittik. Sonra elden bi şeyler yedirmeye çalıştık. Zamanla parmağımıza konmaya, sonra kendi istediğiyle üzerimize konmaya çalıştı. Bir muhabbetten daha kolay eğitiliyor bence :) ve çok güzel öterdi nağmelerine doyamazdık...

@Ayhan OTÇUOĞLU merhaba sizin bir konuda kangrenle ilgili yorumunuzu görmüştüm. Bana da yardımcı olabilir misiniz? Ayağı kesilince yaşayabilir mi neler yapmam gerek? Şimdiden teşekkürler

Çok güzel maşallah kanaryaya heveslendim nerdeyse..cevaplarınız için teşekkürler..şu an kaç yaşında peki?

Yaşıyor mu ayağı kesilince

Tek ayağı olmayan çok gördüm, yıllarca yaşıyorlar bildiğim kadarıyla. Bir arkadaşımda iki ayağı birden kangren olup kesilmiş kanarya vardı. Hayvanı o şekilde almıştı benden başka kimse bakmaz diye. Yanlış hatırlamıyorsam iki yıl kadar yaşamıştı ama başka sıkıntısı da vardı muhtemelen, çünkü uçarken çok çarpıyordu.

Tek ayağı olmayan çok gördüm, yıllarca yaşıyorlar bildiğim kadarıyla. Bir arkadaşımda iki ayağı birden kangren olup kesilmiş kanarya vardı. Hayvanı o şekilde almıştı benden başka kimse bakmaz diye. Yanlış hatırlamıyorsam iki yıl kadar yaşamıştı ama başka sıkıntısı da vardı muhtemelen, çünkü uçarken çok çarpıyordu.
İnşallah, çok sağ olun

@ilaydaa00 hanım etiketlemişsiniz konunuzu inceledim ama maalesef her hangi birsey söyleyemeyeceğim sebep inin ne olduğunu bilmiyorum çevremdede daha önce başına gelen görmedim umarım bu güzellik hayata tutunur. yem ve suyunu yerde kaplar ile verin kafesi büyük olmasın ne kadar ufak olur ise erişim ide o kadar kolay olur. çok üzüldüm geçmiş olsun :(

@ilaydaa00 hanım etiketlemişsiniz konunuzu inceledim ama maalesef her hangi birsey söyleyemeyeceğim sebep inin ne olduğunu bilmiyorum çevremdede daha önce başına gelen görmedim umarım bu güzellik hayata tutunur. yem ve suyunu yerde kaplar ile verin kafesi büyük olmasın ne kadar ufak olur ise erişim ide o kadar kolay olur. çok üzüldüm geçmiş olsun :(
Foruma üye olduğum günden beri ne zaman kuşlarımın başına bir şey gelse size sorarım, çok teşekkürler geri dönütünüz için. İnşallah yaşayacak :)

kirli kan vücuda iyice girmeden önlem alınması gerekiyor. genetik olarak gelmiş bir sorun olabilir. önlemleri aldıktan sonra kuşa çok iyi bakmanız, ona yardımcı olmanız gerekiyor. vakit kaybetmeyin, geçmiş olsun.
Doktorumuz diğer ayağını kurtarabilmek için uğraşıyor, biz de elimizden geleni yapıyoruz. Çok teşekkürler. Sizce ayağı neden bu hale gelmiş olabilir? Dolaşım bozukluğu mu?

4664263876826858652

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba
Kanaryamın ayağı başlarda hafif kızarıktı, düzeltmek için her şeyi denedik. Burada onlarca konu açtım, her hafta veterinerdeyiz ama ayakları çürüdü. Veteriner bir parmağını kuruduğu için kesti. Şimdi diğer ayakları da çürüdü :( kuşum ayakları olmadan yaşabilir mi? Hayatını kolaylaştırmak için her şey yapıyoeu
Gecmiş olsunn :((

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Foruma üye olduğum günden beri ne zaman kuşlarımın başına bir şey gelse size sorarım, çok teşekkürler geri dönütünüz için. İnşallah yaşayacak :)
teşekkürler ilayda hanım. kuşun son durumu ne her hangi bir müdahale yapıldı mı merak ettim ? işlerim eskiye göre çok daha yoğun olduğu için artık pek fazla giremiyorum bilgisayarım uzun bi süre arızalı oldu için aranızda yoktum

teşekkürler ilayda hanım. kuşun son durumu ne her hangi bir müdahale yapıldı mı merak ettim ? işlerim eskiye göre çok daha yoğun olduğu için artık pek fazla giremiyorum bilgisayarım uzun bi süre arızalı oldu için aranızda yoktum
Maalesef kötü :( bir ayağının parmaklarını tamamen kesti doktor. Diğer ayağının tek parmağında da hafif morluk var. Sanırım onda da başlıyor kangren. Keyfi yerinde, banyosunu yaptı şimdi omzumuzda :) en iyi şekilde ona bakmaya çalışacağız inşallah böyle yaşayabilir.

Ekli dosyalar

• IMG_3533.JPG
    IMG_3533.JPG
    599.3 KB · Görüntüleme: 181
Geri