Karadeniz Pet

Kuşumun ayağı kangren oldu, ayaksız yaşayabilir mi :(

Kuşunuzun ayağı eğer kangren olduysa ilk ekleminden itibaren kuruyup kopup düşecektir. Kalan kısmı ilede kuşunuz yaşayacaktır. Genelde ayakta böyle oluyor.
Şu an durumu eklediğim fotodaki gibi. Diğer ayak da çürüyor. Ayakları gidince yemini suyunu yiyebilir mi, banyo yapabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_3537.JPG
    IMG_3537.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 197
  • IMG_3539.JPG
    IMG_3539.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 187
ayak kesilmezse curuyen yerlerden curuk yayilcaktir bence. diger ayagin curuk kisimlari veteriner kesmesi lazim. baya yayilmis zaten

Geçmiş olsun. Böyle bir hastalığı ilk defa görüyorum. Birşey diyemeyecem. Ancak sadece parmakları düşüp ayağı ve bacağına devam etmezse o haliyle uzun süre yaşar. Tünekte duramaz ama ayakları üzerinde gezinebilir. Ancak yukarı doğru devam ederse işler biraz kötü olur. Bu durumda sürekli oturur ve hareket etmez.

Çok geçmiş olsun bende sadece gelişmelere bakabiliyorum. MaşAllah çok güzel kuş. Ama endişe etmeniz yersiz. Yemeğini yere tabağa yakınına koyarsınız suyunuda. Belki banyo yapamaz ama tabiki yaşar. Nice insanlar kolsuz bacaksız yaşıyor. Sizinde yardımcı olacağınız belli. Ama çok garip bir durum. Neden böyle olduğunu merak ediyorum

Geçmiş olsun. Böyle bir hastalığı ilk defa görüyorum. Birşey diyemeyecem. Ancak sadece parmakları düşüp ayağı ve bacağına devam etmezse o haliyle uzun süre yaşar. Tünekte duramaz ama ayakları üzerinde gezinebilir. Ancak yukarı doğru devam ederse işler biraz kötü olur. Bu durumda sürekli oturur ve hareket etmez.
İnşallah ilerlemez ama görünen o ki yavaş yavaş ilerleyecek bu hastalık. Çok teşekkürler Levent bey

Çok geçmiş olsun bende sadece gelişmelere bakabiliyorum. MaşAllah çok güzel kuş. Ama endişe etmeniz yersiz. Yemeğini yere tabağa yakınına koyarsınız suyunuda. Belki banyo yapamaz ama tabiki yaşar. Nice insanlar kolsuz bacaksız yaşıyor. Sizinde yardımcı olacağınız belli. Ama çok garip bir durum. Neden böyle olduğunu merak ediyorum
Ah biz de bir anlasak. Zaten şimdiden ona taşıma kafesi kaldık. Nereye gitsek bizimle geliyor. Yemini suyunu önüne koyuyoruz, yediriyoruz. Şimdilik keyfi çok yerinde. İnşallah bu şekilde yaşamaya devam eder, bizi bırakmaz. Bundan aylar önce gagasında mantar vardı. Onu tedavi etmek için de bayağı uğraşmıştık. Sanırım ayağı da mantardan bu hale geldi. Görünür bir şey yoktı. Bir ay içinde bu hale geldi. Kuş olduğı için kimse bir şey anlamıyor, net bi neden söyleyemiyor. Ben sürekli oturacağı için tüneyememek ona zor gelir belki diye korkuyordum. Çok teşekkürler, bir nebze içimi rahatlattınız.

Tabanda olacağı için ayaklarını boşa alır siz merak etmeyin. Acı çekmediği mutlu olduğu sürece yaşamaması için hiçbir sebep yok. Konuya bakıyorum dediğim gibi bilgim olmasa da :)

Maalesef kötü :( bir ayağının parmaklarını tamamen kesti doktor. Diğer ayağının tek parmağında da hafif morluk var. Sanırım onda da başlıyor kangren. Keyfi yerinde, banyosunu yaptı şimdi omzumuzda :) en iyi şekilde ona bakmaya çalışacağız inşallah böyle yaşayabilir.
pfff keşke elden birsey gelse duymak bile çok kötü allah korusun basıma gelse bilmiyorum ne yaparım

Durumu çok kötüleşti sabaha çıkamayacak gibi görünüyor çok üzgünüz yem yemiyor artık

Besleme aparatınız var mı
Hayır ama elma rendesi yaptık bebe bisküvisiyle falan karıştırdık mama yaptık. Kürdanın ucuyla biraz yedirdik. Ağzına su damlattık. Şimdi uyudu ama çok kötü. Çok hızlı nefes alıp veriyor. Ve çok az yiyor. İnşallah sabaha çıkar çok mutsuzum

Yakınınızda nöbetçi eczane varsa küçük şırınga ile serum hortumu alın ve birşeyler yedirmeye çalışın. Belki de yemediği için böyledir, bilemeyiz. Yemezse yaşama şansı yok.

Bence yaşar ama yaşantısı çok çok zor olur. Ayakları olmadan tüm hayatını suyunu yemini sürekli sizin vermeniz gerekiyor. Bilmiyorum o zaman da nasıl olacak çok zor bir şey

Kanaryalardan çok anlamam, birazcık araştırmayla bulursunuz sanırım ne yedirilebileceğini

Geri